Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ukasz » 16 Sty 2012, 21:34

@gadas - jeśli chodzi o bezpieczeństwo w NDM i Nasielsku to myślę, że jednak NDM jest bezpieczniejszy. Z tego co wiem to w Nasielsku są dwa szczególnie niebezpieczne miejsca, o których już zostało wspomniane - stacja (oczywiście, że w Pieścirogach), oraz park (tu już centrum Nasielska). Tam zawsze spotkasz najaranych albo podpitych dresów w kapturach, którzy lubią zaczepiać ludzi (jednemu znajomemu skradziono telefon, zaczepiano moją siostrę czekającą na autobus). NDM też nie jest super bezpieczny, ale mieszkam tu od ponad 20 lat i nie miałem nigdy do czynienia z sytuacją pobić, wymuszeń itp. Kiedyś stacja w NDM uchodziła za niebezpieczną, ale od kilku lat nie słyszałem, żeby coś tam się działo. Ostatnio często przemieszczam się po mieście po godz. 22:00 i nikt mnie jeszcze nie zaczepiał (no może nie licząc starszych Panów, którzy zapraszali mnie na wódkę na ławeczce :) )

Co do straży miejskiej to myślę, że lepiej byłoby ją zlikwidować, a w to miejsce zatrudnić kilku policjantów, którzy przejęli by z powodzeniem jej obowiązki.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez gadas » 16 Sty 2012, 23:02

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:19, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 17 Sty 2012, 00:05

Móze skonczmy juz ta licytacje,gdzie i komu w morde dali. To wszystko dzieje sie wszedzie. A z ta siostra przesadziles,moze powinna sie ucieszyc,ze ma"powodzenie"?Nie ma w tym nic zabawnego,ale pewnie jestem przewrazliwiona.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Sauron » 17 Sty 2012, 08:23

Moje zdanie w temacie jest takie:zlikwidowac sm.Mialem z nimi kilka przebojow wiec doszedlem do tego ze w 99% to nic wiecej jak cwaniaki z przerostem ego.I nie mowie tu o jednym tylko kilku miastach w ktorych bylem.Na ich miejsce proponowalbym paru policjantow wiecej.Sm to taka pseudo policja z przerostem formy nad trescia.Bez dobrego kodeksu praw i postepowan.Choc moze gdyby nieco skrocic kodeks policyjny i podpiac go pod sm to mozliwe ze cos by z tego wyszlo.Jak na razie czytajac prawa sm dostaje czkawki ze smiechu.
Sauron
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 17 Sty 2012, 09:44

Trzeba bylo nie lazic po zmroku po ciemnych zaulkach :P
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ukasz » 17 Sty 2012, 14:46

@gadas - co do siostry to ciekawe jak Ty byś się czuł, gdyby po zmroku na przystanku otoczyło Cię trzech łysych kolesi w kapturach? Po kilku takich akcjach moja siostra jeździ do pracy autem, bo boi się czekania na przystankach w Nasielsku. Mam też rodzinę w Pieścirogach i wiem, że nie wybierają się w okolice stacji po zmroku.
Co do niebezpiecznego stadionu, to akurat mieszkam w jego okolicy i nigdy mi się nie zdarzyły żadne nieprzyjemne sytuacje. Już prędzej niebezpieczne po zmroku są parkingi przy SP5.

Wszędzie zdarzają się pobicia, wymuszenia... Ja jednak uważam (trochę może przewrotnie), że NDM jest bezpieczniejszy ze względu na liczbę mieszkańców, bo nawet jak idziesz przez miasto po 22, to spotykasz jakiś ludzi. W Nasielsku po zmroku życie całkiem umiera, jedynie dresiarzy możesz spotkać.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 17 Sty 2012, 15:13

ukasz napisał(a):(...)bo nawet jak idziesz przez miasto po 22, to spotykasz jakiś ludzi(...)

To chyba w jakimś innymi mieście mieszkamy, bo czasami można przejść główną ulicą o 19 i nie spotkać żywej duszy :). Tak czy inaczej wątek jest raczej o roli Straży Miejskiej w podnoszeniu poziomu poczucia bezpieczeństwa, a nie o wyższości NDM nad Nasielskiem (lub odwrotnie) ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Zirhan » 17 Sty 2012, 17:27

A może by tak policja zrobiła mapę najniebezpieczniejszych miejsc w powiecie, lub choćby w największych miejscowościach?
Jest to rodzaj działań prewencyjnych. Ludzie będą wiedzieli gdzie być szczególnie ostrożnym lub w ogóle unikać!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 17 Sty 2012, 17:41

Kiedyś chyba widziałem taką mapę na stronie KPP (teraz nie mogę znaleźć) - były tam pokazane wszystkie miejsca, w których popełniono przestępstwo lub wykroczenie. Trochę jednak do mnie nie trafia ten pomysł - bo niby dalczego mamy zamykać się w gettach? Czy jeśli najbezpieczniej jest we własnym domu oznacza to, że mamy nie wychodzić na zewnątrz, żeby nie być napadniętym?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 17 Sty 2012, 18:09

Ludzie sami wiedza gdzie lepiej sie nie zapuszczac,ale pomysl z mapami bardzo dobry. Rather raczej nie bede probowac sprawdzac twojej teorii :) @gadas co to za historia,o ktorej pisales,bo nie slyszalam.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Zirhan » 18 Sty 2012, 19:20

rather napisał(a):Trochę jednak do mnie nie trafia ten pomysł - bo niby dlaczego mamy zamykać się w gettach?
Nie chodzi o zamykanie się w gettach lecz o możliwość ich omijania. Sporo ludzi przyjeżdża do NDM, Nasielska, Zakroczymia itd. Skąd oni mają wiedzieć, których miejsc należy unikać lub być bardzo ostrożnym?
Przecież można taką mapkę po zredagowaniu umieścić w Internecie i każdy potrzebujący będzie mógł sobie wydrukować.
Mało tego, łatwo będzie co jakiś czas ją uaktualniać.
W USA w wielu miastach coÅ› podobnego funkcjonuje i zdaje egzamin!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 18 Sty 2012, 21:40

Podejmowane są kolejne nieudolne próby wykazania, że beznadziejny twór o nazwie Straż Miejska ma jednak sens. Ostatnie wydanie tuby reklamowej nowodworskich "włodarzy" (z trudem zresztą mieszczących się na okładce :lol: :lol: :lol: ), poświęca mizernym dokonaniom SM aż dwie strony. Więcej się nie dało, bo nie było o czym pisać... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez gadas » 18 Sty 2012, 22:13

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:19, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 18 Sty 2012, 22:21

A po co sie od razu meldowac spod jakiego numeru i w ogole?A panom straznikom'pogratulowac' :roll:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez IronRun » 19 Sty 2012, 20:43

NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron