Pompa ciepła czy warto jest montować

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Pompa ciepła czy warto jest montować

Postprzez luksc » 27 Cze 2022, 07:08

Jak w temacie. Czy ktoś moze zdecydował się na montaż pompy ciepła?

Zastsanawiamy się nad tym. Jaki jest koszt montazu i czy poradzi sobie z ogrzaniem dużęgo domu?
Awatar użytkownika
luksc
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 174
Rejestracja: 20 Cze 2018, 08:20
Płeć: mężczyzna

Re: Pompa ciepła czy warto jest montować

Postprzez eternal » 27 Cze 2022, 10:13

Warto - bezobsługowość bezcenna, a te dwa rachunki za miesiące zimowe można przeżyć. pompa. Przeliczając na węgiel to wychodzi pompa taniej. Najlepiej poczytać trochę w necie o pompach aby przygotować się do rozmowy i zapoznać się z ofertą od kilku firm. Jak również w sklepach, bywa problem z dostępnością pomp ciepłą z uwagi na spore zainteresowanie, poza tym pompy ciepła bywają w naprawdę różnych cenach. Zobacz sobie pompy ciepła w Leroy Merlin. Tam kupowaliśmy naszą.
My mamy 200 m2 mieszkania wszędzie podłogówka. Wszysyko na prąd (indukcja) oświetlenie zewnętrzne całą noc się palą lampy i ostatni rachunek miałam 1200 zł. Gdzie w okresie letnim płace za prąd ok 600 zł. Więc wychodzi na to że na ogrzewanie idzie 300 zł mies. W życiu ekogroszkiem takiej oszczędności nie byłoby. W domu ciepło nie mamy fotowoltaiki. 5 osobowa rodzina. Niech nawet zapłacę za ogrzewanie 500 zł przy mrozach za mies. To i tak mega - nic się nie robi zero syfu. Mam porównanie bo miałam piec na ekogroszek przed generalnym remontem chaty i wiem jak
,, żarło,, tonami a wtedy było tylko 120m2.
Ale podstawa to podłogówka przy pompie ;)
Awatar użytkownika
eternal
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 183
Rejestracja: 11 Mar 2018, 10:58
Płeć: mężczyzna

Re: Pompa ciepła czy warto jest montować

Postprzez vanesca » 07 Wrz 2022, 12:38

Nie wiem, nie jestem jakimś specjalistą, ale takie rozwiązania z tego co zauważyłam naprawdę są polecane. Ja sama chce sprawdzić jak działają podgrzewacze wody z pompą ciepła i jak funkcjonuje cały proces grzewczy. Dlatego chce się zgłosić do firmy STIEBEL ELTRON, która w tym zakresie się specjalizuje.
vanesca
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 Lip 2021, 12:40
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron