Ruszyła wypożyczalnia rowerów.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Ruszyła wypożyczalnia rowerów.

Postprzez mmokrzycki » 06 Sty 2016, 16:17

Myślę, że najważniejszą kwestią jest to, dla kogo miały być te rowery. Jeśli dla mieszkańców, to raczej zgadzam się, że realizacja jest słaba. Jeśli jednak docelowymi użytkownikami mają być turyści, to według mnie rozwiązanie wydaje się sensowne.

Jako turysta wiem o której godzinie ląduje mój samolot albo przyjeżdża pociąg, więc jestem w stanie z wyprzedzeniem zamówić odpowiednią liczbę rowerów na konkretną godzinę i w konkretne miejsce. Nie ryzykuję, że jadę w ciemno, a na miejscu okazuje się, że akurat dziś wszystkie rowery zostały wypożyczone i z moich planów nic nie wyszło.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Ruszyła wypożyczalnia rowerów.

Postprzez k.nowak32 » 06 Sty 2016, 17:04

Nie wydaje się, żeby wypożyczalnia była skierowana do turystów przyjeżdżających na przykład z Warszawy. Taka informacja powinna być reklamowana w Warszawie lub w pociągach. Natomiast nigdy nie spotkałem się z taką informacją.
Zresztą ruch turystyczny (weekendowy) w Warszawie polega na tym, że turyści wypożyczają rowery z olbrzymiej bazy w Warszawie (system Vertulio) i jadą za miasto. Niektóre miasta podwarszawskie weszły już w ten sam system (Grodzisk Maz., Konstancin-Jeziorna). W związku z olbrzymią popularnością Warszawa i okoliczne miasta mają bardzo ambitne plany rozwoju tej sieci. Dojdzie niedługo do tego, że cała aglomeracja będzie w pełni zintegrowana, wszędzie będzie można zdać i wypożyczyć rower na tych samych zasadach, oprócz naszej enklawy. Moim zdaniem tworzenie w naszej aglomeracji niezależnego systemu wypożyczalni rowerów kłóci się z logiką i jest nieefektywne.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Ruszyła wypożyczalnia rowerów.

Postprzez rather » 07 Kwi 2016, 11:39

W ubiegłym tygodniu pojawiła się w prasie informacja, że od początku miesiąca ruszy najdroższa wypożyczalnia rowerów w tej części Mazowsza (dla przypomnienia - średni koszt obsługi jednego wypożyczenia roweru to ok. 100 zł !!!). Niestety już wiemy, że będzie obsuwa, bo jak zawsze urzędnicy zamówili coś co jest koszmarnie drogie, ale za to w gówniany sposób wykonane. Jak pisze Tygodnik Nowodworski http://nowodworski.info/2016/04/06/wypo ... oznieniem/ - zamokły słupki pozwalające na zamawianie rowerów. Zapewne urzędnik odpowiedzialny za projekt nie pomyślał, że słupki będą stały na wolnym powietrzu i nie zadbał o to, żeby były odporne na warunki atmosferyczne.

Dobrą wiadomością jest, że tym razem za obsługę systemu zapłacimy "tylko" ok. 90.000zł, więc przy tym samym natężeniu korzystania, cena jednorazowego wypożyczenia spadnie do ok. 80zł. W dalszym ciągu bardziej będzie się opłacało wozić korzystających taksówką - mam nadzieję, że kiedyś urzędnicy uwzględnią mój innowacyjny pomysł i zdecydują się na zapakowanie rowerzystów do taksówek :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ruszyła wypożyczalnia rowerów.

Postprzez vanesca » 24 Kwi 2026, 21:21

Szukając kompromisu między zwinnością a możliwościami terenowymi, rower dziecięcy 24 wydaje się być wyborem idealnym dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Pozwala na swobodną naukę manewrowania i przygotowuje do jazdy na dużych kołach w przyszłości. Warto przy zakupie sprawdzić wagę ramy, bo każdy kilogram mniej to ogromna różnica dla młodego organizmu. Stawiacie na markowy osprzęt, czy przy tym rozmiarze nie ma to jeszcze dla Was większego znaczenia?
vanesca
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 219
Rejestracja: 20 Lip 2021, 12:40
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości