Nauka jazdy

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Nauka jazdy

Postprzez ania1507 » 10 Sie 2011, 18:24

Dzień dobry. Zapisałam sie na kurs jazdy w biurze 'Gryglas' i niedługo zaczynam jazdy. Może mi ktoś pomóc co do wyboru instruktora? Niestety nie wiem jacy są, a opinie słyszalam rozne.
Ma ktoś jakies miłe bądź nie miłe przezycia związane z instruktorami?
To bedzie moj pierwszy kontakt z samochodem i nie mam pojęcia co zrobić i do kogo sie zapisac aby nauczył mnie dobrze i zebym zdała egzamin.
Prosze o pomoc!!!
ania1507
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 Sie 2011, 19:28
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: kobieta

Re: Nauka jazdy

Postprzez rather » 25 Sie 2011, 11:58

Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja chodziłem na kurs to trwał 20h. W takim czasie chyba nikt nie jest w stanie nauczyć się jeździć i instruktor też na to raczej nie wpłynie. Więcej nauczysz się przez tydzień samodzielnego jeżdżenia niż na kursie - taka jest niestety rzeczywistość. Jeśli mogę Ci coś doradzić to znajdź sobie jakiś plac (jest taki w Twierdzy koło ciepłowni), gdzie można poćwiczyć manewry. I do tego jakąś mało uczęszczaną drogę do oswojenia się z samochodem.

No i na egzamin zapisz się do Ciechanowa albo innego miasta z małym ruchem, bo w Warszawie ciężko się jeździ nawet tym, którzy już mają prawo jazdy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nauka jazdy

Postprzez kobra » 25 Sie 2011, 12:07

Tak tak Pan rather jak zwykle dobrze :?: :lol: radzi podobno w Ciechanowie wszyscy zdają tylko potem na drogach mamy tak jak mamy a do Warszawy boimy się jechać. :lol:
kobra
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez kobra » 25 Sie 2011, 12:22

Jeśli mogę Ci coś doradzić to przestań się bać ja moją pierwszą jazdę miałam na Warszawie i tam też zdawałam, zdałam za drugim razem jeśli popłyniesz na szerokie wody pod okiem instruktora nic Ci nie grozi, a nie będziesz się bała później sama jeździć po dużych miastach. A co do instruktora to sama zobaczysz jak będzie coś nie tak zawsze możesz poprosić o zmianę wkońcu to Ty im płacisz. Powodzenia będzie dobrze ;)
kobra
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez nowodworzanin18 » 25 Sie 2011, 12:50

Jak ruszasz na Warszawę (czyli ul. Odlewnicza) to polecam Sławka. Nie wiem czy jeszcze pracuje u pana Gryglasa, ale potrafił mnie (czyli niekumatego małolata) nauczyć jeździć tak, że zdałem za pierwszym razem.

Ciechanowa nie polecam, miasto dla inteligentnych, same jednokierunkowe na których oblewają.
nowodworzanin18
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez mcba » 25 Sie 2011, 14:16

ja pierwszą jazdę miałem na warszawie, i zdałem za pierwszym razem, osobiście polecam ośrodek na Bemowie przy ulicy Piastów Śląskich, ulice są tam dobrze oznakowane, a ruch względnie mało uciążliwy. Dziewczyna od początku się tam uczyła jeździć w SARBO i zdała za pierwszym razem po wyjechaniu na miasto (dwa razy oblała na placu bo ją nerwy zjadły :P ).
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nauka jazdy

Postprzez Chelsea » 25 Sie 2011, 15:06

Czemu piszecie, że mieliście jazdy "na Warszawie"? Nie wiem, może się czepiam ale "jazdy były w Warszawie albo po Warszawie".
"Na Warszawę to można przeprowadzić szturm".
Ja swoje jazdy miałam w Warszawie, ale było to kilkanaście lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło, więc może i jazdy teraz są na Warszawie lub na Ciechanowie. :D
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Nauka jazdy

Postprzez kobra » 25 Sie 2011, 15:22

No i celna riposta :? Ale można przyjąć że kierowca nowicjusz to raczej przypuszcza szturm :lol:
kobra
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez nowodworzanin18 » 25 Sie 2011, 15:54

Piastów Śląskich


Powstańców Śląskich ;)
nowodworzanin18
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez kobra » 25 Sie 2011, 15:56

:lol:
kobra
 

Re: Nauka jazdy

Postprzez rather » 25 Sie 2011, 20:18

Chelsea napisał(a):(...)"jazdy były w Warszawie albo po Warszawie"(...)

Z tym "po Warszawie" to też bym uważał ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nauka jazdy

Postprzez mcba » 26 Sie 2011, 09:56

nowodworzanin18 napisał(a):
Piastów Śląskich


Powstańców Śląskich ;)

słusznie, zawsze mi się myli ta nazwa z racji, że do ośrodka wjeżdza się właśnie z ulicy Piastów Śląskich ;) no którym notabene wielu egzaminowanych oblewa w trakcie wyjazdu z ośrodka (stojący autobus na przystanku mocno utrudnia widoczność i zalecane jest oczekiwanie na jego odjechanie ;) )
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Nauka jazdy

Postprzez ania1507 » 27 Sie 2011, 17:28

tyle postów, a ja dalej nie wiem kto jest dobrym instruktrem :D mam jazdy z nijakim Adamem, sympatyczny człowiek, porozmawia, pożartuje, jednakże ponad nauke jazdy stawia kontakty z kursantami. Musze przyznać też że doskonale wiem jak parkować równolegle i znam światła, szkoda tylko, że nie znam rejonów odlewniczej i tras gdzie zdaje sie egzamin... No ale coż, wszystkiego mieć nie można, a 30 godzin jazdy można było zagospodarować naczej.Aczkolwiek! polecam każdemu pana Adama :)
ania1507
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 Sie 2011, 19:28
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: kobieta

Re: Nauka jazdy

Postprzez Driver » 01 Sie 2013, 10:16

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z lokalnymi szkołami nauki jazdy jeśli chodzi o przygotowanie do kategorii A?
I generalnie: którą nowodworską szkołę nauki jazdy polecacie?
Byłem ostatnio w jednej z większych, i mrukowatość (a wręcz opryskliwość) osób siedzących w biurze i udzielających informacji była co najmniej odrzucająca. :roll:
Driver
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Rejestracja: 18 Paź 2011, 20:36

Re: Nauka jazdy

Postprzez WND » 06 Sie 2013, 17:48

Doświadczenia to ja miałem jak się jeszcze w LOKu zdawało. A gdzie będziesz zdawał to w sumie już jest mniej ważne, bo albo ogarniasz albo nie ogarniasz. Z racji kamer skończyły się czasy, brania pod ch... egzaminowanych, gdy wyniki zdawalności były zbyt optymistyczne. Teraz klarownie każdy manewr poza jazdą na wprost powie Ci jasno i klarownie z odpowiednim wyprzedzeniem żebyś miał czas na zastosowanie tego manewru.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

cron