Oszołomy z sejmu

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 05 Cze 2012, 15:03

Tekst Gronkiewicz-Waltz o Rosjanach, którzy mają przemaszerować przez Warszawę z symbolami związku radzieckiego:

"- Myślę, że oni sami epatują takimi symbolami dla zgrywu. Najważniejsze jest poczucie humoru i wyzbycie się wszystkich kompleksów. Rosjanie robią to dla draki, bo przecież już nie są Związkiem Radziecki"

Przecież to jest nie do pomyślenia. Ku*wa mać, takie osoby powinny od razu być odsuwane od władzy. Kto nami rządzi?

i taki komentarz "Zastanawiam się - skoro to taka jajcarska impreza, to dlaczego mamy sobie oszczędzać radości? Poprośmy kibiców niemieckich, niech oni zorganizują przemarsz z drugiej strony Warszawy, tylko ze swoim "jajcarskim" symbolem swastyki. Niech spotkają się na moście Poniatowskiego, nieopodal Stadionu Narodowego i rycząc ze śmiechu odegrają np. podpisanie paktu Ribbentrop - Mołotow. Dobre, nie?

A może, żeby było jeszcze śmieszniej, Niemcy zajmą ulice na lewym brzegu Wisły, a Rosjanie Pragę. A my, turlając się ze śmiechu, poudajemy, że jest druga połowa roku 1944 i "radośnie" pobawimy się w setki tysięcy wymordowanych mieszkańców, zrównanej z ziemią stolicy...

Poudajemy, że to wszystko jest gwałtowną, "radosną", czerwcową ulewą, a nie potokami pogardy, jakimi opluwają nas wszyscy dookoła przy "radosnym" akompaniamencie "polskich" władz.
"
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez ukasz » 05 Cze 2012, 16:51

Nie rozumiem, dlaczego łączysz imprezę jaką jest Euro z Waszym stosunkiem do Rosji?? To jest piłka nożna, a nie polityka. Uważasz, że to Putin nasłał na nas celowo kibiców? A może to kamuflaż i tak naprawdę to radzieccy żołnierze, którzy czekają tylko na przemarsz i podbicie Warszawy?? Pewnie zaraz zaczną strzelać do przechodniów?? Moim skromnym zdaniem to już jest paranoja. Każdy ruch Rosjan (nawet zwykłych, szarych obywateli) jest traktowany przez Was jako wycelowany w Polskę... Zawsze mieliśmy pretensje o wszystko do Rosji i Niemiec, tylko na nasze nieszczęście katastrofa miała miejsce pod Smoleńskiem. Gdyby ta sama sytuacja miała miejsce pod Berlinem to również uznane by to było przez Was za zamach i wszyscy Niemcy byliby be.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 05 Cze 2012, 19:24

ukasz napisał(a):Nie rozumiem, dlaczego łączysz imprezę jaką jest Euro z Waszym stosunkiem do Rosji?? To jest piłka nożna, a nie polityka. Uważasz, że to Putin nasłał na nas celowo kibiców? A może to kamuflaż i tak naprawdę to radzieccy żołnierze, którzy czekają tylko na przemarsz i podbicie Warszawy?? Pewnie zaraz zaczną strzelać do przechodniów?? Moim skromnym zdaniem to już jest paranoja. Każdy ruch Rosjan (nawet zwykłych, szarych obywateli) jest traktowany przez Was jako wycelowany w Polskę... Zawsze mieliśmy pretensje o wszystko do Rosji i Niemiec, tylko na nasze nieszczęście katastrofa miała miejsce pod Smoleńskiem. Gdyby ta sama sytuacja miała miejsce pod Berlinem to również uznane by to było przez Was za zamach i wszyscy Niemcy byliby be.


Człowieku, umiesz czytać? Jeśli Twój dziadek walczył za Polskę, żeby wypędzić związek radziecki i ich symbole "sierp i młot" a teraz jakby nigdy nic Rosjanie mogą sobie do nas przyjechać i z tymi symbolami paradować po Warszawie to chyba coś jest z Tobą nie tak, albo co gorsze, negujesz moja wypowiedź bo tak już masz.
Gdzie tu widzisz politykę? Ja widzę historię i to że "sierp i młot" był naszym zaborcą przez którego zginęło multum ludzi w tym i mój pradziadek i dziadek.
Nie widzę nic złego w przemarszu Rosjan przez ulicę Warszawy, ale widzę problem jeśli mają mieć flagi z symbolami komunistycznymi.

Ciekawe czemu UEFA nie pozwoli wywiesić takich flag na stadionie przez kibiców, a Polacy się godzą na paradowanie z takimi symbolami.
I ciekawe czemu Niemcy nie przyjadą ze swastyką?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez ukasz » 05 Cze 2012, 20:28

Marian napisał(a):Nie widzę nic złego w przemarszu Rosjan przez ulicę Warszawy, ale widzę problem jeśli mają mieć flagi z symbolami komunistycznymi.

Jeśli chodzi o flagi z symbolami komunistycznymi to masz oczywiście rację i w pełni się z tym zgadzam. Nie rozumiem, dlaczego władze Warszawy na to pozwoliły. Myślałem, że chodzi Ci o sam pomysł z przemarszem, bo ja nie widzę w tym nic złego. Wszędzie gdzie czytam jakieś opinie to wszyscy negatywnie odnoszą się do samego przemarszu (coś w stylu: "jak to?! przemarsz ruskich przez Warszawę?! hańba!"). Nawet jeśli nic jeszcze nie było dokładnie wiadomo, to już wszyscy krytykowali przemarsz. Szczerze to mnie zaskoczyłeś tym, że nie masz nic przeciwko.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 05 Cze 2012, 22:20

Pochód na mecz jak najbardziej, ale nie na zasadach panujących w Rosji, tylko w Polsce, ponieważ pochód odbywa się w Polsce. Jeśli uchyla się prawo Rosjanom bo jest Euro to jest coś nie tak.

Wywiad z byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego Wiesławem Johannem na temat symboliki komunistycznej w Polsce:
http://www.stefczyk.info/publicystyka/o ... a-zakazana

Cytat:
"Wiesław Johann: Najważniejsze w tej sprawie są zasady konstytucyjne. Konstytucja mówi, że propagowanie symboliki nazistowskiej, komunistycznej oraz związanej z każdym systemem totalitarnym są zakazane. To jest zasada naszego państwa. Polska uznaje, że jakiekolwiek promowanie symboliki totalitarnej jest zakazane. To jest pierwsza zasada. Drugą zasadą jest kodeks karny, który jeszcze bardziej restrykcyjnie niż konstytucja traktuje ściganie propagandy nazistowskiej, hitlerowskiej i komunistycznej. Jakiekolwiek promowanie czy obnoszenie się z symbolami komunistycznych jest objęte penalizacją. Przepisy w tej sprawie są bardzo jasne i klarowne."

I teraz pytanie do Ciebie, kto za to odpowie? Kto odpowie za to, że pani minister Mucha i minister Gowin zapewnili Rosjan, że nie zostaną ukarani za komunistyczne symbole?
Minister rosyjski oburzył się jak dostał informację z ambasady Polski w Moskwie wiadomość, że Rosjanie będą karani w Polsce za symbole komunistyczne. Nawet żądał wyjaśnień, a taka Mucha czy Gowin mówią, że wszystko jest ok, nie ma sprawy, przymkniemy na Was oko.

Uważasz, że to nie jest poniżające? Dla mnie jest, ja jako Polak czuję się poniżony, że jacyś Ruscy będą łamać nasze prawo ba nawet konstytucję i mają na to przyzwolenie polskich władz.

PS. Władze Warszawy nie zgodziły się na to, bo nikt jeszcze nie zgłosił pochodów do urzędu. Jak myślisz, jeśli nie zgłoszą to coś im zrobią ? :) Władze Warszawy (czyt. HGW) uważają, że te symbole komunistycznie to tak dla beki będą nosić podczas pochodów. To jest robienie z ludzi idiotów. Jeszcze Gowin i Mucha zapewniają, że wszystko jest ok.
PS2. Wywiad zrobiony z Kukizem: http://www.radiownet.pl/publikacje/pawe ... ks-odrzuca jak myślicie, czemu go nigdzie nie wrzucili do obiegu? Bo ktoś ma inne zdanie niż media jedynego prawdziwego nurtu?

PS3. Polecam program na tvp2 o filmie BBC na temat polskich kibiców.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez rather » 05 Cze 2012, 23:50

ena napisał(a):GrubaRozkminanapisałeś: „Nigdzie na wraku nie stwierdzono sladow eksplozji”, No, proszę Cię, a kto miał niby stwierdzić? Może Rosjanie?

Tego rodzaju ślady bada się w bardzo prosty sposób. Resztki materiału wybuchowego pozostałyby na ciałach ofiar oraz na przedmiotach, które znalazły się we wraku samolotu. Praktycznie nie ma możliwości, żeby usunąć je całkowicie, więc wystarczy pobrane próbki poddać zwykłej analizie potwierdzającej obecność tej czy innej substancji chemicznej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 06 Cze 2012, 07:29

@Rather, masz rację, jednak słyszałeś, żeby ktoś robił takie badania? Ja czytałem, że jest jeszcze prostszy sposób, mianowicie wystarczyło sprawdzić bębenki uszne pasażerów.

Pozdrawiam

PS. Wiecie, że kilometr drogi obwodnicy Warszawy kosztował 200mln zł? A wiecie, że mniej kosztuje wybudowanie drogi w Alpach, przebijając się przez skały, lub na bagnistych terenach florydy? Gdzie ten kryzys? ;)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez mmokrzycki » 06 Cze 2012, 08:22

Marian napisał(a): A wiecie, że mniej kosztuje wybudowanie drogi w Alpach, przebijając się przez skały, lub na bagnistych terenach florydy?

A ile one kosztują?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez rather » 06 Cze 2012, 08:34

Marian napisał(a):@Rather, masz rację, jednak słyszałeś, żeby ktoś robił takie badania? Ja czytałem, że jest jeszcze prostszy sposób, mianowicie wystarczyło sprawdzić bębenki uszne pasażerów.

Zakładam, że rodziny ofiar otrzymały rzeczy osobiste swoich bliskich. Nie wierzysz chyba w to, że wśród rodzin prezydenta, najwyższych dowódców Sztabu Generalnego i polityków z których część zarządzała służbami specjalnymi nie znalazł się nikt, kto miałby możliwość przeprowadzenia takiego badania? No chyba, że rodziny zdają sobie świetnie sprawę, że takie badania nie mają sensu, bo po prostu żadnego wybuchu nie było. Podobnie jak nie było rozpylonego helu, strzałów w którejś tam sekundzie itp. dziwactw wymyślanych właściwie nie wiadomo po co...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 06 Cze 2012, 09:19

mmokrzycki napisał(a):
Marian napisał(a): A wiecie, że mniej kosztuje wybudowanie drogi w Alpach, przebijając się przez skały, lub na bagnistych terenach florydy?

A ile one kosztują?


"Na niemieckich równinach, gdzie warunki są zbliżone do tych pod polską stolicą, koszt 1 km autostrady to 40 mln zł. Budowa 1 km autostrady w Alpach pochłania 100 mln zł za 1 km, czyli o połowę mniej niż warszawska ekspresówka." źródło: rynekinfrastruktury.pl


rather napisał(a):
Marian napisał(a):@Rather, masz rację, jednak słyszałeś, żeby ktoś robił takie badania? Ja czytałem, że jest jeszcze prostszy sposób, mianowicie wystarczyło sprawdzić bębenki uszne pasażerów.

Zakładam, że rodziny ofiar otrzymały rzeczy osobiste swoich bliskich. Nie wierzysz chyba w to, że wśród rodzin prezydenta, najwyższych dowódców Sztabu Generalnego i polityków z których część zarządzała służbami specjalnymi nie znalazł się nikt, kto miałby możliwość przeprowadzenia takiego badania? No chyba, że rodziny zdają sobie świetnie sprawę, że takie badania nie mają sensu, bo po prostu żadnego wybuchu nie było. Podobnie jak nie było rozpylonego helu, strzałów w którejś tam sekundzie itp. dziwactw wymyślanych właściwie nie wiadomo po co...


Jak mieli przeprwowadzić takie badania jak nawet nie mogli otworzyć trumien ze zmarłymi? Do tej pory była ekshumacja zwłok tylko Gosiewskiego i Wassermanna i to na wniosek prokuratury wojskowiej i rodzina nie mogła powiedzieć: "zbadajcie to i tamo". Jak dobrze wiesz nawet nie dopuszczono nikogo z zewnątrz na sekcję zwłok chociaż była taka propozycja - nie oceniam czy dobrze czy źle, że nie dopuszczono, są pewnie tego plusy i minusy. Wracając do wątku bębenków - nawet podczas sekcji zwłok nikt ich nie zbadał, za to wyszły inne nieścisłości jeśli chodzi o sekcję Rosjan.
Strzały były więc nie pisz głupot ;) na pewno nie były to strzały Rosjan, którzy dobijali Polaków, ale strzały były.

Śmiejesz się z wymyślonych historyjek a sam tworzysz historyjki typu: nie sprawdzili bębenków bo wiedzą, że to nie prawda. Dodam, że takie dziwne historyjki tworzysz w wielu tematach;)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez rather » 06 Cze 2012, 09:31

Marian napisał(a):Śmiejesz się z wymyślonych historyjek a sam tworzysz historyjki typu: nie sprawdzili bębenków bo wiedzą, że to nie prawda.

Proszę o cytat, w którym miejscu to napisałem?

Badanie bębenków chyba nie ma zbyt dużego sensu, bo mogły eksplodować na przykład opary paliwa. Uszkodzenia uszu byłyby zapewne podobne do tych jak przy eksplozji spowodowanej materiałami wybuchowymi.

Nie pisałem o badaniu ciał, ale przedmiotów pochodzących z wraku - na przykład rzeczy osobistych ofiar. Ślady substancji wybuchowych osadzają się na wszystkim - zarówno na ciałach jak i na ubraniach, telefonach, portfelach, dokumentach, broni itp.

Kto strzelał i do kogo? I skąd wiadomo, że nie dobijano ofiar jeśli trumny wróciły zamknięte? W końcu Ruskim chyba zależało żeby nikt nie przeżył, więc może jednak były to strzały Rosjan dobijających Polaków?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 06 Cze 2012, 10:04

rather napisał(a):
Marian napisał(a):Śmiejesz się z wymyślonych historyjek a sam tworzysz historyjki typu: nie sprawdzili bębenków bo wiedzą, że to nie prawda.

Proszę o cytat, w którym miejscu to napisałem?

Proszę:
rather napisał(a):Nie wierzysz chyba w to, że wśród rodzin prezydenta, najwyższych dowódców Sztabu Generalnego i polityków z których część zarządzała służbami specjalnymi nie znalazł się nikt, kto miałby możliwość przeprowadzenia takiego badania? No chyba, że rodziny zdają sobie świetnie sprawę, że takie badania nie mają sensu, bo po prostu żadnego wybuchu nie było.


rather napisał(a):Nie pisałem o badaniu ciał, ale przedmiotów pochodzących z wraku - na przykład rzeczy osobistych ofiar. Ślady substancji wybuchowych osadzają się na wszystkim - zarówno na ciałach jak i na ubraniach, telefonach, portfelach, dokumentach, broni itp.


A jak wiemy Ruscy nie myli np wraku samolotu ;)
rather napisał(a):Kto strzelał i do kogo? I skąd wiadomo, że nie dobijano ofiar jeśli trumny wróciły zamknięte? W końcu Ruskim chyba zależało żeby nikt nie przeżył, więc może jednak były to strzały Rosjan dobijających Polaków?

Jeśli tak uważasz to ok, Twoja sprawa. :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez rather » 06 Cze 2012, 10:24

Może przeczytaj jeszcze raz o jakich badaniach pisałem w moim poście? Słowo "badania" w cytowanym przeze mnie fragmencie Twojej wypowiedzi pada tylko raz viewtopic.php?p=11594#p11594.

Rozumiem, że Rosjanie wyprali też ubrania i wszystkie drobne przedmioty? I pomimo, że współczesne metody analityczne są w stanie wykryć pojedyncze cząsteczki substancji, to nic nie udało się znaleźć? Kiedyś chyba Ziobro powiedział, że brak dowodów jest najlepszym dowodem, bo oznacza, że komuś zależało na usunięciu dowodów.

Co do strzałów to zwróć uwagę, że nic nie uważam - po prostu pytam kto i do kogo strzelał i dlaczego to według Ciebie nie były strzały, którymi Rosjanie dobijali ofiary wypadku? No bo w końcu jeśli był zamach to chyba logiczne byłoby dobicie rannych?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez mmokrzycki » 06 Cze 2012, 11:02

Marian napisał(a):"Na niemieckich równinach, gdzie warunki są zbliżone do tych pod polską stolicą, koszt 1 km autostrady to 40 mln zł. Budowa 1 km autostrady w Alpach pochłania 100 mln zł za 1 km, czyli o połowę mniej niż warszawska ekspresówka." źródło: rynekinfrastruktury.pl

Porównujesz niemiecką równinę do drogi przebiegającej przez miejską zabudowę, z estakadami, rozjazdami i innymi bajerami?
Wiesz ile kosztuje odcinek wewnętrznej autostrady berlińskiej o długości 3,2 km? 475 milionów Euro. Ponad 600 mln zł za kilometr.

PS. Jeśli powołujesz się na artykuł na stronie: http://www.rynekinfrastruktury.pl/artyk ... wiata.html to wypadałoby nie manipulować i podać, że źródłem jest Gazeta Polska Codziennie.
Przy okazji polecam zapoznanie się z komentarzami, w których można znaleźć konkretne informacje, a nie jakieś bzdury anonimowych ekspertów.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Oszołomy z sejmu

Postprzez Marian » 06 Cze 2012, 11:20

@Rather z tymi badaniami wszystko ładnie piszesz, ale kto ma je zrobić?
Druga sprawa ja nigdzie nie napisałem, że to był zamach, stwierdzam tylko, że wg mnie to co robi polski rząd w sprawie katastrofy jest śmieszne.

@mmokrzycki
Akurat w tym cytacie chodziło mi o Alpy o których wcześniej pisałem.
Napisz mi w jaki sposób zmanipulowałem tekstem? Podałem źródło z którego wziąłem cytat. Cytatu nie wziąłem z gazety polski codziennie (a jeśli nawet to co?) a ze strony którą podałem.
Proszę uzasadnij mi swoje stwierdzenie, że manipulowałem swoją wypowiedzią?

Uważasz, że komentarze są bardziej rzetelne niż to co piszę Gazeta Polska Codziennie i potem podaje to strona rynekinfrastruktury.pl? Tzn, że jesteś stronniczy i nie dopuszczasz do siebie informacji innych niż najprawdziwsze z Gazety Wybiórczej czy TVN.
Moze przytoczysz jakieś komentarze? I udowodnisz, że nie są wybująłą fantazją komentujących?

Pozdrawiam i mam nadzieje, że odpiszesz na moje pytania. Bo na temat drogi w Alpach już się nie zająknąłeś.

PS. ze słownika pwn:
"Manipulacja: «wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania»"
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

cron