Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Kibice - ciąg dalszy z wątku o EDD

Postprzez rather » 10 Wrz 2012, 13:26

Przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, swoje dziedzictwo postanowili zamanifestować kibice Legii Warszawa. Dało to nieznanym oponentom okazję do zamanifestowania odmiennych poglądów na wykorzystywanie symboli klubowych http://nowodworski24.home.pl/news.php?readmore=1600. A możliwość komentowania całego wydarzenia dała użytkowniczce o nicku "kinia" sposobność do ujawnienia wąskiego pojmowania słowa "manifestacja" :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 10 Wrz 2012, 23:13

rather napisał(a):Przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, swoje dziedzictwo postanowili zamanifestować kibice Legii Warszawa. Dało to nieznanym oponentom okazję do zamanifestowania odmiennych poglądów na wykorzystywanie symboli klubowych http://nowodworski24.home.pl/news.php?readmore=1600. A możliwość komentowania całego wydarzenia dała użytkowniczce o nicku "kinia" sposobność do ujawnienia wąskiego pojmowania słowa "manifestacja" :P


Myślę, że kibice Legii zdobyli się na ten gest jednak na pokaz. Od kilku lat w ich środowisku można zauważyć dążenie do pokazania, że są patriotami. Szkoda, że zapominali o tym jeszcze kilka lat temu, kiedy kibiców Widzew Łódź witali flagami z napisem "Arbeit macht frei" czy wybierali się na spotkania do Poznania, gdzie dumnie machali flagami z symbolami hitlerowskimi. Zapewne mało kto wie z ty obecnych na forum, że w meczach przeciwko łódzkim drużynom lub Cracovii Kraków ochoczo wznoszą okrzyki antyżydowskie.

Warto pamiętać, że nawet ci, co z wielką dumą składali wieniec podczas uroczystości, w znakomitej większości mają zakazy stadionowe na Legii. A takich zakazów nie dostaje się za niewinność...
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 11 Wrz 2012, 10:07

@razdwatrzy
Mnie też nazwiesz patriotą na pokaz, który wznosi antyżydowskie hasła ???
Mierzysz kibiców jedną miarą, a to dowód na to, że nie jesteś kibicem i nie chodzisz na mecze.
Oczywiście zgodzę się z Tobą, że są "ludzie i taborety" (tzn. kibice i stadionowi chuligani)
oraz że zakaz stadionowy nie wszyscy mają za niewinność..
Wiedz jednak o tym, że ten zakaz wielu dostało za to, że po śmierci Wejcherta krzyczeli na stodionie "jeszcze jeden"
- chodziło oczywiście o Mariusza Waltera - wiedziałeś o tym?

Ja też jestem kibicem Legii Warszawa oraz nowodworskiego Świtu.
Uczestniczyłem w wielu świętach patriotycznych, na których byli kibice Legii Warszawa.
Żeby nie było...

Zapewne pamiętasz jak śmierć papieża Jana Pawła II zjednoczyła kibiców wszystkich klubów.
Ktoś napisze, że to było na pokaz.
Otóż nie.. jako warszawski strażnik zabezpieczałem wtedy uroczystości na Placu Piłsudkiego w Warszawie.
Byłem więc naocznym świadkiem tych wydarzeń i w oczach większości kibiców widziałem łzy, szli w jednym szyku w zadumie.
Każdy wtedy pisał, że niemożliwe stało się możliwe.

Niestety. Nasz obecny rząd przebił po stokroć to, co podczas uroczystości pogrzebowych papieża uważano za cud.
Nasz rząd doprowadził do jedności kibiców klubów sportowych, którzy razem dopingowali swoje kluby okazując swoje NIE dla rządu.
Przykład Legia Warszawa - Korona Kielce.

Widzę, że wiadomości o kibicach masz zaczerpnięte z mediów głównego nurtu.
Ciekawe, czy widziałeś w tych mediach wszystko?

Nie chcę się tutaj rozwodzić w temacie, więc napiszę krótko i zwięźle,
Ty musisz trochę "pogoglować".. może zrozumiesz kilka rzeczy.

Na początek polecam Tobie film "Polscy kibice jak 13 dzielnica" :

http://www.youtube.com/watch?v=NZia-0AqKQ8

oraz artykuł w Rzeczpospolitej "Dżihad w świecie korporacji" :

http://www.rp.pl/artykul/2,657242_Legia ... okoju.html

a teraz to, czego nie zobaczysz w mediach głównego nurtu :

1. "Arkowcy okazują gest solidarności z Warszawską Legią"
http://www.youtube.com/watch?v=zL8CVErhQeU&lr=1

2. "Legia Warszawa 2-2 Zagłębie Lubin"
http://www.youtube.com/watch?v=S1eoVgVM3As

3. "Oprawa Legii: Szechter przeproś za ojca i brata"
http://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k

4. "Kibice Lecha i Legii wspólnym głosem: Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice"
http://www.youtube.com/watch?v=BbscRMAb84o

5. "Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1, 11 grudnia 2011, oprawa meczu"
http://www.youtube.com/watch?v=5HJy8saWyNc

6. "ŁKS ŁÓDŹ - Nieciecza 2:0 (14.05.2011) - projekt EURO 2012"
http://www.youtube.com/watch?v=hAz91jsSxu4

Kilka projektów - inicjatywa społeczna:

1. Legion Szczęśliwa - Niespełnione obietnice (OFFICIAL VIDEO) POLISH ULTRAS
http://www.youtube.com/watch?v=FJEKN-vFMZg

2. Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice
http://www.youtube.com/watch?v=G7IsoaqT_Mc

3. Legion Szczęśliwa - Doping Polskich Kibiców ( Official video )
http://www.youtube.com/watch?v=aYZqomGNBsQ

Myślę, że mediach głównego nurtu, animozje do kibiców widać gołym okiem.
Według nich, kibic to chuligan, bandzior, diler, faszysta, ograniczony umysłowo półmózg.
Czy na pewno tak jest?
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Black Flag » 11 Wrz 2012, 10:50

KaloNDM napisał(a):@razdwatrzy
Mnie też nazwiesz patriotą na pokaz, który wznosi antyżydowskie hasła ???(...)



Kalo, wiadomo ze wrzucanie wszystkich do jednego worka jest niesprawiedliwe, ale polskie stadiony pelne sa obrazkow jak ten ktory zamieszczam ponizej. http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/55 ... 33595.html Nie wnikam ze to z Wyborczej , bo nie sadze zeby zostalo sfabrykowane. Patriotyzm dzis jest czesto mylony z nacjonalizmem i rasizmem i to zdaje sie mial na mysli razdwatrzy.....
Ostatnio edytowany przez rather, 12 Wrz 2012, 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: skrócenie cytatu
Black Flag
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 10 Maj 2012, 09:39

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 11 Wrz 2012, 11:59

Black Flag napisał(a):Patriotyzm dzis jest czesto mylony z nacjonalizmem i rasizmem....


Oczywiście, że jest mylony.
Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości.
Ale czy w większości przypadków jest to robione świadomie?
Myślę, że problem tkwi w zbyt małej, a może i nawet celowo ograniczonej,
edukacji młodzieży szkolnej (patrz projekt nowego rozporządzenia MEN).

Black Flag napisał(a):... i to zdaje sie mial na mysli razdwatrzy.....


Absolutnie się z tym nie zgodzę ponieważ razdwatrzy odniósł się do postu Rathera oraz informacji
zawartej w nowodworskim24 "Brak szacunku dla Obrońców Ojczyzny":

razdwatrzy napisał(a):Myślę, że kibice Legii zdobyli się na ten gest jednak na pokaz. Od kilku lat w ich środowisku można zauważyć dążenie do pokazania, że są patriotami.


Dlaczego od razu założył, że jest to na pokaz?
Czy ja, jako kibic, składając wieniec w barwach klubowych robię to na pokaz?
A jakbym złożył wieniec z herbem mojej rodziny, to też byłoby na pokaz?
W ocenie razdwatrzy kibic to szowinistyczna świnia, która działa po to, aby się pokazać.

Wieńce z szarfami "od prezydenta", "od burmistrza", "od matki", "od syna" itp. też są na pokaz?
Rodzina, która składa taki wieniec (z napisami) pod pomnikem poległych przodków też robi to na pokaz?

Do tego, razdwatrzy wbija szpilę, wrzucając wszystkich kibiców do jednego worka:

razdwatrzy napisał(a):Szkoda, że zapominali o tym jeszcze kilka lat temu, kiedy kibiców Widzew Łódź witali flagami z napisem "Arbeit macht frei" czy wybierali się na spotkania do Poznania,
gdzie dumnie machali flagami z symbolami hitlerowskimi


Kto zapomniał?
Kibice, którzy składali wieniec pod pomnikiem?
A kto dał razdwatrzy prawo do oceniania ludzi, których nie zna i przyrównania ich do rasistów i nazistów. :evil:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 11 Wrz 2012, 22:15

KaloNDM,

Próbujesz manipulować moimi wypowiedziami. Nie wrzucam wszystkich kibiców do jednego worka, tylko odnoszę się do sytuacji z naszego miasta i podtrzymuję, że ci chłopcy zrobili to na pokaz. Dla nich celem nie było uczczenie pamięci o bohaterach, a promowanie Legii. Dlaczego przygotowali wieniec klubowy i składali go jako kibice klubu? Nie mogli po prostu jako nowodworzanie? Spoko, jeśli tak bardzo chcieli, to nie mogli sobie darować barw klubowych na wieńcu, tylko zdecydowali się na tak agresywną wersję?

Fajnie napisałeś, że gro zakazów stadionowych wydano po tym, jak kibice wołali przy okazji śmierci Wejcherta "jeszcze jeden" odnosząc się do Waltera. Samo w sobie jest trochę dziwne, że tacy charakterniacy życzą śmierci właścicielowi swojemu klubu. Żeby jednak nie manipulowano faktami, chyba warto dopowiedzieć, że zakazy kibice otrzymywali także za awantury na praktycznie każdym wyjeździe zagranicznym i nie tylko. Aż śmiech bierze, kiedy przyjrzeć się, kogo nazywasz patriotami. Wiedziałeś, że ci patrioci kilka lat temu podczas wyjazdu do Kielc porwali do autokaru prostytutkę i wypuścili dopiero, gdy smutni panowie zaczęli szukać zguby?

Powołujesz się na pojednanie po śmierci JP2 i w pewien sposób nabrałeś się na całą tę otoczkę. I media i społeczność nie zrozumiały jednego. Pojednanie nie miało nastąpić na zawsze, miała tylko trwać chwilowa refleksja nad śmiercią papieża. Chociaż zapewne jak wiesz, ale nie wspomniałeś, najgłośniej o pojednaniu nie mówili kibice z żylety, tylko prędzej trybuny rodzinnej.

Wkleiłeś sporo linków na temat kibiców, wiele odnosi się do konfliktu z właścicielem. A wiesz dlaczego konflikt powstał? Catering, pamiątki, wyjazdy, bilety, zbiórki... Nie jest łatwo zrezygnować z łatwych pieniędzy, nawet wtedy, kiedy miałby te wpływy przejąć podobno ukochany klub.

Pssssssssssssss. Uciszałeś sąsiadów z trybun, gdy żyleta odkręcała kurek z gazem na Widzewie? :)
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez KaloNDM » 11 Wrz 2012, 23:07

@razdwatrzy
Po pierwsze.
Nie manipuluję Twoimi wypowiedziami, przytoczyłem tylko ich cytaty.
Po drugie.
Masz problem ze wzrokiem?
Może czas już na wizytę u okulisty :twisted:
Gdzie w swojej wypowiedzi przyrównałem kibiców do patriotów?
Po trzecie.
Ja piszę o kibicach, a Ty o zachowaniach patologii, którą nazywasz kibicami.
Po czwarte.
Jeżeli twierdzisz, że barwy klubu Legia na wieńcu to agresywny sposób uczczenia
obchodów upamiętniających kampanię wrześniową, to ja napiszę Tobie tak:

Na szkoleniach w mojej firmie, psycholodzy uczą mnie, aby takim jak Ty
przytakiwać.

Tak razdwatrzy.. Oczywiście razdwatrzy.. Jak najbardziej razdwatrzy..
Mikołaj Kopernik też była kobietą.. :twisted:

Psssssss.. Ja na codzień uciszam gazem pieprzowym i nie muszę odkręcać kurka z butli.
Zapewne słyszałeś wieści z Krakowskiego Przedmieścia..
Przecież jestem GESTAPO.. GESTAPO.. GESTAPO..
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 11 Wrz 2012, 23:36

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy post, więc wypada się przedstawić.:)

Na forum trafiłem już jakiś czas temu, za pośrednictwem filmów z yt, które tam umieszcza KaloNDM odnośnie naszej małej ojczyzny. Z zamiarem rejestracji nosiłem się niemal od początku, natomiast zawsze brakowało tego impulsu aż pojawił się On wczoraj. Zatem witam z Pólka;)

Szczerze, to nie chciałem debiutować postem w takich okolicznościach forumowych jakie jednak powstały, ale mam nadzieję, że nie wyłapię bana po pierwszym wpisie i będę mógł (sensownie) się udzielać:)
Chciałbym odnieść się do słów razdwatrzy i rathera- zarówno stąd jak i komentarzy na nowodworski24. Mam nadzieję, że nie odbierze nikt posta jako ataku personalnego- po prostu chcę wyprostować kilku mitów na najzwyklejsze w świecie fakty.

razdwatrzy napisał(a):Warto pamiętać, że nawet ci, co z wielką dumą składali wieniec podczas uroczystości, w znakomitej większości mają zakazy stadionowe na Legii. A takich zakazów nie dostaje się za niewinność...


Skoro już Pan rozmawia o mnie i moich kolegach tak pewnie, to z przyjemnością poznam szczegóły- kto z nas, za co i na jaki czas ma zakazy stadionowe? Liczę na konkrety, było nas mało, a Ty widzę nas znasz:)……

Dużo się nazbierało opinii na temat naszej lokalno-legijnej akcji…Była ona bardzo prosta w swoim zamierzeniu, tj. miała być(i była) kolejną naszą skromną akcją łączącą się w większy obraz lokalnej działalności okolicznych kibiców Legii. Tylko i aż- to naprawdę proste. Rok temu na 01.08, w raptem 3 osoby rozstawiliśmy znicze w kilku okolicznych miejscach związanych z Powstaniem lub w szerszym kontekście II Wojną Światową. Reszta osób była na Kopcu Powstania. Nikt o tym nie wiedział, nigdzie nie było o tym mówione, nikt się tym nie chwalił. Robione było skromnie, we własnym gronie, swoimi siłami- dla uczczenia Ofiar i Bohaterów oraz dla nas samych(potrzeba wewn., a w dodatku umówmy się- wszystkie wspólne akcje łaczą dane grupy silniej). W tym roku na 01.08 byliśmy już w 17 soób w Nowym Dworze, Twierdzy(jakoś pod pomnikiem nikt niczego oprócz nas nie złożył i hałasu w necie nie było komu robić o barwy:) ), Wierszach, Zakroczymiu, Pomiechówku. Wszędzie zapłonęły specjalne znicze(z godłem Polski i herbem Legii), pojawiło się ok 200 chorągiewek w barwach Polski a krzyże oraz tablice/pomniki otoczone specjalną szarfą w barwach Kraju. Wszyscy mieli satysfakcję- i hałasu nie było.
http://forum.legionisci.com/showpost.ph ... count=1811

01.09.2012 kolejne znicze od nas stanęły w Twierdzy na cmentarzu i pod pomnikiem Obrońców Twierdzy Modlin. Czemu to wtedy nikomu nie przeszkadzało?

Teraz chcąc kontynuować (co logiczne) naszą skromną akcję udaliśmy się na oficjalne uroczystości. Prowokowaliśmy kogoś? Zrobiliśmy chociaż jedną nieodpowiednią rzecz? Naprawdę chciałbym usłyszeć opinię osób, które tam były. Jak nasze zachowanie oraz nasza forma uczestnictwa negatywnie wpłynęła na atmosferę, na uczucia osób zgromadzonych, na przebieg? My spotkaliśmy się z bardzo pozytywną reakcją i to od samych osób starszych!+ jakiegoś guru ze straży miejskiej( :lol: ) i Dowódcy wojskowych. Z jednej strony miło, bo to dla głównie dla INNYCH jest robione a z drugiej niepotrzebne, bo im mniej hałasu dookoła tym lepiej(co z resztą teraz też widać).
http://forum.legionisci.com/showpost.ph ... count=2029

Wieniec został w trakcie uroczystości POŁOŻONY na obelisku a po uroczystości zagadał do nas ów mundurowy, który powiedział żebyśmy go postawili.

Dlaczego to herb Legii? Bo to nasza akcja i my decydujemy jak będzie wyglądała. To nie pierwszy i nie 50-ty wieniec od kibiców Legii złożony przy pomniku czy mogile na terenie Kraju i na pewno nie ostatni. Wpisuje się on w konwencję, którą kilka lat temu rozpoczęło OFMC. Komuś nie pasuje? Niech postawi swój, ZROBI TO. Na herbie była narodowa wstęga z hasłem Obrońcom Twierdzy Modlin Kibice Legii Warszawa. Na pomniku biało-czerwone wstążki na tablicy oraz figurach żołnierzy to również efekt NASZEJ obecności tam 01.08.

Zniszczony został zarówno herb jak i zerwane te tasiemki. Kogoś widać OBA TE ZESTWY BARW musiały bardzo boleć….Szkoda, bo to świadczy i o kondycji Narodu i najzwyczajniej wkurw**a człowieka na długo. Niestety do kilkuset złotych produkcji, doszło kilkaset naprawy….. Wieniec jest już dawno odnowiony i stoi z powrotem na swoim miejscu . W dodatku dziś była tam delegacja kibiców żeby trafić dokładnie w 11.09. Ktoś z urażonych naszą formą przekazu z soboty nas widział?:)

Chciałbym po prostu jednego: żeby najlepiej nikt się nie wp***ł w to co robimy, bo robimy sami i to nie od 08.09.2012 i robić będziemy żeby pamięć o różnych wydarzeniach historycznych trwała i to najczynniej jak się da. Wiemy, że nie robimy „Bóg wie ile” itp., dlatego pisałem wcześniej, że są to akcje skromne, ale są! Coś się ruszyła i trwa i oby nie padło. Daje nam to satysfakcję i miejmy nadzieję pozytywny skutek „dla wszystkich” .

Nie uważamy, że z naszej strony coś wyszło nietaktownie albo żebyśmy czcili pod pomnikiem Legię a nie Bohaterów albo tylko jako Legia a nie tubylcy czy Polacy. Jeśli ktoś myśli inaczej to o czym my w ogóle rozmawiamy???

Mój straaaaasznie długi post częściowo jest ogólną rozkminką o życiu a częściowo donosi się bezpośrednio do komentarzy stąd i n24.pl

GDZIE W TYM WSZYSTKIM JEST "NA POKAZ"?????
Chętnie zobaczę gdzie,kiedy,kto i w jaki sposób spośród nas obnosił się chociażby z tym co wymieniłem wyżej. Tylko krótko i na temat z odnośnikami.

Komentarze zawsze są i będą(zwłaszcza w necie) i na konstruktywną krytykę zawsze się okiem chętniej rzuci. Natomiast komentarze do UCZCZENIA PAMIĘCI I ODDANIA HOŁDU łączące nas z PiSem, Hitlerem albo ziołem sprzedawanych na Żylecie, proszę sobie darować… :lol: Nie chce mi się komentować fragmentów o sytuacjach z trybun- myślę, że nie czas i miejsce. Dużo tego:) Chociaż chętnym nie odmówię konfrontacji:)

PS. Liczę na odpowiedź co do zakazów.
PS2. Osoba, która zniszczyła to wszystko, myślę, że się jednak trafi prędzej czy później:)
Ostatnio edytowany przez rather, 12 Wrz 2012, 00:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wyedytowe niecenzuralne słowo
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez rather » 12 Wrz 2012, 00:39

OK - przyjmuję argument, że to Wasza akcja, Wasz symbol, Wasz wieniec i możecie robić z nim co chcecie. A ponieważ wszyscy twierdzą, że akcja nie ma drugiego dna to może na kolejne obchody zaprosimy środowiska kibiców z innych drużyn? Proponuję złożenie wieńca z herbem Polonii - w końcu też klub warszawski i z tradycjami powstańczymi i patriotycznymi. A z okolicznych miast może zaprosimy kibiców Widzewa? Z całą pewnością również mieszkańcy tego miasta służyli we wrześniu '39 w Twierdzy Modlin i walnie przyczynili się do jej obrony. Niech też złożą wieniec z herbem swojego klubu. Obawiam się, że te wieńce nie poleżą nawet kilkudziesięciu minut. Ale może się mylę...

Tyle tytułem małej prowokacji. Dyskusja pewnie będzie dalej trwała, ale mam przy tej okazji pewną propozycję. Może oprócz angażowania się w czczenie wydarzeń historycznych, warto pomyśleć także o teraźniejszości - o naszym tu i teraz. Wiem, że kibice to nie tylko ci, którzy manifestują swoje przywiązanie do miasta składając wieńce, ale także ci którzy piszą na murach różne rzeczy o je***niu innych klubów lub wypisują radosne uwielbienie dla swojej drużyny. Może w takim razie bardziej świadoma część środowiska kibiców zorganizuje spontaniczną akcję usuwania tych napisów? Wystarczy przejechać się do Legionowa, które pełne jest symboli związanych z Legią, umieszczanych w estetyczny sposób (wielkie naklejki z herbem umieszczane na ekranach, malowanie fragmenty murów http://imageshack.us/photo/my-images/714/zdjcie225.jpg/ lub naklejanie fragment "Snu o Warszawie" na tablicach oznaczających początek terenu zabudowanego http://eurower.pl/wp-content/uploads/20 ... o_moje.jpg). Taki sposób manifestowania więzi z klubem jest chyba lepszy niż wiąchy na murach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez Zbyszek » 12 Wrz 2012, 08:17

żyła napisał(a):PS2. Osoba, która zniszczyła to wszystko, myślę, że się jednak trafi prędzej czy później:)

nie bardzo rozumiem na czym to "trafienie" miałoby polegać - czyżby chodziło o wymierzanie " sprawiedliwości" ? przez kibiców ?

a co do udziału grup kibicowskich w uroczystościach patriotycznych to uważam ,że jest to element propagandy i "zaznaczania terenu" podobnie jak malowanie na murach itp.
(nie wyklucza to oczywiście tego ,że zdarzają się osoby autentycznie zaangażowane i przejęte historią swojego narodu )
Zbyszek
 

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 12 Wrz 2012, 19:27

rather napisał(a):OK - przyjmuję argument, że to Wasza akcja, Wasz symbol, Wasz wieniec i możecie robić z nim co chcecie. A ponieważ wszyscy twierdzą, że akcja nie ma drugiego dna to może na kolejne obchody zaprosimy środowiska kibiców z innych drużyn? Proponuję złożenie wieńca z herbem Polonii - w końcu też klub warszawski i z tradycjami powstańczymi i patriotycznymi. A z okolicznych miast może zaprosimy kibiców Widzewa? Z całą pewnością również mieszkańcy tego miasta służyli we wrześniu '39 w Twierdzy Modlin i walnie przyczynili się do jej obrony. Niech też złożą wieniec z herbem swojego klubu. Obawiam się, że te wieńce nie poleżą nawet kilkudziesięciu minut. Ale może się mylę...


Z całej mojej wypowiedzi odniosłeś się jedynie do fragmentu, który najłatwiej odwrócić przeciwko nam(kibicom) „Wam się wydaje, Wy możecie, Wy jesteście najmądrzejsi”- to cały Twój MERYTORYCZNY komentarz ?:)
Dalsza część Twojego fragmentu jest tak abstrakcyjna, że :lol: . To może teraz ja odwrócę sens Twojej wypowiedzi..PRZEPRASZAM, ŻE TAM BYLIŚMY I COŚ ZROBILIŚMY! Przepraszamy też wszystkich nieobecnych...że ich nie było i nic nie zrobili!!! Teraz to nasza wina, że np. kibiców Dyskopolo tam nie było(widzę, że się nie orientujesz- KSP Polonia Warszawa przestała istnieć w 2008 roku). Tyle co do powyższej fantastyki...Aha, właśnie, to już w nawiązaniu do niej- wrzucisz na forum te szczegóły zakazów?:) Jakoś nie doczekałem się odpowiedzi w tej kwestii. Nalegam zatem.


rather napisał(a):Tyle tytułem małej prowokacji. Dyskusja pewnie będzie dalej trwała, ale mam przy tej okazji pewną propozycję. Może oprócz angażowania się w czczenie wydarzeń historycznych, warto pomyśleć także o teraźniejszości - o naszym tu i teraz. Wiem, że kibice to nie tylko ci, którzy manifestują swoje przywiązanie do miasta składając wieńce, ale także ci którzy piszą na murach różne rzeczy o je***niu innych klubów lub wypisują radosne uwielbienie dla swojej drużyny. Może w takim razie bardziej świadoma część środowiska kibiców zorganizuje spontaniczną akcję usuwania tych napisów? Wystarczy przejechać się do Legionowa, które pełne jest symboli związanych z Legią, umieszczanych w estetyczny sposób (wielkie naklejki z herbem umieszczane na ekranach, malowanie fragmenty murów http://imageshack.us/photo/my-images/714/zdjcie225.jpg/ lub naklejanie fragment "Snu o Warszawie" na tablicach oznaczających początek terenu zabudowanego http://eurower.pl/wp-content/uploads/20 ... o_moje.jpg). Taki sposób manifestowania więzi z klubem jest chyba lepszy niż wiąchy na murach?


Śmiem twierdzić, że dosyć dobrze orientuję się w działalności grupy ZWL(która faktycznie robi zajebistą robotę). Rozumiem, że namawiasz niniejszym do malowania m.in. krzyży celtyckich czy napisów White Legion? Czy rzucasz mi argumentami, dobranymi wedle wygody? :) A poważnie, to działania w Legionowie są zajebiste i kto wie, może za jakiś czas pojawią się u nas podobne- czas pokaże. Dyskusja jest o obchodach historycznych- i tych ostatnich i tych wcześniejszych, o których dalej twierdzisz, że BYŁY NA POKAZ. A za wiąchy na murach, pojawiające się od kilku dekad, też przepraszam- nic nie zrobiłem i nie naprawiłem całego kibolskiego świata :( :lol:

Żeby ta rozmowa nie poszła na jakieś dziwne wycieczki za jakiś czas, to umówmy się- świeci nie jesteśmy i być tacy nie mamy zamiaru!:) Ale albo rozmawiamy o tym co miało miejsce kilka dni temu albo o zjawisku kibiców w Polsce.
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez rather » 12 Wrz 2012, 20:29

Żyła cały czas mylisz mnie z kimś innym - nie ja pisałem o zakazach. Podobnie jak nie pisałem na n24 o wznoszeniu okrzyków "do gazu", co też mi ktoś zarzucał (pisanie, a nie wznoszenie okrzyków ;) ).

W Legionowie Withe Powery ani krzyże celtyckie nie rzuciły mi się w oczy - ale faktycznie gdzieś czytałem, że chłopaki mają lekko brunatne zabarwienie. Chodzi mi raczej o danie dobrego przykładu różnym przygłupom ze sprayem, których stać tylko na mazanie głupot ma murach. Może się zmobilizujecie i zrobicie jakiś ciekawy mural na murze przy kotłowni w Twierdzy? W W-wie jest to przez władze traktowane jako działalność artystyczna...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez żyła » 12 Wrz 2012, 21:08

Racja, mój błąd- przepraszam. W poprzednim poście przypadkowo przypisałem Tobie słowa o zakazach, a ich autorem jest razdwatrzy. Mam nadzieje, że dokończy On swoją opowieść... :twisted:
Sorry jeszcze raz.

Brunatne zabarwienie to zdecydowanie za dużo powiedziane- uwierz:)
Co do murala w Twierdzy...owszem, pierwszy pomysł się już pojawił, także ciepło, ciepło. Skala pomysłu jednego z kolegów przerosła chyba nas samych :lol: Dlatego może za jaaaakiś czas;)

ps. pytanie techniczne- edytować posty można tylko do momentu, gdy nikt na niego nie odpowie?
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez rather » 12 Wrz 2012, 21:22

Posty możesz edytować do 15 minut - tu jest wątek viewtopic.php?f=6&t=759
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Europejskie Dni Dziedzictwa po nowodworskiemu

Postprzez razdwatrzy » 12 Wrz 2012, 21:27

Jak już Wam zależało tak bardzo na promowaniu środowiska kibiców, to dlaczego nie zrobiliście wieńca z herbem Świtu? Jako nowodworzanom bardziej by to pasowało. Nie uważasz żyła?

Rozumiem, że dasz sobie palec uciąć, że wśród Waszej grupki nie ma żadnego zakazowicza?

Sorry, ale to manifestowanie barw klubowych w ogóle mi nie podchodzi. Jeśli chcecie oddać cześć bohaterom, to róbcie to po cichu z należnym szacunkiem, a nie w stylu festynowym. Dlaczego kibice Legii z wieńcami i zniczami pojawiają się zawsze wtedy, gdy na miejscu są obecne media? Dlaczego we wszystkie patriotyczne wątki wplątują logo Legii?

Rather, akurat z tymi znakami drogowymi nie zgodzę się. Ostatnio rozmawiałem ze znajomymi z Legionowa i mówili, że gmina będzie musiała je wymienić, bo są niezgodne z przepisami. W razie otrzymania mandatu na przykład za nadmierną szybkość, można z policjantem wykłócać się, iż na wjeździe do miasta nie widnieje znak na temat strefy zabudowanej :)

KaloNDM, brawo! Argumentacja niczym naszych miejskich polityków. Na przykład radnego Sosińskiego :)
razdwatrzy
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 Kwi 2012, 20:20

Następna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron