Willa pod Dębami.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Willa pod Dębami.

Postprzez Paveco » 21 Cze 2019, 12:09

Witam wszystkich.Mój pierwszy wątek chciałbym poświęcić zabytkowej Willi pod Dębami,przy ulicy Paderewskiego.Ten piękny zabytek stoi ostatnio opuszczony i zaniedbany,a ogrodzeniu wisi ogłoszenie,że jest on na sprzedaż.Martwi mnie stan tego budynku,który jak nam wiadomo jest wpisany do rejestru zabytków,ale jak widać wojewódzki konserwator zabytków wcale się jego stanem nie interesuje.A naprawdę warto by było ten dom wyremontować i coś w nim urządzić,choćby dom seniora ,lub dom dziecka,czy coś w tym stylu.Za domem jest teren,na którym można urządzić ogród lub plac zabaw.Szkoda,doprawdy że nikt się tym budynkiem i działką nie zainteresuje.Póki co ,teren odwiedzają menele i tyle,a dom popada w ruinę.Jeśli nic się nie zmieni,to ten dom zginie po prostu.Wcale bym się nie zdziwił,jeśli któregoś dnia spłonąłby w tzw."tajemniczych okolicznościach",a działkę kupiłby któryś z miejscowych deweloperów,bo jakby nie było,działka jest atrakcyjna i dużo warta.Tuż obok publiczna przychodnia zdrowia,w pobliżu sklepy i do stacji blisko.Coś takiego ,to dla pazernych deweloperów bardzo łakomy kąsek.Dlatego dobrze by było,by ten dom trafił w naprawdę dobre ręce,które go ocalą od zniszczenia.Ratujmy zabytki naszego miasta,zamiast je wyniszczać! Pozwolę sobie dodać również kilka fotek mojego autorstwa ,przedstawiających ów dom.
004.JPG
Willa pod Dębami od frontu
003.JPG
Widok od strony przychodni
002.JPG
Widok od tyłu
Paveco
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 15 Maj 2019, 14:21
Płeć: mężczyzna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron