Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Zirhan » 03 Mar 2012, 08:27

Chelsea napisał(a):Gdyby w Nowym Dworze nie było SM to zapewne Policja złapałaby wandali. A kto Waszym zdaniem " zabezpieczyłby wypchniętą szybę z bocznej ścianki wiaty przystankowej i przeniósłby ją do budynku Urzędu Miejskiego", no kto ? :D
Jak to kto?
-Policja!
SM jest chyba potrzebna tylko dla dodania splendoru Burmistrzowi i po nic więcej.
Aha, swego czasu kierowca z samochodem służbowym z SM woził naszego Pana całkowicie bezpłatnie,.
Ponoć już nie wozi, ale kto wie...?
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 03 Mar 2012, 13:57

Kolejne podsumowanie działalności nowodworskiej Straży Miejskiej. Tym razem obejmuje okres 2 tygodni i jak zwykle widać, że ktoś się napracował próbując wykazać, że Straż Miejska coś jednak robi. Jeśli jednak popatrzy się co blisko 20 funkcjonariuszy (zarabiających średnio blisko 5.000zł) zrobiło przez 14 dni, to podsumowanie wygląda oględnie mówiąc mało imponująco.

Może pora zapytać o zdanie mieszkańców czy Straż Miejska powinna być zlikwidowana? Bo w tej chwili chyba tylko funkcjonariusze SM (czego mieliśmy przykłady na tym forum) widzą dalszy sens istnienia tej formacji. A zaoszczędzone 1,2mln złotych miasto mogłoby przeznaczyć np. na stworzenie na Osiedlu Młodych parku z prawdziwego zdarzenia...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez wtm » 19 Mar 2012, 18:23

wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 19 Mar 2012, 19:04

Ciekawe, że Straż Miejska w Kielcach zatrudnia poniżej 100 strażników i kosztuje 5 milionów złotych. I to w mieście liczącym ponad 200.000 mieszkańców. Za to nasza, niespełna 30 tysięczna aglomeracja potrzebuje blisko 20 strażników kosztujących 1,2 miliona złotych. Ciekawe...

Ciekawi mnie ilu strażników jest zaangażowanych w produkcję mizernej jakości podsumowania, w którym usiłują udowodnić, że coś jednak robią i są do czegoś potrzebni...

W pierwszej połowie zarejestrowali np. 16 TIRów łamiących zakaz wjazdu. Pewnie zastanawiacie się czy w ciągu jednej godziny? Może jednego dnia? Otóż nie - w czasie 15 dni. Podziwu godna skuteczność - może w ramach wyrównywania szans zatrudniają niewidomych?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 20 Mar 2012, 13:49

W dzisiejszej GW ukazał się artykuł o korupcji w SM w Dąbrowie Górniczej. Przy okazji internauci wrzucają również komentarze na temat samej Straży Miejskiej. Próbka poniżej:

- pierwszy komentarz: "Nie sposób pokonać przekonanie, że ta "formacja" służy jedynie zagospodarowaniu nadwyżek kolesiów oraz krewnych i znajomych królika (czytaj: magistrat), którzy z racji niepełnosprawności nie nadają się do urzędolenia na niezliczonych, oczywiście zbędnych "stanowiskach pracy umysłowej". Może ktoś policzy ile ci "strażacy" kosztują w skali kraju i czy warto utrzymywać te zwarte, zmotoryzowane zespoły bumelantów kosztem niedofinansowanej, spauperyzowanej policji czy straży pożarnej."

- drugi komentarz: "Straż Miejska - [def.] - zbiór niedorajdów nienadających się do pracy umysłowej z rodzin urzędników zatrudnionych w magistracie."

- trzeci komentarz: "Straż Miejska, to zdecydowany niewypał! We wszystkich miastach te twory się nie sprawdzają. Tajemnicą poliszynela jest zjawisko powszechnej korupcji i społecznego sprzeciwu wobec większości działań tych "piesków lokalnych notabli" "
Ostatnio edytowany przez rather 20 Mar 2012, 22:22, edytowano w sumie 3 razy
Powód: w odpowiedzi na raport użytkownika informuję: odnieś się do tematu poprzez jakieś podsumowanie lub za 5 dni post zniknie samoczynnie ;) //mcba
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 20 Mar 2012, 22:35

Zostałem przywołany do porządku, więc śpieszę z wyjaśnieniami. Poprzedni post oczywiście nie dotyczy SM w Nowym Dworze, ale ogólnie idei istnienia tej formacji, co moim zdaniem wpisuje się w dyskusję o likwidacji Straży Miejskiej w naszym mieście. Dlatego pojawiły się linki, dotyczące społecznego odbioru - w mojej ocenie pokrywające się z negatywną opinię jaką ma nasza Straż Miejska.

Oczywiście dopuszczam taką możliwość, że mogę się mylić (o czym kiedyś próbowała mnie przekonać @kobra :)), więc zapraszam do dyskusji...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez WND » 20 Mar 2012, 23:25

Straż miejska może i miałaby rację bytu gdyby samoistnie wszędzie nie przekształcała się w straż drogową. No ale wiadomo tam najlepiej kasę zdoić a resztę mieć w dupie.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 23 Mar 2012, 05:38

Rather.
Pisałem wcześniej, że mogę wziąść udział w dyskusji :)
Tylko powtórzę pytanie do Ciebie?
Czy zapoznałeś się z Ustawą o Straży Miejskiej?
Nie wiem czy wiesz ale osoby na tym forum wiedzą, że jestem
warszawskÄ… czarnÄ… mambÄ…, referatu patrolowo-interwencyjnego.

O bolączkach jedej z największych straży - czyli o tym jak jest w rzeczywiśtości - możesz
poczytać w dwóch wątkach:

1. Co nas boli/SM Warszawa - http://strazmiejska.net/index.php/topic,1541.0.html

2. Co nas boli/SM Stolica - http://strazmiejska.net/index.php/topic,2506.0.html
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 23 Mar 2012, 08:33

Ustawę oczywiście czytałem, ale nie do końca rozumiem jaki ustawa ma związek z wnioskiem o likwidację SM w Nowym Dworze. Nie ma chyba sensu porównywanie w tej kwestii Warszawy i Nowego Dworu, bo Warszawa sobie pewnie bez SM nie poradzi, a Nowy Dwór może spokojnie pójść w ślady Nasielska lub Zakroczymia.

Nie kwestionuję samej idei istnienia SM (szczególnie w przypadku największych aglomeracji), chociaż uważam, że zakres uprawnień wynikających z ustawy powoduje, że SM jest bardzo ograniczona w swoich działaniach, zresztą ze szkodą dla społeczeństwa. W przypadku nowodworskiej straży miejskiej nie mam jednak wątpliwości, że nakłady są nieproporcjonalne do osiąganych efektów. Wynika to zresztą z raportów publikowanych co dwa tygodnie - straż miejska zajmuje się pierdołami, a kosztuje nas ponad milion złotych rocznie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 23 Mar 2012, 11:42

Ok.. A wziąłeś pod uwagę koszty jakie ponosi miasto Nowy Dwór Mazowiecki w związku z dofinansowaniem Policji? Ten problem dotyczy wszystkich miast i gmin w Polsce. Pieniążki oczywiście wezmą ale z zastrzeżeniem że to co robi Straż Miejska jest bee i się do tego nie dotkną ponieważ są od wyższych celów. Oczywiście nie piję do chłopaków pracujących na ulicy tylko do tych na stołkach w MSW.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 01 Kwi 2012, 00:36

Kolejne podsumowanie działalności Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym razem strażnicy między innymi:
- odkryli, że w mieście istnieje problem tzw. spożywania na świeżym powietrzu; podziwu godna spostrzegawczość - ja takie przypadki widuję kilka razy dziennie, cały czas w tych samych miejscach
- zdali sobie sprawę z istnienia problemu psów wyprowadzanych bez smyczy i kagańca; informuję strażników, że połowa psów chodzi bez smyczy, a psa w kagańcu chyba jeszcze nie widziałem
- zaważyli, że kierowcy nagminnie parkują na miejscach dla niepełnosprawnych; ciekawa spostrzegawczość - wystarczy przejechać się po parkingach pod marketami - na każdym można spotkać minimum jeden pojazd parkujący na kopercie, najczęściej prowadzony przez zdrowego jak byk osiłka
- dostrzegli, że pojazdy, które puścił przez miasto burmistrz Kowalski dewastują ulice; strażnicy namierzyli dwóch sprawców wykroczeń, czyli mniej więcej tylu ilu mijam podczas jednorazowego przejazdu przez miasto

Nowodworskiej straży miejskiej gratuluję spostrzegawczości i życzę dalszych sukcesów w służeniu mieszkańcom. Mieszkańcom życzę jak najszybszej likwidacji tej instytucji.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 01 Kwi 2012, 16:12

Witam ponownie, długo mnie tu nie było i widzę, że tęskniliście za mną tak cieplutko mnie wspominacie...
zwłaszcza pan rather :lol: . No cóz z przykrościa muszę stwierdzić, że nic się nie zmieniło nadal popaprańcy i obiboki piszą co im się podoba, cieszy mnie tylko fakt, że na mieście na wasz temat a zwłaszcza na temat pana rathera maja wyrobioną opinię i tak między nami nie był by pan z niej zadowolony, ale nie o tym chciałam. Widzę, że pan rather ma zdolność do przekręcania wypowiedzi tak jak mu to akurat pasuje tylko nie potrzebnie podpiera się linkami bo jak ktoś przeczyta to widzi pewne nieścisłości (jak zwykle zresztą), pisze mianowicie, że strażnicy "odkryli" a oni piszą, że się "nasiliły" , "że zdali sobie sprawę" a oni ciągle przypominają. Panie rather po raz kolejny proszę zajmij się czymś co jest na twoją miarę, wiem wiem przerost formy nad treścią to jest trudne zadanie dla kogoś kto tylko szuka dziury w całym ale może.... a tak to jestem za:
RATHER NA BURMISTRZA, POZWALNIA WSZYSTKICH; URZĘDNIKÓW, STRAŻNIKÓW, STRAŻAKÓW, BUDOWNICZYCH... :roll:

"Nie kwestionuję samej idei istnienia SM (szczególnie w przypadku największych aglomeracji), chociaż uważam, że zakres uprawnień wynikających z ustawy powoduje, że SM jest bardzo ograniczona w swoich działaniach, zresztą ze szkodą dla społeczeństwa". To są kochani słowa rathera, czy on aby wie co pisze... teraz nie kwestionuje? poczytajcie wcześniejsze posty. Zaprasza mnie do dyskusji, że niby ja go chciałam przekonac, :lol: :lol:
RATHER NA BURMISTRZA KONIECZNIE :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowany przez rather, 01 Kwi 2012, 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Powód: połączone dwa kolejne posty
kobra
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 15:51

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 01 Kwi 2012, 16:36

kobra napisał(a):(...)na temat pana rathera maja wyrobioną opinię i tak między nami nie był by pan z niej zadowolony(...)

Pozdrawiam wszystkich moich fanów 8-). Domyślam się jaka panuje w Urzędzie Miasta opinia na temat naszych dyskusji. O opinii w straży miejskiej już nie wspominam, bo po kilku postach na tym forum chyba ktoś wpadł w lekką panikę. Efektem tej paniki są cotygodniowe raporty mające udowodnić, że SM jednak coś robi...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 01 Kwi 2012, 16:47

Tak robi,wykłady dla przedszkolaków :D Nie wiedziałam,że UM i paru strażników to całe miasto,ale cóż,człowiek uczy się całe źycie :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 01 Kwi 2012, 17:31

No właśnie ja też nie wiedziałam, że całe miasto to UM i straż miejska, no cóz widac macie zawężone pole widzenia tak jak i postrzegania. No cóż pewnie za chwilę się dowiem kim jestem, standart, wyprzedzę wasze wypowiedzi kochanka, strażniczka itp. hahaha.
Ale ponownie zauważam,że nic nie odpowiada pan rather na moje uwagi tylko jak zwykle stara sie mnie ośmieszyc, i na pewno wytknie mi parę błędów w ortografi, bo to jest najistotniejsze na tym forum unikać konkretnych odpowiedzi skupiać się na wytykaniu :lol: Kochan was bez was świat byłby cokolwiek nudny a tak człowiek troszkę się pośmieje i znów na jakiś czas mu wystarczy, buziaki kochani 8-)
RATHER NA BURMISTRZA BEZWZGLĘDNIE!!!


disturbia no no fajna jesteÅ› ale mnie lubisz co? :P


Strasznie mi przykro, że musze was opuścić, ale cóż zbytnie przesiadywanie przed komputerem jest niezdrowe co widać u moich przedmówców buziaki kochani ciskajcie się dalej aż wam piana z...., do zobaczyska niebawem ;) :lol: :lol: :lol: :lol:
ACHA, RATHER NA BURMISTRZA KONIECZNIE, BEZWZGLĘDNIE I NATYCHMIAST!!!!!
DISTURBIA , A NIECH TAM, NIECH BĘDZIE TA SEKRETARKĄ NIECH MAJĄ
Ostatnio edytowany przez admin 01 Kwi 2012, 17:45, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Połączyłem posty(w sumie 2 razy). Proszę nie dublować postów. Dzięki. Admin
kobra
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 15:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron