Alternatywa dla NDM

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Alternatywa dla NDM

Postprzez admiralbar » 17 Lis 2013, 23:05

Siedząc z kolegą przy piwku rozmyślaliśmy o różnych sprawach tego świata, m.in gdzie by tu kupić dom/działkę poza NDM. Ceny wokoło odstraszają, im bliżej Warszawy tyg drożej. Jakie są zatem alternatywy dla mieszkania w NDM rodziny z 2 małych dzieci i w miarę przyzwoitym dojazdem do Warszawy ?
Czy nie pozostaje nic innego niż dom za mniej niż 700 tys ?
Zacznę więc sam - Pomiechówek - działki po 800m, jedna obok drugiej, drogo
Janówek 2, Skierdy - zadupia nic tam nie ma, dojazd tylko samochodem.
Chotomów i Jabłonna - cena,
A może coś od południa stolicy ?
Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez mcba » 18 Lis 2013, 17:26

dość prężnie ostatnio budują się różne osiedla w kierunku Skierniewic, W tym można wziąć pod uwagę Błonie (to akurat bardziej na Sochaczew ale mniejsza o to), Piastów, Pruszków czy Brwinów, działki żeby się pobudować są dość kosztowne w okolicy Milanówka i Podkowy Leśnej a osiedla raczej nie powstają bo to są tzw. miasta ogrody także raczej odradzam, dalej jest Grodzisk Mazowiecki nie raz już wspominany na forum jako porównanie do NDM, jadąc dalej linią kolejową są kolejne miejscowości które maja swoje + i - a dojazd do Warszawy pociągiem to około godziny( w zależności od dokładnej relacji)...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez Chelsea » 18 Lis 2013, 19:35

Mi podoba się Ożarów Mazowiecki. Bogata gmina, wszystko mają, co potrzeba: dobre drogi, szkoły, basen itd. Estetyczne nowe osiedla i co ważne ... do Warszawy dojedziemy w 15 minut.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez admiralbar » 18 Lis 2013, 20:24

Właśnie zastanawiałem się nad kierunkiem Skierniewice - za zaletę dochodzi autostrada, z pociągami też nie będzie chyba tragedii.
Myślałem też nad kierunkiem Nasielsk (tylko tam gmina niezbyt prężnie działa ) i dalej wzdłuż linii kolejowej Ciechanów.
Nie wiem skąd biorą się ceny - zazwyczaj dom to 600-700 tys czy to NDM czy Modlin, czy inne wskazane przez Was miejscowości. Ktoś trzasnął chatkę pod koniec lat 90-tych i postanowił 4 razy na tym zarobić ???
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez rather » 18 Lis 2013, 20:42

W Kaluszynie (1-2km od wiaduktu w Chotomowie) mijalem ostatnio osiedle domow, w ktorym sprzedaja domy za 299tys. Blisko do stacji, a za kase ktora zostanie w stosunku do 700 stow, kupisz samochody calej rodzinie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez Heimat » 19 Lis 2013, 05:45

Janówek 2, Skierdy - zadupia nic tam nie ma, dojazd tylko samochodem.

Stacja PKP znajduje się akurat w Janówku II, jednak do autobusu trzeba doginać aż do Janówka I lub do Suchocina (w dodatku przez las).
Niezmotoryzowani mieszkańcy Skierd skazani są natomiast na korzystanie z komunikacji autobusowej.

Ceny nieruchomości w tej okolicy są rzeczywiście dość wygórowane :(
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Alternatywa dla NDM

Postprzez admiralbar » 19 Lis 2013, 09:23

Ale w Janówku II czy Skierdach masa działek została już sprzedana. Nie wiem czy to ''moda'' czy rodzaj owczego pędu. Nie rozumiem jak można wyprowadzić się kilka km ''za miasto'' gdzie jest może 1 sklep spożywczy. Niemniej ktoś zrobił niezły interes - przekwalifikował ziemię rolną na działki (przyjmijmy, że to 50 tys za ha) i potem sprzedał po 120 zł za m2

EDIT:

A moze Kosewko/Sniadowko - w tamta strone jest kawalek od lotniska wiec nad glowa ni bedzie mi nic latac.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości