Ruch Pali-kota:)

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez dÄ™bskibiurolegionowo » 03 Kwi 2012, 22:00

Kilka postów wcześniej usiłowałem Ci wyjaśnić kilka spraw, na które widzę jesteś nakręcony, ale dalej nic nie rozumiesz i ciągle o tym krzyżu.
dębskibiurolegionowo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 20:12

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez disturbia » 03 Kwi 2012, 22:11

Co do emerytur,to po ptokach.Ruch ma poprzeć Tuska.Ten'genialny'system musiał kiedyś piardnąć,jak jest w taki sposób skonstruowany,że to co ma być na moim koncie jest sprzątane na bieżace użycie.A tymczasem mamy armię 40letnich emerytow,rolnikow,ktorych składki my płącimy,rozdete przywiłeje księży i armię urzedasow,ktora gdyby odchudzić dalaby oszćzędności.
Słynny agent Tomek,młody i zdrowy jak koń pobiera niezła emeryture i dietę z posełską pensją.To już wiem na kogo mam zapierdalać do 67 lat!
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez dÄ™bskibiurolegionowo » 03 Kwi 2012, 23:00

Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Aktualnie w Polsce to tylko zwykła siła najemna jest pozbawiona przywilejów emerytalnych, w przeciwieństwie do mundurówki, górników, rolników, nauczycieli, dziennikarzy, polityków i wiele innych grup.
dębskibiurolegionowo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 20:12

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez disturbia » 03 Kwi 2012, 23:09

A mogłam zostać nauczycielka... ;) a coż takiego stoi na przeszkodzie?Głosy siły najemnej nie przekładają się na ilość?Czy może groźba protestów?Już widzę jak zostaną wzięte pod rozwagę głosy protestujacych w sprawie emerytur.Jednych moźna olać innych nie.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez dÄ™bskibiurolegionowo » 04 Kwi 2012, 07:55

Siła najemna (oczywiście przepraszam za to określenie wszystkich ciężko pracujących ludzi - przyjąłem to jako określenie techniczne do zobrazowania problemu) z reguły nie chodzi na wybory. Podam prosty przykład 1,5mln głosów to 10% poparcia, w związku z czym mając władzę obiecujemy nauczycielom, których jest 600 tys. podwyżkę i mamy co najmniej 10% głosów (nauczyciele + dorosli członkowie ich rodzin), kolejne ok. 20% procent zdobywamy od 900tys. rzeszy urzędników i ich rodzin, którym zmiana władzy jest nie na rękę. 5%- ideowcy i 5% na zasadzie mniejszego zła (straszenie przeciwnikami). I tyle, śpimy jakis czas spokojnie.
dębskibiurolegionowo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 20:12

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 08:48

dębskibiurolegionowo napisał(a):Kilka postów wcześniej usiłowałem Ci wyjaśnić kilka spraw, na które widzę jesteś nakręcony, ale dalej nic nie rozumiesz i ciągle o tym krzyżu.

Sprawa krzyża to tylko jeden z przykładów działań RPP. Rozumiem, że w sprawie krzyża chodziło o symbolikę, a nie fizyczne zdejmowanie... Tylko po co zajmować się takimi głupotami??? Chodziło o zwiększenie świadomości? Jesteśmy świadomi, że steruje nami kościół i niewiele mamy do powiedzenia we własnym kraju. Tylko po co ta cała akcja? Co osiągnęliście w ten sposób? Jak to wpłynęło na życie przeciętnego mieszkańca Polski?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez disturbia » 04 Kwi 2012, 08:53

Dzięki za szczerość. No to cię zaskoczę,bo ja nie opusciłam źadnych wyborów,podobnie jak moja rodzina i wielu znajomych.Proponuję sile najemnej zostać w domu,skoro parlamentarzyści mają nas w dupie.A skąd pewność,źe faktycznie ci wszyścy górnicy,nauczyciele idą do tych wyborów? Chyba nikt nie sprawdza listy obecności.A studenci?To chyba też siła najemna,dopóki nie źdobędą tytułu magistra i dorabiają w knajpach na studiach?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez rather » 04 Kwi 2012, 09:09

Patrząc na wyniki wyborów z ostatnich lat mam wrażenie, że głosuje głównie siła najemna. No bo jak inaczej wytłumaczyć obecność w Sejmie takich ugrupowań jak: Samoobrona (z jej ciekawym podejściem do budżetu i pomysłami na korzystanie ze środków publicznych), PO (której zasługą w poprzedniej kadencji było to, że nie jest PiSem), PiS (partii de facto o programie narodowo-socjalistycznym, który mi się kojarzy z pewnym ugrupowaniem działającym w Niemczech w latach 30 i 40), PSL (partia z programem "trzymajmy się władzy z każdym i za wszelką cenę"), SLD (partia lewicowa z liberalnym programem gospodarczym) no i w końcu Ruch Palikota, który z całym szacunkiem, dostał się do Sejmu dlatego, że ma lidera - celebrytę. Mam niestety wrażenie, że podobne poparcie (lub wyższe) uzyskałby Ruch Wojewódzkiego...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 09:14

dobre podsumowanie @rather. Dodam, że u nas głosy zbiera ten, kto robi dużo szumu, stąd tak duże poparcie dla PO (medialni, udający pracujący), PiS (jedyni Polacy, słuchacze RM, krzyżowcy) i RRP (Ci od maryśki i od krzyża). PSL i SLD sporo straciły w ostatnich wyborach, ponieważ ich kandydacie nie byli dobrymi krzykaczami.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez disturbia » 04 Kwi 2012, 09:17

:lol: :lol: no jak to kto głosował na Andrew?Elektorat wiejski z równie ogorzałą gębą i chyba nie w wyniku ciężkiej pracy w polu :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez dÄ™bskibiurolegionowo » 04 Kwi 2012, 10:14

ukasz:
Jak to wpłynęło na życie przeciętnego mieszkańca Polski?

Odblokowaliśmy ludzi, powiedzieliśmy głośno to, o czym wielu Polaków myślało, ale z różnych przyczyn nie przyznawało sie do tego. Sam widzisz, że teraz rozmowa o przegięciach funkconariuszy kościoła to nie sensacja tylko normalność.
rather:
No bo jak inaczej wytłumaczyć obecność w Sejmie takich ugrupowań jak: Samoobrona (z jej ciekawym podejściem do budżetu i pomysłami na korzystanie ze środków publicznych),
Ja Wam podałem sposób na pozyskanie 40%, pozostało jeszcze 60%. Przecież rolnicy to też grupa uprzywilejowana, a Lepper świetnie wykorzystał ówczesne trudności i chaos w rolnictwie. Resztę zrobiły blokady i media. Dobrze szło dopóki nie sięgneli po stanowiska.
disturbia:
PSL i SLD sporo straciły w ostatnich wyborach, ponieważ ich kandydacie nie byli dobrymi krzykaczami.
PSL musi zwiększyć ilość OSP, liczbę urzędników KRUS i agencji rolnych :) Nawet sobie nie wyobrażasz jaką władzę w instytucjach samorządowych ma PSL, nawet jeżeli nie występuje pod znakiem koniczynki. To typowa prostytutka polityczna. Jeżeli chodzi o SLD, to samo zapracowało na swój sukces, afery, sprzeniewierzenie się ideałom, Napieralski od jabłek, czy Miller, który zawsze kończy wytryskiem...., ale jadu. Co do popularności Wojewódzkiego - tyle jest popularny, ile go promują stacje telewizyjne. Każdy może użyć nazwiska do promocji, zresztą Ziobro też użył i co? Lipa, bo jeszcze potrzebna jest struktura w terenie, pracowitość i wiarygodnosć.
dębskibiurolegionowo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 28
Rejestracja: 01 Kwi 2012, 20:12

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 12:18

dębskibiurolegionowo napisał(a):Odblokowaliśmy ludzi, powiedzieliśmy głośno to, o czym wielu Polaków myślało, ale z różnych przyczyn nie przyznawało sie do tego. Sam widzisz, że teraz rozmowa o przegięciach funkconariuszy kościoła to nie sensacja tylko normalność.

Ludzie byli odblokowani zanim Palikot na dobre się rozkręcił. Ludzie coraz więcej widzieli i sie z tym nie zgadzali. Przegięcia w kościele były znane od dawna i ten temat był poruszany już wiele razy i wcale nie jesteście pierwszymi. Fajnie, że poruszyliście go znowu, ale tak jak i w poprzednich wypadkach nic dalej z tego nie wynika.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez rather » 04 Kwi 2012, 16:18

@dębskibiurolegionowo ja nie piszę o działaniu po wyborach tylko o tym jak wyborcy podejmują decyzje przy urnie. A podejmują niestety w taki sposób, że wybory wygrywa ten kto nagada więcej głupot. Przez chwilę miałem nadzieję, że się to zmieni i zostanie wprowadzony zakaz emitowania spotów wyborczych i reklamy na billboardach, ale nie doszło to do skutku.

Działalności Ruchu Palikota nie oceniam, bo na razie nie za bardzo jest co oceniać - chyba, że mam wypowiedzieć swoje zdanie w sprawach tak kluczowych dla przyszłości Państwa Polskiego jak krzyż w sali sejmowej lub palenie skręta przed Sejmem :D...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez ukasz » 04 Kwi 2012, 16:47

rather napisał(a):Działalności Ruchu Palikota nie oceniam, bo na razie nie za bardzo jest co oceniać - chyba, że mam wypowiedzieć swoje zdanie w sprawach tak kluczowych dla przyszłości Państwa Polskiego jak krzyż w sali sejmowej lub palenie skręta przed Sejmem :D...

Widzisz @rather, a bardzo duży procent Polaków na tej podstawie oddał swój głos na RPP. Co nas obchodzi gospodarka - jak zapalimy to zapomnimy o wszystkich problemach... To jest straszne.... :shock:
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ruch Pali-kota:)

Postprzez Zirhan » 05 Kwi 2012, 18:39

Sprowadzacie wszystko do parodii a trzeba walczyć o urealnienie szczególnie Prawa i jego równe stosowanie bez świętych krów!
Skoro wyznanie jest osobistą sprawą a w pomieszczeniach publicznych nie powinno się wieszać znaków religijnych, to trzeba tego wymagać!
Skoro kupno marihuany jest proste jak barszcz, to należy zezwolić na jej posiadanie w drobnych ilościach, na własny użytek.
Ścigać należy hurtowników i nielegalnych producentów!
Prostytucja jest, była i będzie.
Czy poprzez pseudo zakaz uda się ją zlikwidować...?
Sorry, w zasadzie to nie jest zakazana, czyli jest dozwolona, dlaczego więc nie zarejestrować jej oficjalnie jako zawód, dać im możliwość legalnej opieki lekarskiej, prawo do urlopu, emerytury itp?
Ale nie, w imię jakichś chorych zasad nie zgadzamy się na to, w dzień walczymy o moralność narodu,
a wieczorkiem lecimy do Salonu Masażu na kolejne spotkanie ze swoją ulubioną prostytutką!
To są szczyty zakłamania i hipokryzji!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości