KRYZYS

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

KRYZYS

Postprzez Mavgan » 01 Paź 2013, 11:10

Wiecie co , szlag mnie jasny trafia ostatnio. Bo niby jest spowolnienie gospodarcze, kryzys, walka o klienta a ja od tygodnia nie potrafię się doprosić aby mi jedna firma wydrukowała wizytówki. Nie firma w której pracuję, tylko chcę zlecić do druku. Zaznaczam że nie potrzebuję całego TiRa wizytówek a kilkaset sztuk. KOSZMAR jakiś. Podobno nie mają czasu, tak są zawaleni robotą.
Gdy dzwonię do mojego potencjalnego klienta iż przyjadę do niego i zaprezentuję mu to co mam do zaoferowania, a wiem że wcześniej pytał o te rzeczy, to słyszę odpowiedź, nie mamy czasu ludzi odwołać aby mogli to zobaczyć bo tyle mamy roboty.
I mógłbym tak bez końca...... więc jest kryzys czy go nie ma?

oczywiście pomijając to że Donaldinio ostatnio odwołał kryzys, ale jemu jakoś nie wierzę :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: KRYZYS

Postprzez Japko » 01 Paź 2013, 18:32

A co sprzedajesz? :)

Kryzys jest wtedy, jak powiedzą w telewizji i ludzie w to uwierzą. Przestają kupować, no bo kryzys przecież, coś tak poważnego że nikt nie rozumie o co kaman. I kryzys powstaje.

Kryzys to też świetna wymówka by zwalniać pracowników lub odmawiać im podwyżki.

Swoją nieudolność firmy mogą tłumaczyć sobie kryzysem zamiast wziąć się do roboty.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: KRYZYS

Postprzez Thermuthis » 02 Paź 2013, 17:17

Czyżbyś właśnie wysnuł teorię że kryzys to wielka mistyfikacja, przez duże "M" ? :shock:
lol...
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: KRYZYS

Postprzez Japko » 02 Paź 2013, 18:13

Być może tak, być może nie.

Wydaje mi się, że jest częściowo prawdziwy i trochę rozdmuchany przez media.
Ale nie znam się na ekonomii i co najważniejsze nie rozumiem zasad działania kryzysu, więc nie będę się więcej wypowiadał.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: KRYZYS

Postprzez disturbia » 02 Paź 2013, 23:00

No przecież trzeba jakoś wytłumaczyć ciemnemu ludowi dlaczego wpycha się łapska do naszych kieszeni ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: KRYZYS

Postprzez Mavgan » 03 Paź 2013, 07:34

moje pytanie na początku było w zasadzie retoryczne. Zgadzam się także z tym że kryzys to jest jeden z pretekstów przy zwolnieniach ludzi. Pracowałem kiedyś przy produkcji bardzo drogich samochodów, które teoretycznie były robione tylko na zamówienie. I w roku kalendarzowym poprzedzającym wybuch kryzysu w Europie, robiliśmy więcej samochodów niż zazwyczaj. Nadgodziny były na porządku dziennym. Czym bliżej końca roku tym więcej było roboty. Tzn. dziennie produkowaliśmy +/- 40 samochodów. Aż przyszedł styczeń i zwolnionych zostało 2/3 załogi a produkcja spadła do 8 samochodów tygodniowo. Więc nasuwa się pytanie po co była taka produkcja przed końcem roku? Przecież wszyscy wiedzieli jak będzie w styczniu. Mało tego od razu zaczęli wszyscy gadać właśnie o tym ze zaczął się kryzys i trzeba szukać oszczędności i niestety ograniczać produkcję. Ale to co zrobiliśmy przez kilka miesięcy stało już na parkingu i czekało na klienta. Wniosek nasuwa się przecież sam.....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron