Piasek pełen monet czyli rozbudowa plebani

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Piasek pełen monet czyli rozbudowa plebani

Postprzez KaloNDM » 12 Sie 2012, 00:42

Heimat napisał(a):Słyszałem. Wątpliwe jednak, aby wiedział o tym przeciętny Rosjanin.


Oczywiście.. Dlatego mam wielki szacunek do Krzymena za to, że próbuje uświadomić Rosjan jak i Bawarczyków.
Do jednej z przewodniczek Twierdzy Modlin zawitał ostatnio młody Rosjanin, który szukał parafii w Stanisławowie i proboszcza Bołbota.
Twierdził, że szuka familii oraz chce pomóc w odrestaurowaniu.. tutaj przewodniczka nie zrozumiała, czy grobu przodków czy cmentarza.
Krzymen też zainteresował Bawarczyków ekshumacją w Psucinie.
Czy do niej dojdzie? Tego nie wiem ale mam nadzieję, że już niedługo coś będę wiedział.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Piasek pełen monet czyli rozbudowa plebani

Postprzez Zebżydowski » 12 Sie 2012, 07:10

tk28:
tk28 napisał(a):Spichlerz nigdy nie był mennicą ani skarbcem a nazywany był mennicą lub bankiem dlatego, że to był spichlerz Banku Polskiego. Najpierw służył jako magazyn zbożowy a później jako magazyn wojskowy po przejęciu go przez wojsko. Skąd niby miałby pochodzić piesek gdyby pochodził właśnie ze spichlerza nad Narwią :?: Chyba jedynie z rzeki bo samego spichlerza to raczej nie podkopywano.


Nikt z nas nie wiedział na pewni skąd ten piasek pochodził. Na pewno był najeżony monetami które łatwo było odnaleźć już po kilku zagłębieniach łopatki.
Za moich dziecicych lat (lata 70-te), spichlerz równie często zwany był spichlerzem co mennicą. Mówiono zamiennie: spichlerz=mennica=spichlerz. Nzwa "Bank" obiła mi się gdzieś o uszy.
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Poprzednia

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron