Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 12 Wrz 2013, 20:38

Marian napisał(a):Chcialem sie Was zapytac jak wyglada sytuacja oświetlenia ulicy przez latarnie w Waszej okolicy? Ogolnie z tego co obserwuje b. czesto nie ma swiatla na ul. Paderewskiego. Dzis zauwazylem ze ul. Sportowa jest rowniez nieoswietlona. Zadzwonilem do znajomego mieszkajacego przy tej ulicy i powiedzial mi, ze lampy uliczne nie dzialaja tam od ponad tygodnia a na energetyke ndm nie moze sie dodzwonic...



Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o
ul. Zakroczymska 30 lok. 118 (I piętro)
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 512 24 99
email: energetyka@nowydwormaz.pl


można zadzwonić, wysłać maila , można przyjść osobiście ,biuro pracuje od 9 do 17 w Poniedziałki i od 8 do 16 w resztę dni ( wtorek-piątek), a nie chce mi się wierzyć że przez tydzień nie mógł PAN się skontaktować z pracownikami energetyki NDM
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 12 Wrz 2013, 21:37

Jak już gadamy o oświetleniu i o wierze w różne rzeczy, to mi się też czasami nie chce w niektóre sprawy wierzyć. Na przykład w lampy, które ktoś bezmyślnie poustawiał w różnych częściach miasta. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby nie stawiać ich w taki sposób, żeby klosze wisiały bezpośrednio nad ulicą. Bo każdy wyższy samochód będzie je demolował. Co widać na załączonym obrazku (tu ul. Łęczna) - takich lamp (z potłuczonymi kloszami) stoi w różnych częściach miasta klika. Czy urzędnicy w naszym mieście są już zupełnie bezmyślni?
Załączniki
CAM00022.jpg
CAM00022.jpg (183.83 KiB) Obejrzany 10639 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez PaffDadi » 12 Wrz 2013, 22:56

Żeby stłuc taką lampę to by musiała jechać wywrotka z podniesioną paką, albo platforma z transportem żywych żyraf do ZOO. W obu przypadkach taki przejazd skończyłby się stłuczeniem wszystkich lamp na ulicy, a nie jednej czy dwóch. Jestem jeszcze w na tyle dobrej formie, żeby (oczywiście po zażyciu podwójnej dawki lecytyny) pamiętać sytuację, kiedy taki klosz potrafił sam spaść i poniewierać się w podlatarnianych zaroślach. Poza tym te latarnie potrafią nieźle harcować na byle wietrze.

Drugim czynnikiem sprawczym braku kloszy są znudzeni młodzieńcy z zakonu rycerzy trzech pasków i z pączkiem zamiast mózgu, którzy w chwilach wolnych od zabawiania się swoimi penisami urządzają zawody w tłuczenie tych lamp.

Oczywiście to nie tłumaczy braku zainteresowania odpowiednich służb tematem naprawy uszkodzeń.

PS. Bardzo ładne zdjęcie, bardzo. Kurka zdążyła przebiec przed autem? :)
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 12 Wrz 2013, 23:32

Przeprowadzone przeze mnie śledztwo wykazało, że ślady dewastacji noszą tylko lampy wiszące nad jezdnią - postawione bezpośrednio przy ulicy. Te które znajdują się za chodnikiem nie mają pękniętych kloszy. Drogą dedukcji wykluczyłem zatem kwiat nowodworskiej młodzieży oraz niesprzyjającą aurę, bo oba te czynniki są pozbawione zdolności myślenia, a co za tym idzie - umiejętności selekcjonowania obiektu potencjalnej dewastacji. Pozostaje więc trzeci czynnik - przejeżdżające ulicą pojazdy ciężarowe.

PS. Kurka dostała fory bo jutro piątek - na obiad będzie więc ryba. Miała szczęście, bo jakby była niedziela, to oczywiście na obiad byłby rosołek.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 13 Wrz 2013, 11:49

Tomecki napisał(a):Energetyka Nowy Dwór Mazowiecki Sp. z o.o
ul. Zakroczymska 30 lok. 118 (I piętro)
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

tel. 22 512 24 99
email: energetyka@nowydwormaz.pl


można zadzwonić, wysłać maila , można przyjść osobiście ,biuro pracuje od 9 do 17 w Poniedziałki i od 8 do 16 w resztę dni ( wtorek-piątek), a nie chce mi się wierzyć że przez tydzień nie mógł PAN się skontaktować z pracownikami energetyki NDM


Dziękuję, znam namiary :) Więc musi Pan uwierzyć bo nikt nie odebrał ani razu.
To jednak nie zmienia faktu, że za coś te osoby pobierają pensje, a jak jest w Nowym Dworze z oświetleniem chyba widać.
Proszę mi pokazać jakieś miasto, w którym co noc nie ma światła na głównych ulicach! Przecież to jest parodia firmy energetycznej.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 16 Wrz 2013, 07:22

Energetyka NDM tylko konserwuję oświetlenie, a nie ustawia nowe, i w zakres konserwacji wchodzi tylko naprawa istniejącej i zaniedbanej infrastruktury , oświetlenie na ulicach jest, może za późno się zapalające ale to nie energetyka decyduje o której mają się lampy zapalać , z tego co wiem, to ludzie i radni naciskali na oszczędności na oświetleniu i zalecali opóźnienie zapalania, podmiotem decydującym o tym kiedy i jak zapalają się latarnie jest właściciel infrastruktury oświetleniowej , czyli miasto. Więc uważam że jeżeli Państwo chcecie wylać swoje prawdziwe jak i mocno naciągane pretensję to znaleźliście nie tego do bicia :) :)
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 16 Wrz 2013, 10:39

"Spółka świadczy również kompleksowe usługi dla samorządów z zakresu optymalizacji kosztów energii, konserwacji i modernizacji oświetlenia ulicznego oraz serwisu energetycznego obiektów."
źródło: http://www.energetyka.nowydwormaz.pl/

Rozumiem, że tak wygląda w energetyce ndm optymalizacja kosztów energii? :D
Nie wierzę w Pana zapewnienia, że za późne włączanie oświetlenia odpowiada miasto. Bardziej skłaniam się do stwierdzenia, że miasto zleciło Energetyce NDM zoptymalizowanie kosztów energii, a energetyka ma takich fachowców, że zoptymalizowali za pomocą późniejszego włączania oświetlenia :).

Jestem przekonany, że z miasta nie "wyszło" żadne pismo ze stwierdzeniem, aby później zapalać światła.
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 16 Wrz 2013, 13:44

No niestety jeżeli Pan nie wierzy to jakby Pana problem :), ja mam te informacje z pierwszej ręki, co do optymalizacji ..... niestety miasto nie zleciło tego energetyce, a jak już jest Pan taki wszechwiedzący i dociekliwy , to powinien Pan śledzić BIP Nowego dworu i tam zobaczyć kto wygrał przetarg na "Opracowanie audytu efektywności wykorzystania energii elektrycznej oświetlenia ulicznego"..ups nie jest to ta zła Energetyka., Chciałem sprostować niektóre rzeczy i napisać co wiem, ale jak komuś ambicje polityczne zasłaniają oczy nic nie poradzę, z mojej strony to wszystko , życzę miłego dnia.
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 16 Wrz 2013, 14:33

Dalej Pan nie rozumie.
Miasto mogło sobie zadać godzinę, którą chce na odpalenie latarni, tylko ja piszę o tym, że nie wierzę, że ludzie z miasta każą nam chodzić i jeździć po ciemnych ulicach, chodnikach. Uważam, że wina leży po stronie Energetyki NDM, która ustawia czas załączania latarni i po prostu to "spartoliła".
I nie wierzę, że firma która wygrała w/w przetarg jako rozwiązanie na zmniejszenie kosztów energii napisała "zgaście światło" :D.
Od samego początku uważam, że za stan oświetlenia ulic w nocy odpowiada Energetyka NDM.
Ja mam informację z pierwszej ręki, że za ustawienie oświetlenia odpowiada Energetyka NDM i mam informację z pierwszej ręki, że poprzednia firma, która była za to odpowiedzialna wywiązywała się z tego należycie i światło wtedy jakoś było. Dziwnym trafem jakość oświetlenia miasta spadła po zmianie firmy :D .

PS. Dodam, że z poprzednią firmą nie mam nic wspólnego, żeby zaraz nie było, że piszę w imieniu firmy, której nawet nie znam nazwy :)
PS2. I nie rozumiem tekstu o ambicjach politycznych, ponieważ nigdy w polityce nie siedziałem i nie zamierzam. Pozdrawiam pewnie pracownika Energetyki NDM :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 16 Wrz 2013, 14:48

Także pozdrawiam i mimo że Panu trudno uwierzyć , godziny pracy latarni ustala burmistrz.
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 16 Wrz 2013, 15:21

Tomecki napisał(a):Także pozdrawiam i mimo że Panu trudno uwierzyć , godziny pracy latarni ustala burmistrz.

Normalnie to trudno byłoby w to uwierzyć, ale akurat w naszym mieście o wszystkim decyduje nieomylny burmistrz - nawet o takich pierdołach jak godziny pracy latarni. Tak wygląda miasto centralnie sterowane - pytanie tylko po jaką cholerę zatrudnia się tych wszystkich ludzi na niby-kierowniczych stanowiskach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez tk28 » 16 Wrz 2013, 16:13

Tomecki napisał(a):...godziny pracy latarni ustala burmistrz.

A o wyłączaniu latem co drugiej latarni wzdłuż głównych ulic miasta też decyduje burmistrz :?:
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Yogi » 16 Wrz 2013, 16:22

rather napisał(a):Jak już gadamy o oświetleniu i o wierze w różne rzeczy, to mi się też czasami nie chce w niektóre sprawy wierzyć. Na przykład w lampy, które ktoś bezmyślnie poustawiał w różnych częściach miasta. Nikomu nie przyszło do głowy, żeby nie stawiać ich w taki sposób, żeby klosze wisiały bezpośrednio nad ulicą. Bo każdy wyższy samochód będzie je demolował. Co widać na załączonym obrazku (tu ul. Łęczna) - takich lamp (z potłuczonymi kloszami) stoi w różnych częściach miasta klika. Czy urzędnicy w naszym mieście są już zupełnie bezmyślni?

A czy zauważyłeś,że na tym odcinku Łęcznej są dwa rzędy latarni? Widać to na zdjęciu które załączasz.Podczas modernizacji tego odcinka ulicy,ustawiono nowe ,ozdobne latarnie,ale nie zdjęto starych OUS-ów,które są na słupach energetycznych .I tak to ten kawałek ulicy Łęcznej posiada dwurzędowe oświetlenie..co prawda,to nowe już jest jak piszesz nieco zdemolowane.
Yogi
 

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 16 Wrz 2013, 16:50

tk28 napisał(a):A o wyłączaniu latem co drugiej latarni wzdłuż głównych ulic miasta też decyduje burmistrz :?:

Zapewne w swej nieomylności pan burmistrz decyduje także, którą konkretnie latarnię zgasić. A później pewnie ją gasi - bo jeśli nie można wierzyć szczeblowi kierowniczemu w sprawie podejmowania decyzji, to tym bardziej na zaufanie nie zasługują pracownicy szeregowi :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 16 Wrz 2013, 19:09

Rather a piszecie, że burmistrz nic nie robi... a tak na prawdę burmistrz nawet zapala latarnie ;)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron