Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 16 Wrz 2013, 20:49

Widzę że o konstruktywnej dyskusji nie ma tu mowy, portal jest nastawiony jednotorowo, ale cóż taki Polak jest , niech Panowie dalej sobie walą jadem na wszystkich, żegnam Panowie i zaglądanie tu tu dla mnie mija się z celem .
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez tk28 » 16 Wrz 2013, 21:42

Jak można dyskutować z kimś kto nie potrafi odpowiedzieć na krótkie i proste pytanie - dlaczego na ulicach świeci się dokładnie co druga latarnia :?: Czy to pytanie jest zbyt trudne czy może zbyt niewygodne :?: Pewne jest jedynie to, że to niemożliwe aby wzdłuż kilku ulic dokładnie co druga latarnia się przepaliła, zepsuła itp.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 16 Wrz 2013, 22:02

No i mamy kolejnego obrażonego urzędnika - jakbym słyszał @kobrę, której też kiedyś zabrakło argumentów i też postanowiła się obrazić.

No to na zakończenie, tytułem wyjaśnienia dla urzędników, którzy tu pisali, piszą i będą pisać w przyszłości:
- zrozumcie, że to Wy jesteście dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla Was (na tym polega "służba" - chyba nie wszyscy urzędnicy to rozumieją)
- jak mieszkaniec o coś pyta to macie w przystępny sposób to wytłumaczyć (najlepiej nie na zasadzie "pan burmistrz lubi jak w jego mieście pali się co druga latarnia")
- jak macie w dupie tłumaczenie, to mieszkańcy siłą rzeczy będą się buntowali przed uszczęśliwianiem na siłę
- itd, itp - nie chce mi się więcej pisać, bo to pewnie i tak walenie grochem o ścianę

Akurat przypadek gaszenia lamp jest dobrym pomysłem na oszczędzanie publicznych pieniędzy. Tylko nie potraficie tego zrobić i odpowiednio sprzedać. Gratisowo podpowiem co moim zdaniem (chociaż to Wam za to płacimy) należałoby zrobić, żeby mieszkańcy się nie buntowali.
1. Zacząć od informacji (prasa, strona miejska, serwisy społecznościowe itp), że miasto chce oszczędzać energię (więc pieniądze mieszkańców)
2. Poinformować co będzie robione (np. gaszona co druga lampa w godzinach 1.00-5.00 - bo wtedy jest minimalny ruch na ulicach; gaszone oświetlenie budynków typu kościoły, pomniki itp)
3. Wdrożyć działania (bez baboli typu: całe wyłączone ulice itp)
4. Analizować jakie działanie dało oszczędności, czy nie spadło bezpieczeństwo (poprzeć to liczbami i zakomunikować mieszkańcom)
5. Słuchać i czytać jak to odbierają mieszkańcy i w otwarty sposób o tym dyskutować (a nie mieć focha).

Niestety na podstawie wcześniejszych doświadczeń mam wrażenie, że ta pisanina to i tak stracone 10 minut :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Mavgan » 17 Wrz 2013, 05:44

Swoją drogą to niewiele trzeba aby urzędnik się obraził :) jacyś tacy delikatni :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 17 Wrz 2013, 06:27

1. co druga latarnia nie świeci czasami bo zdarza się przepięcie na sieci i po prostu wywala bezpiecznik
2. nie jestem urzędnikiem i nie muszę się tłumaczyć ani nie jestem dla Was
3. jestem zwykłym można nazwać "robolem" który sobie pomyślał poczytam zobaczę gdzie są awarie, pogadam z ludźmi pokarzą ich więcej to się je naprawi
4. nie obrażam się bo Was nie znam i szczerze nie interesuje mnie Wasze zdanie
5. po prostu nie widzę sensu już zaglądania tu i pisania, ot tak poprostu
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 26 Wrz 2013, 11:13

O skutkach (nie)oświetlenia miasta pisze Goniec Lokalny. Doszło do wypadku prawdopodobnie spowodowanego brakiem oświetlenia na ul. Zdobywców Kosmosu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Mavgan » 26 Wrz 2013, 15:33

straszne i śmieszne, przecież to jaj gag filmowy. Z całym szacunkiem dla biednego chłopaka :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 26 Wrz 2013, 16:49

hahahahah tylko tyle mogę napisać , nierzetelność dziennikarska i chęć napisania czegokolwiek aby było jest nieziemska , ze względu na te"skargi" sam przestawiałem zegary w całym mieście i latarnie zapalają się 18:55, od co najmniej tygodnia, więc skojarzenie wypadku i tego że latarnie kiedyś tam się późno zapalały to czysty brak profesjonalizmu, żeby nie napisać inaczej.
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 26 Wrz 2013, 18:10

To jakim cudem latarnie jeszcze się nie świecą? Słabo przestawiałeś.

Swoją drogą ciekawe czemu mają zapalać się o 18:55 jeśli burmistrz kazał przestawić zegary na godzinę 18:45?

http://www.nowydwormaz.pl/faq.php?stron ... e9890fefd9
Powyższy link jest odpowiedzą na moje pytanie do burmistrza w sprawie oświetlenia.

"Po okresie letnim zostały zmienione godziny załączania i wyłączania latarni na czas od 18.45 do 5.00."

Szkoda tylko, że właśnie jechałem przez miasto i ciemnica. Warszawska, Boh. Modlina, Morawicza, Sportowa, Nowołęczna.

Brak profesjonalizmu to jest po stronie Energetyki NDM i takich elektryków jak Ty. Zaświadczają jedno a tak na prawdę każdy widzi, że jest inaczej.


E: swoja droga możesz mi wyjaśnisz czemu ustawiasz zegar astronomiczny na załączenie o danej godzinie? Przecież tak się ustawia zwykły zegar a nie zegar astronomiczny. W zegarze astronomicznym można jedynie ustawić opóźnienie albo przyśpieszenie zapalenia/zgaszenia oświetlenia względem wschodu/zachodu słońca. Zegar astronomiczny różni się tym od zwykłego, że na podstawie danych o wschodzi i zachodzie słońca odpowiednio ustala czas zapalenia/ zgaszenia oświetlenia zgodnie ze wschodem i zachodem słońca w dany dzień.
Ostatnio edytowany przez Marian, 26 Wrz 2013, 18:20, edytowano w sumie 1 raz
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 26 Wrz 2013, 18:18

o Mój Boże ale .. ale czemu mi tak powiedziałeś, teraz chyba zrezygnuje z pracy :(, to nie miłe i okrutne, ale zapewne nie wiesz, że takie ustawienia obowiązywały jakieś 1,5 tygodnia temu jak ustawiałem, natomiast zegary astronomiczne same zmieniają godzinę zapalania i gaszenia według kalendarza, a ja wprowadzam tylko opóźnienia zapalania . Pisanie tutaj zaczyna mnie naprawdę bawić:)
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 26 Wrz 2013, 18:22

Tomecki napisał(a): latarnie zapalają się 18:55


Sam tak napisałeś, więc nie dziw się, że nikt Cię nie rozumie. Napisałeś, że latarnie zapalają się (czas teraźniejszy) o 18:55.

Jeśli półtorej tygodnia temu ustawiłeś godzinę 18:55 to dziś powinny zapalić się około 18:35 a tak nie było. Coś ściemniasz, albo źle wykonujesz swoją pracę.

E: to może napiszesz nam jakie jest opóźnienie zapalania względem czasu zachodu słońca.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 26 Wrz 2013, 18:30

widzisz i tu najpierw należało by się zaznajomić z technicznymi sprawami tego wątku , a nie chlapać co mi ślina przyniesie, i wierz mi czasami człowiek ma dość jak jeden przychodzi że latarnie za późno się zapalają , zmieniasz, potem drugi następnego dnia twierdzi czemu tak wcześnie itp.... aktualnie jest przyjęte 10 minut opóźnienia od kalendarza astronomicznego producenta zegara i zegar sam reguluje zmiany czasowe (długość dnia). ale na pewno producent zegarów cechuje się "Brak profesjonalizmu " :) , a i jeszcze jest 9 minut opóźnienia ze względu na położenie geograficzne miasta NDM
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Mavgan » 26 Wrz 2013, 20:07

Tomecki napisał(a):widzisz i tu najpierw należało by się zaznajomić z technicznymi sprawami tego wątku , a nie chlapać co mi ślina przyniesie,


skoro piszesz że zapalają się o 18:55 i do tego jeszcze jest jakieś opóźnienie to raczej to Ty powinieneś to pierwszy napisać. Tak naprawdę wprowadziłeś wszystkich w błąd. Być może nieświadomie, co nie zmienia faktu. A też bez sensu aby od razu grzebać w necie i sprawdzać jak to technicznie wygląda. Skoro piszesz że sam ustawiałeś a nie działa to raczej każdy pomyśli że coś jest nie tak.
pozdrawiam
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Yogi » 26 Wrz 2013, 21:35

Ale się przynajmniej wydałeś kolego Tomecki,że to ty wyłączasz latarnie w mieście,i w dodatku robisz to na polecenie Jaca.I co ,wczorajszy wypadek na Zdobywców Kosmosu niczego cię nie nauczył?? Chyba trzeba,żeby przez was kogoś napadli i zabili na ulicy,to może wtedy ty i twój szefuńcio zmądrzejecie wreszcie!
Yogi
 

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 26 Wrz 2013, 21:45

Proszę o powstrzymywanie się od emocjonalnych wypowiedzi atakujących innych użytkowników forum.

Co od zapalania świateł, to mi nie wystarcza informacja "sam ustawiłem". Jeśli mieszkańcy mówią, że światła się jednak nie palą, to może warto sprawdzić jak jest rzeczywiście?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron