Legalizacja marihuany

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 21:24

rather napisał(a):W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego w takim razie alkohol i papierosy mogą być legalne, a marihuana nie?

Wyobrażasz sobie teraz delegalizację alkoholu, albo papierosów? Alkohol i papierosy tak "weszły" w codzienne życie, że wycofanie ich z rynku jest już niemożliwe... Nie znajduję jednak powodu, dla którego mamy legalizować narkotyki. Po to, żeby za kilka lat była ta sama sytuacja co z alkoholem i papierosami? Tak jak pisał @sauron - dlaczego mamy legalizować tylko marihuanę? zalegalizujmy już wszystkie narkotyki. Bo czemu jedne mają być legalne, a inne nie? Myślę, że są granice, których przekraczać się nie powinno. Kolejnym etapem po legalizacji narkotyków będzie legalizacja broni - w końcu będziemy musieli się jakoś bronić przed alkoholikami i ćpunami, którzy legalnie na haju będą chodzili naszymi ulicami..
rather napisał(a):Proszę o konkrety - jakie śmiertelne choroby powoduje palenie marihuany.

Jak dla mnie wystarczy to, że powoduje zaburzenia psychiczne, pogłębia depresję, skłonności samobójcze oraz wzmaga schizofrenię - to jest ogólne stwierdzenie lekarzy. Jeśli uważasz, że tak nie jest to poproszę o wiarygodne źródło, które temu zaprzeczy. W raporcie WHO z 1995 r ponadto przeczytasz, że marihuana uzależnia, zwiększa liczbę wypadków drogowych, zwiększa ryzyko przewlekłego zapalenia oskrzeli, nowotworów układu oddechowego, powoduje poronienie lub niedowagę dziecka, zwiększa podatność na schizofrenię. Raport jest sprzed 17 lat, nie słyszałem, żeby ktoś robił wiarygodniejsze badania. Ogólnie mówiąc - marihuana głównie działa na psychikę, a od tego się nie umiera. Natomiast pociąga to za sobą inne skutki - samobójstwa, wypadki itd.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez disturbia » 04 Kwi 2012, 21:35

Od maryśki się zaczyna.Potem przychodzi ochota na następne eksperymenty też,żeby zabawa była"fajniejsza".A potem już tak fajnie nie jest,tylko trzeba,żeby jakoś przeżyć dzień.
No to skoro to samo dobro,to nie będziesz miał nic przeciwko,kiedy twoje dzieci zaczną palić?Alkohol jest legalny,ale jakoś żaden rodzic nie cieszy się,kiedy jego dzieciaka wtargają sponiewieranego do domu.
Bo ludzie są po prostu za głupi.Świat i tak jest pełen trzeźwych,nieodpowiedzialnych,niebezpiecznych idiotów bez wyobraźni.Nie potrzeba nam jeszcze odurzonych niebezpiecznych kretynow.Jak dla mnie to wystarczający powód.
Ostatnio edytowany przez disturbia, 04 Kwi 2012, 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez rather » 04 Kwi 2012, 21:45

@disturbia - nie będę zadowolony jeśli moje dziecko będzie pić, palić lub ćpać. Sam nie korzystam z żadnej z używek (poza cygarami) i staram się przekazać ten sam sposób myślenia mojemu dziecku, ale oczywiście postąpi według swojego uznania.

@ukasz - oczywiście, że jestem za legalizacją wszystkich narkotyków, cały czas uważam bowiem, że zdecydowaniem większym problemem jest przestępczość związana z ich dystrybucją. Marihuana jest po prostu łatwym przykładem błędnego myślenia o narkotykach w ogóle - dlatego się nim z lenistwa posługuję :D.

Wybacz, ale argument o tym, że alkohol i papierosy weszły w życie więc ich delegalizacja nie jest możliwa - nie jest żadnym argumentem. Albo uznajesz, że substancja jest szkodliwa i powinna być zakazana (niezależnie czy są to narkotyki, alkohol czy papierosy) albo legalizujesz ją (informując o szkodliwości) a wybór pozostawiasz konsumentowi. Nie ma innego wyjścia - bo jak rozstrzygniesz kwestię "weszła w życie"? Jeśli np. 50% ludności popala trawkę to już weszła w życie? Bo jeśli tak, to chyba trzeba ją zalegalizować :D.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 22:09

@rather - nie jesteśmy gotowi na legalizację narkotyków... Jak już pisałem wcześniej mamy problem z alkoholizmem i paleniem papierosów wśród dzieci. Zamiast legalizować narkotyki zróbmy coś, żeby te dzieciaki wiedziały co robią zanim się uzależnią. Dopiero później zastanówmy się, czy chcemy tej legalizacji. Samo informowanie o szkodliwości takie jak teraz nie wystarczy - jaki skutek przynoszą zapiski na opakowaniach papierosów? Albo "piję nie jadę"? Żaden. Przez cały okres edukacji pamiętam tylko jedną lekcję odnośnie skutków palenia tytoniu (chyba koniec podstawówki), z alkoholu żadnej nie kojarzę. Kilka osób z mojej klasy podczas tej lekcji przeszło terapię szokową - nie zdawali sobie sprawy ze skutków palenia. Gdy zobaczyli zdjęcia podziurawionych płuc palacza to ich ruszyło, jednak część z tych osób nadal pali, bo w tamtym czasie już była uzależniona.
rather napisał(a):@disturbia - nie będę zadowolony jeśli moje dziecko będzie pić, palić lub ćpać. Sam nie korzystam z żadnej z używek (poza cygarami) i staram się przekazać ten sam sposób myślenia mojemu dziecku, ale oczywiście postąpi według swojego uznania.

O ile nie wciągnie się w nałóg zanim się zorientujesz... Jeśli zrozumie w jakie bagno weszło może być za późno... Szkoły nie edukują dzieci w zakresie skutków palenia tytoniu, picia alkoholu, brania narkotyków, zabezpieczenia przed aids itd., albo robią to w nieodpowiedni sposób.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez Zirhan » 05 Kwi 2012, 18:09

ukasz napisał(a): Obecnie mamy nastolatków uzależnionych od alkoholu i papierosów, nie wiedzących nic o aids, zalegalizujmy więc jeszcze narkotyki.
Dlaczego ksiÄ…dz na religii nie uczy np. o Aids? Bo co?
Bo Watykan jest przeciw stosowaniu prezerwatyw?
To po co sÄ… te lekcje religii?
Wywalić je a wprowadzić coś, co da nastolatkom rzeczywiście potrzebną wiedzę.
Co kogo obchodzi, że Jezus jeździł osiołkiem a nie Maybachem??
Niech się dowiedzą ile mln. ludzi w Afryce umiera rocznie na Aids dzięki tępemu uporowi kościoła!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez Sauron » 05 Kwi 2012, 19:02

Ukasz - po pewnym czasie potrzebna bedzie legalizacja broni.Tak jak pisales,do obrony.
Co do prezerwatyw,wg mnie powinny byc darmowe wszedzie.To warto by zalegalizowac.
Sauron
 

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez disturbia » 05 Kwi 2012, 19:51

W USA też taki był szczytny cel legalizacji broni,a wszyscy wiedzą jak to się skończyło.Największą przestępczoscią.Ja wolałabym tego nie doczekać.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez ukasz » 06 Kwi 2012, 21:37

@dębskibiurolegionowo - czekam na jakiś komentarz do tego, co napisaliśmy... Ciekawy jestem co sądzisz o przytoczonych przez nas argumentach? Może jakieś wyjaśnienia przekonujące, że jednak warto na Was zagłosować i zalegalizować narkotyki? W końcu to Wy poruszyliście ten temat na ogólnopolskim forum...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez dÄ™bskibiurolegionowo » 07 Kwi 2012, 16:22

Wasze komentarze w tym względzie są bardzo ciekawe i każdy z Was ma rację. Jest to trudny problem, ale spójrzmy jeszcze na to z tej strony, tak jak przedstawialiśmy to w programie wyborczym, a mianowicie w każdym społeczeństwie, także naszym, jest grupa osób, które potrzebują pomocy emocjonalnej w formie różnych używek. Myśle, że sensowny sposób dopuszczenia do legalnego obrotu miękkich narkotyków, tym bardziej że są mniej uzależniające niż alkohol, dopalacze czy nikotyna mógłby załatwić ich problem. Tutaj w parze musi iśc zmiana przepisów prawnych na mniej restrykcyjne, bo nie powinno tak być, żeby za posiadanie jednego skręta można było kogoś zatrzymać i sądownie karać. Osobiście nigdy nie próbowałem, ani nie zamierzam spróbować żadnych narkotyków.
dębskibiurolegionowo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 20:12

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez Zirhan » 07 Kwi 2012, 18:11

Sauron napisał(a):Co do prezerwatyw,wg mnie powinny byc darmowe wszedzie.To warto by zalegalizowac.
Śmieszne jest to, że również inne środki antykoncepcyjne i usuwanie ciąży są w Polsce legalne! Jednak spróbuj skorzystać ze swego prawa!
Katechizm stoi ponad polskÄ… KonstytucjÄ….
I to jest parodia!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez WND » 29 Kwi 2012, 12:42

Przyznaje nie czytałem całego tematu, ale napomknę tylko pokrótcce i może da to niektórym coś do myslenia. W latach 90 tych ktoś wpadł na super pomysł i pojawiło się prawo do karania za nawet najmniejszą ilość posiadania marihuany. I co tym wygrali ? Ano to że marihuana całkiem zeszłą do podziemia za to rozkwitły dopalacze które napewno są mniej szkodliwe od marihuany :D

Co jeszcze wygrali ? Ano to że zaczęły im rosnąć pięknie statystyki walki z narkotykami :D


Do myślenia jeszcze jest jeden fakt biorąc za przykład gorzałę. To gorzałą powoduje agresje, patologię, przemoc w rodzinie, gdzie działanie marihuany ma całkiem odmienny skutek.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez disturbia » 29 Kwi 2012, 15:47

Dopalacze pojawiłyby się pewnie i tak,wyobraźnia ludzka jest nieograniczona.Poza tym kolega rather jest zwolennikiem legalizacji wszystkich dragów.
Przypadek,który ostatnio słyszałam,dwie małolaty wylądowały w szpitalu z połamanymi kończynami,bo ujarane uwierzyły chyba,że potrafią latać i wyskoczyły z 3 piętra.
Oczywiście jest absurdem karanie za posiadanie jednego skręta.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez rather » 29 Kwi 2012, 15:54

Mi się kiedyś wydawało, że potrafię latać po gorzale dostępnej w sklepie osiedlowym. Na szczęście nie sprawdzałem w praktyce tej śmiałej teorii. W dalszym ciągu opowiadam się za kontrolą państwa nad dystrybucją wszystkich narkotyków lub za potraktowaniem alkoholu tak jak pozostałych substancji psychoaktywnych i jego delegalizacją. Mogę zresztą pójść na kompromis i zgodzić się na sprzedaż gorzały w aptece (tak jak psychotropów) :D.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez rather » 15 Cze 2012, 07:46

Czy uważacie, że pies Kory powinien dostać 10 lat za zamówienie 60g marihuany? Taką ilości nasza policja byłaby w stanie obdzielić pewnie ze 100 "przestępców" - przynajmniej tak wynika z publikacji o zatrzymanych posiadaczach:
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/porta ... ykami.html
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/porta ... szeni.html
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/porta ... huana.html
http://kppnowydwor.policja.waw.pl/porta ... odzie.html

Policja się cieszy, bo każde takie zatrzymanie poprawia im statystykę wykrywania "przestępstw" - mają od razu przestępstwo i sprawcę.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Legalizacja marihuany

Postprzez ukasz » 15 Cze 2012, 09:16

Adriana B. to ja chyba nawet znam ;)

Kurczę, jak widzę wiek tych ludzi to zastanawiam się, w jakim punkcie będą za 10 lat? Nie wierzę też, że któraś z tych osób zostanie skazana na 3 lata. Jakie mamy prawo każdy wie, a jakie wyroki padają chyba też.

Co do psa Kory (jak to ładnie ująłeś) uważam, że ze względu na popularność nie powinno być żadnej taryfy łagodzącej. Zapewne pies kory nie dostanie żadnego więzienia.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron