Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 17 Gru 2011, 10:14

Ops! No to ja przepraszam i wycofuję się z tego wszystkiego co wcześniej napisałem na temat sensu i przydatności Straży Miejskiej. Po tym co podlinkowała Chelsea widać, że 17 strażników ma co robić - pracują ciężko, efektywnie i z największym poświęceniem. 15 interwencji - to chyba na każdym robi wrażenie! Tym bardziej, że co najmniej połowa z nich polegała zapewne na wykonaniu telefonu do firmy sprzątającej miasto albo to TPsy... :roll:

Proponuję jeszcze dopisać ile w każdym tygodniu zostało rozdanych pamiątkowych ryngrafów :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 23 Gru 2011, 20:40

Kolejne podsumowanie działań nowodworskiej Straży Miejskiej opublikowane w nowodworski24.pl. Jak znam życie, to jeden z ostatnich newsów tego typu, bo w dalszym ciągu widać, że grupka 17 strażników właściwie nic nie robi. Za chwilę pewnie więc zaprzyjaźniony z UM portal przestanie publikować dalsze, niewygodne raporty.

Jak widać 90% działań SM polega na odebraniu telefonu i przekazaniu informacji do firm odpowiedzialnych za funkcjonowanie miasta lub do policji. Jak pisze użytkownik @ponury w komentarzu pod newsem - do tego dochodzi wożenie Mikołaja i bankietowanie w Relaksie. Ciekawe kto z bezradnych radnych odważy się na zaproponowanie likwidacji tej pasożytniczej organizacji?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez gadas » 25 Gru 2011, 21:45

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:12, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 27 Gru 2011, 11:42

DO RATHERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przestań człowieku się odzywać bo mało że piszesz idiotyzmy to jeszcze jesteś z tego dumny normalnie wiele w życiu widziałam ale taka głupota?... Ty powinieneś posłużyć za przykład dla dzieci i młodzierzy w gablocie z kartką "najwyższy iloraz debilizmu nie naśladować". Zastanawiasz ty się czasami nad tym co piszesz? ja ci proponuję zabrać się za jakąś pracę to nie będziesz miał tyle czasu na te swoje dyrdymały. A i jeszcze jedno ja to się zastanawiam kiedy takiego pasożyta jak ty dadzą do likwidacji. Swoja drogą szkoda że głupota nie boli bo umarł byś z bulu a my nie musielibyśmy czytać tych debilnych wypocin. Daj nam prezent na Nowy Rok i zamilknij
kobra
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 27 Gru 2011, 11:51

rather napisał(a):Ops! No to ja przepraszam i wycofuję się z tego wszystkiego co wcześniej napisałem na temat sensu i przydatności Straży Miejskiej. Po tym co podlinkowała Chelsea widać, że 17 strażników ma co robić - pracują ciężko, efektywnie i z największym poświęceniem. 15 interwencji - to chyba na każdym robi wrażenie! Tym bardziej, że co najmniej połowa z nich polegała zapewne na wykonaniu telefonu do firmy sprzątającej miasto albo to TPsy... :roll:

Proponuję jeszcze dopisać ile w każdym tygodniu zostało rozdanych pamiątkowych ryngrafów :P

Ja już powtarzać się nie będę na temat twojej inteligencji , tylko jeszcze jedna uwaga bo ja tam przeczytałam 15 protokołów a nie interwencji, wiesz dla mnie protokół to protokół a interencja to zupełnie co innego ale dla ciebie to zbyt trudne nic dziwnego u ciebie już nic mnie nie zdziwi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kobra
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 27 Gru 2011, 11:55

rather napisał(a):To dlatego, że monitoring miejski jest zamawiany przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tego rodzaju rozwiązaniach. Zamawiają kamery obrotowe z zoomem optycznym 24x, kosztujące kilkanaście tysięcy złotych, które świetnie nadają się na przykład do podglądania pary uprawiającej sex w krzakach. Są jednak uzależnione od operatora, który kieruje je w określone miejsce albo zaprogramowane są na automatyczną obserwację paru miejsc (kamera "patrzy" w jeden obszar, później przesuwa się na inny, i tak dalej). W obu tych rozwiązaniach nie ma ciągłości zapisu obserwowanego terenu.

Dlatego monitoring powinien być uzupełniony również rozsądnie rozmieszczonymi kamerami stałymi, które kosztują 1/10 ceny kamer obrotowych. W ten sposób można uzyskać ciągłość obserwacji i zyskać materiał w sprawach typu wybicie szyby, zderzenie pojazdów, itp. Skuteczną obserwację zapewnia tylko kombinacja obu rodzajów kamer i to najlepiej w proporcjach 4-6 kamer stałych na 1 kamerę obrotową.

No no kolejny przebłysk inteligencji, zauważyliście, że nasz rather to jest wszechstronnie utalentowany? Zna się i na kamerach i na straży miejskiej i za burmistrza by mógł robić i radnym być i czegokolwiek się nie dotknie to mu się pali ale w gębie nie w rękach żeeeenada :lol: :lol: :lol: :lol:
kobra
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 27 Gru 2011, 11:59

rather napisał(a):O likwidacji Straży Miejskiej w Zakroczymiu pisze Gazeta Nowodworska. My się pewnie nie doczekamy, bo rezultatem likwidacji pewnie byłoby odebranie Kowalskiemu tytułu Honorowego Strażnika :lol:

Ojojoj a Kowalski tak by się tym zmartwił... Ty , ty po prostu masz przerost formy nad tyreścią zapamiętaj "kochany" Za wysokie progi na twoje brudne nogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
kobra
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ukasz » 27 Gru 2011, 13:03

Widzę @kobra, że na siłę szukasz zaczepki? Może jesteś żoną/córką/kochanką Pana K.? A może postanowiłaś wylać na forum jakieś osobiste żale? Tak czy inaczej tylko się ośmieszasz :)

Jeśli uważasz, że piszemy na forum jakieś głupoty to proszę bardzo, krytykuj - ale z głową! Z Twoich postów nie wynika nic poza tym, że masz coś do @rather'a. Broń Kowalskiego i innych rzeczowymi argumentami, bo naprawdę nikogo nie obchodzą Twoje osobiste wycieczki!

Każdy ma prawo wygłaszać swoje zdanie, ale w sposób kulturalny, a nie chamski!
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez kobra » 27 Gru 2011, 13:49

ukasz napisał(a):Widzę @kobra, że na siłę szukasz zaczepki? Może jesteś żoną/córką/kochanką Pana K.? A może postanowiłaś wylać na forum jakieś osobiste żale? Tak czy inaczej tylko się ośmieszasz :)

Jeśli uważasz, że piszemy na forum jakieś głupoty to proszę bardzo, krytykuj - ale z głową! Z Twoich postów nie wynika nic poza tym, że masz coś do @rather'a. Broń Kowalskiego i innych rzeczowymi argumentami, bo naprawdę nikogo nie obchodzą Twoje osobiste wycieczki!

Każdy ma prawo wygłaszać swoje zdanie, ale w sposób kulturalny, a nie chamski!

hAHAHAHAHA ja mam używać argumentów a wy już nie musicie ? no podałam że protokół to nie interwencja (sprawdziłam w słowniku) co do obrażania to dlaczego ty obrażasz mnie nazywając kochanką?! widzisz moja mama mówiła uderz w stół a odezwą się nożyce i to przysłowie sie sprawdza Wiesz kim jesteście małostkowymi gburami którzy uważaja że jak ktoś się z ich zdaniem nie zgadza to jest z rodziny albo kochanka i to już wskazuje poziom Twojej inteligencji ale nie wysilaj sie na odpowiedź bo wychodzę z tego forum jest ono zdominowane przez bardzo mądrych i zmieniających świat ludzi hihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihi A wycieczki moje są w znacznie ciekawsze miejsca acha a co ty tak bronisz tego rathera może kochankiem jego jesteś :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kobra
 

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 27 Gru 2011, 14:05

Szkoda mi Ciebie - @kobra, bo na podstawie napisanych powyżej postów łatwo można stwierdzić, że dla Ciebie czas świąteczny się już skończył.
Gdzie się podział Twój spokój, gdzie pogoda ducha, gdzie jest miła atmosfera, która towarzyszyła zapewne Tobie i nam wszystkim ( i mam nadzieje będzie nadal towarzyszyć ) przez ostatnie dni Świąt Bożego Narodzenia ?
Oczywiście nie mogę mówić za wszystkich, ale większość z nas chciałaby w tej cudownej świątecznej atmosferze doczekać przynajmniej Nowego Roku.
Szczęśliwego Nowego ... Roku @kobra !
Ostatnio edytowany przez Chelsea, 27 Gru 2011, 14:28, edytowano w sumie 1 raz
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez dinozaur » 27 Gru 2011, 14:21

Kobra może Ty i mądry dla sieie jesteś, ale ta młodzież przez RZ - to wybacz. Albo Forum, albo cenzura. A z tą Strażą Miejską to temat do dyskusji - ile w ciągu roku kosztuje utrzymanie, ja ciągle widzę ich samochody jadące z szybkością 25 km/h i blokujące innych. Ile by za to było etatów policyjnych ? No i dwa miejsca pod Urzędem Miasta jako, że parking głównie tam dla pracowników.
dinozaur
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 02 Lis 2011, 09:42

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 27 Gru 2011, 14:45

Ciągle jestem zdania, że funkcjonowanie Straży Miejskiej w obecnej formule nie ma żadnego sensu. Szczególnie teraz - po tym co publikuje od paru tygodni nowodworski24.pl - widać, że ograniczają się głównie do rzeczy, które powinny robić firmy wyspecjalizowane w obsłudze miasta. Jaki sens ma na przykład dzwonienie do SM w sprawie rozjechanego psa jeśli można od razu zadzwonić do firmy sprzątającej ulice? Do obsługi tego rodzaju wydarzeń można wyznaczyć jednego urzędnika, który będzie na to poświęcał 30 minut dziennie.

Jedyny sens funkcjonowania Straży Miejskiej byłby wtedy, gdyby zajęli się pieszym patrolowaniem miasta. Wtedy jej działania miałyby znaczenie dla podniesienia bezpieczeństwa w mieście, a o to chyba przede wszystkim chodzi? A wożenie tyłka w samochodzie i wypełnianie papierów sensu nie ma żadnego. Ta uwaga dotyczy zresztą także policji - jaki sens mają patrole przejeżdżające główną ulicą miasta raz na godzinę?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez ukasz » 27 Gru 2011, 17:42

Również zgadzam się, że straż nie spełnia żadnej sensownej roli w mieście, za to sporo kosztuje. Jakiś czas temu można było spotkać piesze patrole straży na rynku (nie wiem tylko czy pojawiali się tam z powodu ochrony, czy przychodzili na zakupy :)

@kobra - Twój tok myślenia oraz wypowiedzi wskazują, że nie masz więcej niż 15 lat :| Wobec argumentów, że straż nie spełnia żadnej roli twierdzisz, że wszyscy co tak myślą są głupi (ujmując ogólnie). Lubisz słownik to sprawdź czym jest argument rzeczowy i wtedy zabieraj głos. Nie napisałem, że jesteś czyjąś kochanką, tylko wyraziłem takie przypuszczenie, ponieważ nie widzę innego powodu, dla którego uwiesiłaś się właśnie na @rathera. Każdy ma prawo do swojego zdania, ale nie do obrażania innych, co ewidentnie widać w Twoich postach.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez tk28 » 27 Gru 2011, 18:06

Nie ma co dyskutować bo nikt nie broni sprawy jeśli nie dotyczy go bezpośrednio. Mamy więc do czynienia z pracownikiem Straży Miejskiej lub z kimś z tej "rodziny".
Ostatnio edytowany przez tk28, 27 Gru 2011, 19:13, edytowano w sumie 1 raz
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Chelsea » 27 Gru 2011, 18:34

tk28 napisał(a):Panowie nie ma co dyskutować bo nikt nie broni sprawy jeśli nie dotyczy go bezpośrednio. Mamy więc do czynienia z pracownikiem Straży Miejskiej lub z kimś z tej "rodziny".

Po pierwsze chciałam delikatnie zauważyć, że na forum, jak i w dyskusji uczestniczą również kobiety :)
Chyba, że o czymś nie wiem...

Po drugie na stronie nowodworski24 pod ostatnim
Tygodniowym Raportem SM czy jakoś tam ... pojawiły się dosadne komentarze odnośnie przedświątecznej pracy SM w Nowym Dworze Maz.
Myślę, że KTOŚ tymi komentarzami poczuł się bardzo urażony i tym można tłumaczyć dzisiejszy atak @kobry.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron