Komunikacja z WarszawÄ…

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez djstefan » 13 Lis 2013, 08:41

Witam, jako świeżak w Nowym Dworze mam 2 pytania i postanowiłem poszukać jakiegoś forum i tak trafiłem tutaj :)

1 pytanie : jaki transport komunikacyjny z Warszawą jest najlepszy? Najszybszy, najtańszy? Czy istnieją jakieś połączenia do i z warszawy w godzinach nocnych (23-3)? Bo z tego co na szybko patrzyłem to koleje mazowieckie kończą się jakoś ok. 23 i zaczynają dopiero w okolicach 4.

2 pytanie: ktoś poleci jakiegoś dobrego fryzjera męskiego? w nowym dworze, w mojej okolicy trochę ich jest, a nie chcę iść do pierwszego lepszego, także liczę na jakieś porady.

Pozwolicie, że jak będę mieć jakieś pytania to będę tu je zadawać, bo pewnie jeszcze trochę ich się nazbiera przez najbliższe dni/tygodnie.

Pozdrawiam :)
djstefan
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Lis 2013, 07:29
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez rather » 13 Lis 2013, 09:05

Z tym pytaniem o dojazd do Warszawy, to chyba byłoby dobrze gdybyś sprecyzował w które miejsce chcesz dojeżdżać. W zależności od tego różne rodzaje połączeń będą miały swoje plusy i minusy.

O jeżdżeniu w godzinach nocnych możesz od razu zapomnieć. Kiedyś był spory problem nawet z godziną po 22, więc i tak jest postęp ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez djstefan » 13 Lis 2013, 09:15

Np dojazd/odjazd z centralnego w Warszawie, albo np na Wolę okolice parku Moczydło?
djstefan
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Lis 2013, 07:29
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez melchizedek » 13 Lis 2013, 13:53

W godzinach nocnych to raczej pozostaje Ci tylko skorzystać z samochodu, czy to dojazd czy powrót, ponieważ niestety do NDM w tych godzinach nic nie dojeżdża.
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez djstefan » 13 Lis 2013, 14:01

Ok, a w ciÄ…gu dnia co jest najoptymalniejsze? w Godzinach 16-23?

No i ponawiam pytanie o fryzjera męskiego :D W centrum :P
Ostatnio edytowany przez admin 13 Lis 2013, 14:12, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Proponuję stworzyć nowy wątek z pytaniem o fryzjera, bo się tematy będą przeplatać. :) Pozdrawiam, Admin.
djstefan
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Lis 2013, 07:29
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez kocur » 13 Lis 2013, 14:59

Pewnie jak się lotnisko rozkręci to wrócą całodobowe połączenia z Centralnym.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez rather » 13 Lis 2013, 15:24

A były całodobowe? Jakoś nie zarejestrowałem.
Do centrum najwygodniejszy i najszybszy jest pociąg. Ale jeśli masz daleko do stacji, to Translud i Polonus dowożą praktycznie w tym samym czasie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez RafaÅ‚ Szklarski » 13 Lis 2013, 16:20

Rather - było połączenie całodobowe.
Raz jechałem około godz.3.00 na lotnisko Okęcie (bo oczywiście tam gdzie leciałem, nie latała żadna tania linia - i był to kraj w Europie).
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez rather » 13 Lis 2013, 16:35

W takim razie jest to jeszcze argument za wyborem podróży koleją. Poza tym pociągiem można dojechać znacznie dalej - do Dworca Zachodniego lub do lotniska. Z linii lotniskowej można wysiadać także na stacjach pomiędzy Centralną i Okęciem. No i cenowo chyba jest też korzystnie, pod warunkiem posiadania karty miejskiej - od Legionowa można jechać za darmo.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Komunikacja z WarszawÄ…

Postprzez k.nowak32 » 14 Lis 2013, 08:12

djstefan napisał(a):1 pytanie : jaki transport komunikacyjny z Warszawą jest najlepszy? Najszybszy, najtańszy? Czy istnieją jakieś połączenia do i z warszawy w godzinach nocnych (23-3)? Bo z tego co na szybko patrzyłem to koleje mazowieckie kończą się jakoś ok. 23 i zaczynają dopiero w okolicach 4.


Najszybszy? Koleje Mazowieckie (35-40 minut na dworzec Centralny, albo 37-40 minut do Warszawy Koło (przystanek tuż obok parku Moczydło na Woli).
Autobusem/ samochodem - w szczycie utkniesz w korku, poza szczytem też nie szybciej dojedziesz niż pociągiem. Sprawa pogorszyła się po zamknięciu części mostu Grota - a niestety większość autobusów kursuje na tym odcinku ulicy Modlińskiej i Jagielońskiej, która wskutek tego mocno się korkuje. Ewentualnie samochód/autobus polecam jako dowóz do stacji kolejowej.

Najtańszy? Koleje Mazowieckie - czy posiadasz kartę miejską czy nie, pociąg jest miesięcznie około od 50- 120 zł tańszy. Rocznie uzbierasz sporą sumę oszczędności;)

PociÄ…gi kursujÄ… obecnie niestety tylko do godziny:
- z NDM do Warszawy od 4:22 do 22:27 (nie licząc nocnego TLK do Krakowa przez Warszawę około 1 w nocy)
- z Warszawy do NDM od 3:30 do 23:39

Cztery połączenia połączenia w okolicach 0:00 oraz 2:00 są czasowo zawieszone do czasu powrotu połączeń lotniczych z Modlina w godzinach porannych - ok. 6 i późnowieczornych - ok. 23. Mam nadzieję, że od wiosny wrócą.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron