Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją seks.

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją seks.

Postprzez Marian » 10 Mar 2013, 17:18

Upadek społeczeństwa krok po kroku:
http://www.wykop.pl/ramka/1439607/psych ... seksualna/

Tak jak kiedyś pisałem. Krok po kroku będą wprowadzane takie prawa. W Niemczech (?) mieliśmy już partię, która chciała zalegalizować zoofilię, ale na szczęście upadła. Teraz "Wybitni" psycholodzy oznajmiają, że pedofilia to orientacja seksualna...

"Prawdziwi pedofile preferują stosunki seksualne tylko z dziećmi. To jest to samo, co orientacja seksualna. Orientacji seksualnej takiego człowieka nie da się zmienić, choć może on się powstrzymywać – powiedział Van Gijseghem."

patologia!
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez ukasz » 10 Mar 2013, 22:27

Marian napisał(a):Teraz "Wybitni" psycholodzy oznajmiają, że pedofilia to orientacja seksualna...

Takie mam pytanie: czy coś za tym idzie? Nie jestem w temacie. Z Wikipedii (wiem, że źródło nie najwyższych lotów):
"Orientacja seksualna – trwały emocjonalny, romantyczny i seksualny pociąg do osób określonej płci."
Wobec powyższego samo stwierdzenie, że pedofilia to orientacja seksualna jakoś specjalnie mnie nie zaskakuje i nie oburza. Gorzej, gdyby za tym szło coś więcej...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez disturbia » 10 Mar 2013, 23:15

Pieronek pedofilów nazwał ofiarami namiętnośći,jeśli dobrze pamiętam.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez Marian » 11 Mar 2013, 08:06

@Ukasz o to chodzi, że zaczyna się mówić o pedofilii jako o orientacji a nie jako o chorobie. A to jest problem.

Szkoda, że nie napisałeś, że wikipedia jest napisane o orientacji seksualnej jeszcze to:
"Wyróżnia się 3 orientacje seksualne:
heteroseksualizm – pociąg do osób przeciwnej płci,
homoseksualizm – pociąg do osób tej samej płci,
biseksualizm – pociąg do osób obu płci[1]."

Widzisz gdzieś tu pedofilię? Dlatego uważam, że stwierdzanie, że pedofilia to nie choroba tylko normalka jest według mnie daleko idącą bzdurą, która może mieć prędzej czy później konsekwencje.
Psycholodzy nie mówią o tym, że pedofilia zalicza się do jednych z trzech orientacji seksualnych + jest chorobą, tylko że to jest orientacja seksualna. Tak jakbyś dopisał do tych trzech orientacji wymienionych wyżej czwartą - pedofilia - pociąg do dzieci.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez ukasz » 11 Mar 2013, 08:59

Marian napisał(a):@Ukasz o to chodzi, że zaczyna się mówić o pedofilii jako o orientacji a nie jako o chorobie. A to jest problem.

Wiesz, tak samo jest z homoseksualizmem czy biseksualizmem. Jedni mówią, że to choroba, inni że orientacja seksualna.
Marian napisał(a):Dlatego uważam, że stwierdzanie, że pedofilia to nie choroba tylko normalka jest według mnie daleko idącą bzdurą, która może mieć prędzej czy później konsekwencje.

Nigdzie w tym tekście nie znalazłem info, że pedofilia nie jest chorobą. Moim zdaniem to, że coś jest nazwane orientacją seksualną nie znaczy, że nie jest chorobą.. To nie jest coś, co pojawiło się niedawno. Po prostu wcześniej nie było tak nagłaśniane (bo nie było internetu). Tak samo z resztą jak zoofilia. Orientacja seksualna jako pociąg do kogoś/czegoś - równie dobrze można dopisać do tego zoofilię. Ale jak piszę wyżej, nie oznacza to, że nie jest chorobą. Jak dla mnie jedno nie wyklucza drugiego.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez rather » 11 Mar 2013, 10:39

Może zamiast siać panikę warto poznać szerszy kontekst wypowiedzi obu psychologów, a nie opierać się na tym co usłyszał jakiś dziennikarz-debil, który nie ogarnia wypowiedzi dłuższej niż 5 wyrazów. Tło całej dyskusji można znaleźć w tym linku http://209.157.64.200/focus/news/2682310/posts?page=102. Interpretacja tej wypowiedzi umieszczona w linkowanym przez Mariana portalu chrzescijanin24.pl jest co najmniej nadużyciem jeśli nie celową manipulacją.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez Marian » 11 Mar 2013, 11:19

Gdzie tam widzisz manipulację?
Przecież tam jest tylko przetłumaczona wypowiedź 'eksperta': "“True pedophiles have an exclusive preference for children, which is the same as having a sexual orientation. You cannot change this person’s sexual orientation.” He added, however: “He may however remain abstinent.” "
Już sam wstęp pokazuje o czym była romowa: "In a recent parliamentary session on a bill relating to sexual offenses against children, psychology experts claimed that pedophilia is a “sexual orientation” comparable to homosexuality or heterosexuality, a definition that was questioned by one Member of Parliament who was present. "

Nie jestem biegły we władaniu językiem angielskim, ale z tego co przeczytałem wnioskuję, że psycholodzy mówili, że pedofilia to taka sama orientacja seksualna jak homoseksualizm czy heteroseksualizm. Jeśli się mylę to mnie poprawcie i pokażcie, który tekst świadczy o moim błędzie.

Pozdrawiam

PS. Podziele tamten artykuł na zdania:
1. "Podczas sesji kanadyjskiego parlamentu miejscowi psycholodzy oświadczyli, że pedofilia „jest taką samą orientacją seksualną, jak homoseksualizm i heteroseksualizm”." - prawda
2. "Podczas obrad rozpatrywano ustawę o przestępstwach seksualnych wobec dzieci." - prawda
3. "Przeciwko twierdzeniu jakoby pedoflia była „orientacją seksualną” wystąpił zaledwie członek kanadyjskiego parlamentu. " - wydaje mi się, że prawda
4. "W roli ekspertów podczas sesji kanadyjskiego parlamentu wystąpili psycholodzy Vernon Quinsey i Hubert Van Gijseghem." - prawda
5. "Prawdziwi pedofile preferują stosunki seksualne tylko z dziećmi. To jest to samo, co orientacja seksualna. Orientacji seksualnej takiego człowieka nie da się zmienić, choć może on się powstrzymywać – powiedział Van Gijseghem." - prawda, tak powiedział Pan Van Gijseghem

A więc gdzie widzisz manipulację?
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez rather » 11 Mar 2013, 11:40

Cała dyskusja dotyczyła kwestii wprowadzenia kar minimalnych dla pedofilów. Obaj psycholodzy podkreślali w czasie swojego wystąpienia, że takie kary muszą obowiązywać, bo sama terapia pedofilów jest czysto iluzoryczna. Pedofile nie popełniają przestępstw od czasu do czasu, ale ich pociąg do dzieci jest zjawiskiem stałym - podobnym do pociągu, który odczuwają osoby heteroseksualne i homoseksualne do osób dorosłych określonej płci. Dlatego użyto określenia "pedofilia jest czymś takim jak orientacja seksualna" - aby podkreślić trwałość i nieuleczalność tego stanu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez Marian » 11 Mar 2013, 11:50

Osobiście inaczej odbieram te słowa psychologów. Moje zdanie jest opisane w ostatnim akapicie ;) :
"One columnist in the Toronto Sun, Brian Lilley, expressed shock at Van Gijseghem’s testimony: “what really shocked me was the Universite de Montreal professor, Dr. Hubert Van Gijseghem, who showed up to tell MPs pedophilia was a sexual orientation just like heterosexuality or homosexuality.” He argued that “it’s time to take our country back by ignoring the ‘experts.’” "

Swoją drogą czy to o czym mówią kanadyjscy eksperci jest poparte jakimiś badaniami? Czy pedofilia jest nieuleczalna?
Przypomniała mi się kolejna niespełniona obietnica Tuska - kastracja pedofilów.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez ukasz » 11 Mar 2013, 14:33

Marian napisał(a):Swoją drogą czy to o czym mówią kanadyjscy eksperci jest poparte jakimiś badaniami? Czy pedofilia jest nieuleczalna?

równie dobrze można zapytać, czy pedofilia jest uleczalna? czy zoofilia jest uleczalna?
rather napisał(a): Pedofile nie popełniają przestępstw od czasu do czasu, ale ich pociąg do dzieci jest zjawiskiem stałym - podobnym do pociągu, który odczuwają osoby heteroseksualne i homoseksualne do osób dorosłych określonej płci. Dlatego użyto określenia "pedofilia jest czymś takim jak orientacja seksualna" - aby podkreślić trwałość i nieuleczalność tego stanu.

I o tym właśnie wcześniej pisałem. Pedofilia, zoofilia, nekrofila, homoseksualizm, heteroseksualizm, czy biseksualizm - to wszystko ma wiele cech wspólnych i opiera się na pociągu seksualnym.
Marian napisał(a):Gdzie tam widzisz manipulację?

Ja dopatrywałbym się manipulacji w tym, że artykuł jest bardzo krótki i nie przedstawia całej sytuacji, w jakiej te słowa były wypowiedziane. Na podstawie takiego wycinka informacji można naprawdę zrozumieć, że Ci psychologowie usprawiedliwiają pedofilię i uważają to za coś normalnego. A tak przecież nie jest.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez Marian » 11 Mar 2013, 14:39

ukasz napisał(a):równie dobrze można zapytać, czy pedofilia jest uleczalna? czy zoofilia jest uleczalna?


Moje pytania nie były retoryczne ;)
Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Psycholodzy w parlamencie Kanady:pedofilia orientacją se

Postprzez ukasz » 11 Mar 2013, 15:15

Marian napisał(a):Moje pytania nie były retoryczne ;)

moje też nie :)

Nie orientuję się aż tak w temacie, więc nie wiem, czy są jakiekolwiek badania nad tym, czy pedofilia jest uleczalna czy nie. Tak samo z innymi zboczeniami.

Z resztą nawet jeśli takie badania by były, to i tak podszedłbym do nich z dystansem. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś jest ekspertem i ma tytuł prof. dr. hab. (i nie wiadomo co jeszcze) nie oznacza, że jest człowiekiem inteligentnym. A jeśli już jest inteligentny to na tyle, że potrafi tak przeprowadzić badania, żeby wnioski wyszły takie jakie wcześniej założył :)

Temat jednak dotyczy pedofilii jako orientacji seksualnej na podstawie zamieszczonego artykuły. Ja uważam, że w kontekście pociągu seksualnego do innych osób może być ona rozpatrywana jako orientacja. W takim wypadku nie widzę problemu w porównaniu pedofilii do heteroseksualizmu, czy homoseksualizmu.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron