Film o samolocie

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Film o samolocie

Postprzez tk28 » 30 Sty 2013, 22:32

Marian napisał(a):Zastanawiam się tylko czy można porównywać szybowiec z Tupolewem.

Raczej nie powinno się porównywać bo to inna konstrukcja, wielkość, waga itp. Ja mam trochę bliższy przykład z innej katastrofy:

Detroit 16 sierpnia 1987, katastrofa lotu Northwest Airlines 255 tuż po starcie (cyt. Wikipedia):

Lot 255 w ostatniej chwili został skierowany na inny pas startowy. Chcąc uniknąć zbliżającej się burzy i właśnie rozpoczynających się opadów deszczu, dwusilnikowy samolot McDonnell Douglas MD-82 pilotowany przez doświadczoną załogę rozpędził się do szybkości 315 km/h i oderwał się od pasa. Na wysokości zaledwie 15 metrów nad ziemią świadkowie zauważyli jak samolot kołysze się naprzemiennie na oba skrzydła. Piloci próbowali zapanować nad maszyną jednak samolot uderzył lewym skrzydłem w latarnię na końcu pasa startowego, co spowodowało odłamanie pięciometrowego fragmentu skrzydła i zapłon paliwa w skrzydłowym zbiorniku, a następnie przechylił się o 90 stopni w prawo i prawym skrzydłem ściął dach wypożyczalni samochodów, a potem, odwrócony na grzbiet wpadł na skrzyżowanie dróg poza lotniskiem taranując kilka samochodów, ostatecznie uderzając w wiadukt drogowy. Niemal natychmiast wrak maszyny stanął w płomieniach.

Teraz należałoby się zastanowić co jest wytrzymalsze drzewo czy pusta w środku metalowa latarnia. Żadnej katastrofy nie powinno się porównywać bo każda jest inna ale są czasem bardzo podobne sytuacje.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 30 Sty 2013, 22:52

Wydaje mi się, że jednak drzewo jest wytrzymalsze - przynajmniej patrząc po wypadkach drogowych, w których najczęściej latarnia łamie się lub wręcz jest ścinana, a drzewo stoi jak stało. Oczywiście to wszystko jest gdybaniem, bo nie wiemy jak grube było każde z opisywanych drzew, jaka jest wytrzymałość materiałów z których były zrobione skrzydła, itd.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez Mavgan » 30 Sty 2013, 23:22

Antoni wam wszystko wytłumaczy, jego zapytajcie
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Film o samolocie

Postprzez ena » 31 Sty 2013, 01:26

ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 31 Sty 2013, 07:48

Mavgan napisał(a):Antoni wam wszystko wytłumaczy, jego zapytajcie


Żałosne są takie komentarze, jak nie masz nic ciekawego do napisania to po prostu nie pisz. A jak masz negatywny stosunek do tej katastrofy, albo Cie nie interesuje to po prostu nie pisz.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez Mavgan » 31 Sty 2013, 09:11

Marian napisał(a):
Żałosne są takie komentarze, jak nie masz nic ciekawego do napisania to po prostu nie pisz. A jak masz negatywny stosunek do tej katastrofy, albo Cie nie interesuje to po prostu nie pisz.


Marian mógłbym właśnie to samo napisać o Twoim komentarzu. Jak można mieć negatywny stosunek do katastrofy???????????
Wypraszam sobie prywatne wycieczki pod moim adresem!


Co do filmu zgadzam się że był delikatnie mówiąc taki sobie, a w szczególności jedno z ostatnich stwierdzeń o doskonałej Polsko-Rosyjskiej współpracy.
Ale większość ludzi w Polsce, fachowców i nie fachowców, no i niekoniecznie popierających PO, uważają że katastrofy by nie było gdyby nie panujący burdel.
Gdyby nie chęć udowadniania która kancelaria ma rację pomiędzy kancelariami premiera i prezydenta, gdyby nie było presji na pilotach (pamiętamy co się stało z pilotem gdy nie wylądował w Gruzji), presja ta była POŚREDNIA i nie piszę tu czy ktoś był w kabinie czy nie. Gdyby w końcu ktoś wyciągnął wnioski po katastrofie casy to najprawdopodobniej by nie było tego okropieństwa.
Ale doszukiwanie się zamachu, insynuowanie najwyższym polskim władzom że współpracowały z Rosjanami jest wg. mnie przesadą.
Sztuczna mgła, dobijanie rannych w końcu zestrzelenie samolotu itp.......ludzie opamiętajcie się.
Powyższa moja opinia jednak tyczy się samej katastrofy bo, nie mam pojęcia czy konwencja chicagowska to była dobra konwencja( ale nie chcę wywoływać dalszej dyskusji na ten temat) nie podoba mi się to że zostały pomylone ciała ( tu ewidentnie ktoś czegoś nie dopilnował), nie rozumiem totalnie dlaczego rodziny nie mogły otworzyć wieka trumien, w końcu Rosjanie zwodzą nas cały czas w sprawie wraka. Ale jak nie mają nam grać na nosie skoro my sami z sobą nie potrafimy się dogadać w tej sprawie.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 31 Sty 2013, 09:56

Mavgan napisał(a):Wypraszam sobie prywatne wycieczki pod moim adresem!


Przepraszam, że co? Jakich wycieczek pod Twoim adresem? :lol: A można mieć negatywny stosunek do katastrofy. Nie raz już czytałem na różnych forach komentarze "rzygam smoleńskiem" itp. I w przeciwieństwie do Ciebie ja się już wypowiadałem w tym temacie i to nie były wypowiedzi "zapytaj Antoniego". Proszę tylko, że jeśli nie masz nic sensownego do napisania to po prostu nie pisz. Oszczędzisz sobie kilka kliknięć w klawiaturę (dłuższy żywot :) ) i trochę czasu.

Mavgan napisał(a):Gdyby nie chęć udowadniania która kancelaria ma rację pomiędzy kancelariami premiera i prezydenta, gdyby nie było presji na pilotach (pamiętamy co się stało z pilotem gdy nie wylądował w Gruzji), presja ta była POŚREDNIA i nie piszę tu czy ktoś był w kabinie czy nie.

O takiej presji możemy mówić przy każdym locie najwazniejszych osób w państwie.
Dla mnie cały ten wątek z presją jest wyssany z palca. Nie byłbyś pod presją gdybyś sterował samolotem, którym lecą najwazniejsi ludzie w państwie? Pilot musi sobie radzić z presją i podejmować odpowiedzialne decyzje.

Mavgan napisał(a):Ale doszukiwanie się zamachu, insynuowanie najwyższym polskim władzom że współpracowały z Rosjanami jest wg. mnie przesadą. Sztuczna mgła, dobijanie rannych w końcu zestrzelenie samolotu itp.......ludzie opamiętajcie się.


Przepraszam, ale tu jest prowadzona dyskucja na temat zaniedbań w raportach i błędów w raportach. Nikt tu nie udowadnia, że to był zamach, tylko to, że te raporty są łagodnie mówiąc do niczego.

Mavgan napisał(a):(...)nie podoba mi się to że zostały pomylone ciała ( tu ewidentnie ktoś czegoś nie dopilnował), nie rozumiem totalnie dlaczego rodziny nie mogły otworzyć wieka trumien, w końcu Rosjanie zwodzą nas cały czas w sprawie wraka.


Według lekarzy zajmujacych się takiego typu wypadkami, jedynym wyznacznikiem rozpoznawania ciał jest test DNA. Oczywiście po tej katastrofie test DNA przeszły tylko ciała, które zostały ekshumowane około 2 lata po katastrofie.
To jest kolejne zaniedbanie.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez Mavgan » 31 Sty 2013, 11:53

Marian, masło maślane, cały czas powtarzanie tego samego...... masz rację,szkoda czasu
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 03 Lut 2013, 14:22

Dzisiaj na TV Puls będzie można obejrzeć inny film o tym samym samolocie - emisja o 21.55. Dla równowagi można sobie przeczytać wywiad na temat filmu jaki ukazał się w poprzedniej Polityce http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/153 ... padku.read
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez ena » 03 Lut 2013, 16:00

Tylko dlaczego ci eksperci nie chcą się zgodzić na debatę. Nie pisz mi tylko głupiego, moim zdaniem tłumaczenia M. Laska, że nie będzie się spotykał z politykami, bo po pierwsze: w debacie mają uczestniczyć uczeni, a po drugie: skoro tak unika polityków, to czemu komisja pracowała pod przywódctwem polityka Millera?
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 03 Lut 2013, 16:12

Wczoraj chyba słyszałem, że taka debata ma się odbyć. Chociaż uważam, że powinni w niej wziąć udział wyłącznie eksperci, bo jakoś mam średnią ochotę na oglądanie tych samych ludzi drących się na siebie. Z góry można przewidzieć którzy politycy z poszczególnych ugrupowań by wystąpili i co mieliby do powiedzenia.

Natomiast jestem bardzo ciekawy merytorycznej dyskusji pomiędzy ekspertami opowiadającymi się za różnymi wersjami wydarzeń. Chociaż mam też wrażenie, że społeczeństwo jest już tak okopane przy swoich wersjach, że ta debata nic nie wniesie. Raczej spowoduje jeszcze głębszy podział niż ten, który jest w tej chwili.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 03 Lut 2013, 18:44

Macierewicz powiedział, że wysłali zaproszenia dla komisji Millera i że na debacie ma nie być polityków. P. Lasek powiedział też, że nie będzie debaty publicznej a potem poszedł do Agory na zaproszenie Michnika :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 03 Lut 2013, 19:17

Mnie jeszcze bardzo dziwi to, że media nawet nic nie powiedziały o sprawie, która wyglądała następująco:
1) Gmyz pisze o trotylu na wraku tupolewa, w swoim tekście ani razu nie napisał, że to MÓGŁBY być zamach, nawet napisał, ze to może być trotyl z II WŚ.
2) Prokurator Seremet (?) na konferencji oznajmia jasno "na wraku tupolewa nie wykryto środków materiałów wybuchowych"
3) Zwalniają Gmyza i jeszcze paru redaktorów
4) Nagonka medialna na Gmyza trwała kilka dni (nie chce przytaczać epitetów Lisa w kierunku Gmyza)
5) Ups jeden z prokuratorów się wygadał : http://www.youtube.com/watch?v=VTkwb35fzRw urządzenia wykazały TNT na tupolewie. Prokurator musiał się stawić na dywaniku u szefa. A Kalisz szybko kończy posiedzenie po słowach, że na wraku tupolewa wykryto TNT. Jak się później okazało śpieszył się do "Kropka nad i" Moniki Olejnik. Kompetentny pracownik nie ma co.
Prokuratorzy stwierdzają, że sprzęt za grube tysiące, który mają największe mocarstwa na świcie jak USA, Chiny itd tak samo reaguje na trotyl jak na kiełbasę czy pastę do butów :lol:
Nasuwa mi się pytanie kto wpadł na pomysł, zęby sprzęt za takie pieniądze testować na kiełbasie czy perfumach? :D
Oczywiście nawet w TVN24 szef firmy produkującej ten sprzęt zaprezentował, że przy paście do butów, perfumach i kiełbasie urządzenie ani drgnie.
6) W wiadomościach cisza, w faktach cisza, na Polsacie coś pokazali, ale nie powiedzieli wprost, że prokuratorzy kręcą.
W Rzepie nawet kawałka strony na to nie poświęcili. Nie wspominam o Wybiórczej.

Czy nie uważacie, że Was ludzi zrobili w balona?

Czy jeśli media naskakują tak na red. Gmyza bo napisał prawdę to czemu nie naskakują na np TVN, który kłamał o tym, że Błasik był w kokpicie, "jak nie wyląduje to mnie zabiją", "jak nie wylądujemy to się wkurzy", "Kłótnia gen. A. Błasika i kpt. A. Protasiuka" czy o rozmowie telefonicznej braci Kaczyńskich?

W czasie kiedy trotyl Gmyza była na głównych stronach, oglądałem wywiad w TVNie z jednym z posłów PiS (nie pamiętam już którym). Wyciągnął argument, że p.Durczok okłamał ludzi mówiąc, że odczytano słowa "jak nie wyląduje to mnie zabiją" i nie został ukarany. Wiecie jaka była odpowiedź prowadzącego? "Panie pośle tego nikt nie pamięta".

Rozumiem, że nie lubicie PiSu. Nie musicie, ale spójrzcie na sprawę trzeźwo.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Film o samolocie

Postprzez rather » 03 Lut 2013, 19:53

Sprawa trotylu na wraku to mistrzostwo świata w wykonaniu ekipy Tuska. Gmyz został w sprytny sposób wpuszczony na minę (sam przyznał, że przeciek wyszedł z prokuratury), a cała sprawa pozwoliła na osiągnięcie dwóch celów. Po pierwsze - przykryła ekshumacje i kolejne przypadki zamiany zwłok ofiar katastrofy. Ta sprawa budziła coraz większe oburzenie nawet wśród zwolenników obecnego rządu, bo tych pomyłek po prostu nie dało się zwalić na nikogo innego. Dodatkowo sprawa trotylu i sugestie mówiące o tym, że jest to dowód na zamach, pozwoliły przedstawić prawicowych dziennikarzy jako idiotów twierdzących, że do zamachu użyto materiału kruszącego o zastosowaniu wojskowym. I to w czasach kiedy do tego rodzaju operacji stosowane są materiały o większej sile rażenia i mniej zawodne niż trotyl.

Cała sprawa niestety pokazała, że część prawicowych dziennikarzy łyknie każdy absurd, ośmieszając przy okazji siebie i swoje środowisko, które znacznie więcej zyskałoby spokojnie ciągnąc np. sprawę pomyłek przy ekshumacjach albo kwestię odpowiedzialności za przygotowanie lotu lub szkolenie pilotów.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Film o samolocie

Postprzez Marian » 03 Lut 2013, 20:22

To słucham Rather co p. Gmyz miał zrobić dostając takie info z takiego źródła (jak sam mówi z paru źródeł)? Przecież napisał prawdę Rozumiem gdyby napisał nieprawdę. Ale napisał prawdę i on jest ostatnią osoba która można obwiniać za te zwolnienia.

Łyka każdy absurd? Ośmieszył się? Pisząc prawdę?! Jakiś przykład bo według mnie trotyl na wraku to nie absurd i jest to potwierdzone przez prokuraturę. Właśnie komuś chodziło, żeby pokazać Gmyza w taki świetle w jakim Ty go teraz widzisz. Nie ważne, że napisał prawdę.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron