Straż Miejska do likwidacji?

Co poprawić w mieście? Sugestie, pomysły i inne mile widziane!

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 17 Maj 2012, 22:41

Dziś zauważyłem całkowitą nowość - na Wojska Polskiego straż miejska założyła blokadę samochodowi stojącemu na zakazie. Nie znam przepisów w tej materii, ale działanie co najmniej dziwne. Jeśli celem jest ukaranie kierowcy to chyba wystarczył sam mandat? A jeśli chcieli poprawić przejezdność drogi (blokował jeden pas) to raczej trzeba go było odholować?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Zirhan » 21 Maj 2012, 15:33

Mnie już jasna krew zalewa, bo 2-krotnie na forum publikowałem fotkę samochodu zaparkowanego na pasach dla pieszych pod Urzędem miejskim , pod samymi oknami Straży Miejskiej i Burmistrza. Zero reakcji z Urzędu! Nawet mandatu za parkowanie nie było, a wlepiali wszystkim wokół.
Zero reakcji ze Straży. Ani słowa o mandacie czy punktach.
Dowód postaci fotki i 30 osób był i jest.
Główny Strażak Zaniemówił?
Przypuszczam, że to był jego prywatny samochód.
Więc wszyscy solidarnie zaniemówili i nic nie poszło do do wyższych władz w sprawie ukarania.
Państwo w państwie.
Są są świnie lepsze i gorsze!
Ale co parę lat Kochany gościu ze Straży Porządkowej są nowe wybory, które pozbawią cię stanowiska,
i odpowiesz wtedy przed prawem i dorzucimy matactwa urzędowe!
Staniesz przed prawem jak zwykły obywatel. masz za to 15 lat nie wyjęte.
Znajdą inne kombinacje..
ABW jest skuteczne.
Udupią cię do końca życia!
Swoje już wybalowaewś!


Ps. Ja poczekam!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 21 Maj 2012, 19:20

@Zirhan.. To do mnie?
ŁoŁ matulu :D
Już trzęsę portkami i zasuwam do Biedronki po pampersa :D :D :D

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
Ostatnio edytowany przez KaloNDM, 22 Maj 2012, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez disturbia » 21 Maj 2012, 21:35

To chyba burmistrz jest Głównym Strażakiem :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 22 Maj 2012, 07:09

Ojeeeeej.. Disturbia :D :D :D :D :D

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
Ostatnio edytowany przez KaloNDM, 22 Maj 2012, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Marian » 22 Maj 2012, 21:15

Ja to nie wiem co Wy wszyscy robicie na co dzień, marnujecie się! Idźcie wszyscy na strażaka miejskiego, przecież wszystko wiecie najlepiej :) taka dobra praca, nic się nie robi. Na co czekacie? :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 22 Maj 2012, 21:33

Ci co się nadawali to już są strażnikami miejskim (co prawda nie w naszym pięknym mieście tylko w trochę większym). A reszta się po prostu nie nadaje, bo jak wynika z ogłoszenia o naborze do SM, żeby zostać strażnikiem - trzeba już być strażnikiem :shock:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez Marian » 22 Maj 2012, 22:05

W wymaganiach niezbędnych nie widzę takiego punktu :) a dodatkowe wymagania mogą takie być, przecież jakby się zgłosiło dziesięć osób z uprawnieniami strażnika miejskiego a przyjęliby osobę bez takich uprawnień to na forum zaraz byłaby nagonka, że zatrudnili dzięki znajomościom ;)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 22 Maj 2012, 22:44

To forum słynie z wydawania tchórzliwych pomruków, więc każda okazja jest dobra do nagonki - bez względu na to czy zatrudniają po znajomości czy bez :).

Jakoś wcześniej się nie przyjrzałem tym wymaganiom, ale zastanawia mnie kilka rzeczy. Ciekawe co to znaczy "nienaganna opinia"? Kto taką opinię wystawia? Przychodzi policja i pyta czy kandydat nie pije za dużo i jak często leje żonę? Interesujące jest też sformułowanie "sprawność pod względem fizycznym i psychicznym". Patrząc na brzuchy co niektórych strażników to z tą weryfikacją sprawności jest chyba różnie. No i ostatnie najciekawsze: "uregulowany stosunek do służby wojskowej". Ciekawe co na przykład kobra przedstawiła w tym punkcie rekrutacji? :D

No i właściwie dlaczego trzeba mieć 21 lat żeby zostać strażnikiem? Do wojska zdaje się można wstąpić w wieku 18 lat i niewiele później pojechać do innego kraju strzelać do zamieszkujących go ludzi, a do zakładania blokady na koło trzeba mieć aż 21... Chętnie poznam uzasadnienie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez KaloNDM » 22 Maj 2012, 23:04

Oj Pany, Pany :lol: :D :lol:
Obiecuję włączyć się do dyskusji już niebawem 8-)
Na razie mam sporo spraw "w terenie" pod kryptonimem "historia lokalna" i są dla mnie priorytetem :salut:
Ratherowi też nie odpuszczę ;) :twisted:
Chodzi mi o post, na który jeszcze nie udzieliłem odpowiedzi. :twisted:

A ponadto uważam, że Policja Państwowa,
która jest finansowana przez PAŃSTWO, a która wyciąga wiecznie łapę po pieniądze samorządu
( służby ponadnormatywne, paliwo, sprzęt ) i nie robi nic na poziomie spraw lokalnych z którymi borykają się samorządy,

powinna zostać zlikwidowana. :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 22 Maj 2012, 23:19

Czekam niecierpliwie - szczególnie na Twoją opinię na temat wymagań rekrutacyjnych :D. W międzyczasie zajrzałem do wymagań policyjnych http://praca.policja.pl/download/13/904 ... dydata.pdf. Kandydując do policji nie trzeba mieć nawet 18 lat (o 21 już nie wspomnę), no chyba, że pełnoletniość zawiera się w "korzystaniu z pełni praw publicznych". Policja za to stawia wymóg dawania rękojmi zachowania tajemnicy służbowej. Trochę mnie dziwi, że SM tego nie wymaga - a co jeśli kandydat nie przejdzie procedury sprawdzającej i nie dostanie dostępu do informacji niejawnych? Będzie pracował jako kierowca i woził kolegów?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mtb » 24 Maj 2012, 13:55

Straż Miejska moim zdaniem jest potrzebna problem to jej finansowanie.
Większość start na Osiedlu Młodych w NDM to noce z piątek/sobota i sobota/niedziela ...
W niedziele SM nie pracuje ? a tygodniu na osiedlu tylko zajmują się spisywaniem właścicieli psów.
Na osiedlu od chwili rozpoczęcia budowy tych wiaduktów znacznie pogorszyło się bezpieczeństwo mieszkańców
wiedzą to wszyscy którzy ostatnio dzwonili na 112/997 (słyszeli że już jadą 20 minut) a w tym czasie wybito
wszystkie szyby u fryzjerki i zabrano się za szyby przy aptece.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez rather » 24 Maj 2012, 16:01

Wiadukty nie są w tej chwili wytłumaczeniem, bo dla pojazdów uprzywilejowanych są przejezdne - SM i policja może przejechać wiaduktem na Paderewskiego bez żadnych problemów.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez mtb » 24 Maj 2012, 17:10

rather napisał(a):Wiadukty nie są w tej chwili wytłumaczeniem, bo dla pojazdów uprzywilejowanych są przejezdne - SM i policja może przejechać wiaduktem na Paderewskiego bez żadnych problemów.

Oznaczać to może że mamy w NDM za mało pracowników w policji ?

Co do straży miejskiej rozumiem iż w niedziele nic się w NDM nie dzieje skoro akurat w tym dniu SM mają wolne ?
Jakie to statystyki spowodowały iż ten dzień jest dla tych funkcjonariuszy dniem wolnym od pracy ?
Czy burmistrz myśli że te stosy pobitych butelek po piwie na placu zabaw w niedzielny poranek biorą się z wyładowań atmosferycznych ?
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Straż Miejska do likwidacji?

Postprzez wtm » 24 Maj 2012, 19:02

SM ma wolne w niedziele bo wszystkie urzędy mają wolne. Przecież zatrudnieni są przez UM.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

PoprzedniaNastępna

Wróć do Co poprawić w mieście?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron