Drzwi do łazienki

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Drzwi do łazienki

Postprzez eternal » 18 Lut 2022, 10:19

Czy ktoś ma w swoim domu drzwi od łazienki otwierane do środka? Pytam przede wszystkim o przepisy prawne. Czy może się ktoś do tego przyczepić podczas odbioru budynku?
Awatar użytkownika
eternal
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 183
Rejestracja: 11 Mar 2018, 10:58
Płeć: mężczyzna

Re: Drzwi do łazienki

Postprzez luksc » 18 Lut 2022, 11:25

Drzwi otwierane do środka łazienki są niezgodne z prawem budowlanym - to wyczerpuje temat (podstawa prawna poniżej).
O wymaganiach dotyczących stolarki otworowej (okien, drzwi i bram) informuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku (z późniejszymi zmianami - Dziennik Ustaw 2017 poz. 2285) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych (w tym łazienek, natrysków, ustępów, umywalni itp.) odnosi się rozdział 6. Zgodnie z § 79:
"Drzwi do łazienki, umywalni i wydzielonego ustępu powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia, mieć, z zastrzeżeniem § 75 ust. 2, co najmniej szerokość 0,8 m i wysokość 2 m w świetle ościeżnicy, a w dolnej części – otwory o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m² dla dopływu powietrza.”
§ 79 dopuszcza ewentualnie stosowanie w domowych łazienkach drzwi przesuwnych oraz składanych.

Drzwi łazienkowe i ogólnie do całego mieszkania, zamawialiśmy w Leroy Merlin. Drzwi marketowe miałem w poprzednim mieszkaniu, po kilku latach nadal wygladały jak w dniu kupna, tak więć doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu przepłacać. I ponownie zamówiliśmy w markecie. Wybraliśmy model poniżej (prosty, raczej za kilka lat nie wyjdzie z mody)
Image
Awatar użytkownika
luksc
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 174
Rejestracja: 20 Cze 2018, 08:20
Płeć: mężczyzna

Re: Drzwi do łazienki

Postprzez vanesca » 12 Gru 2022, 18:34

Tak się składa, że znalazłam ostatnio firmę stobrawa.pl i ona naprawdę bardzo fajne oferuje drzwi pokojowe łazienkowe . Możecie im się przyjrzeć.... Ja właśnie tak zastanawiam się nad jednym modelem, który wygląda na prawdę stylowo i z charakterem. Myślę, że ostatecznie się na niego skuszę, ponieważ spełnia on wszystkie moje oczekiwania.
vanesca
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 Lip 2021, 12:40
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron