Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 09 Wrz 2013, 18:42

Chcialem sie Was zapytac jak wyglada sytuacja oświetlenia ulicy przez latarnie w Waszej okolicy? Ogolnie z tego co obserwuje b. czesto nie ma swiatla na ul. Paderewskiego. Dzis zauwazylem ze ul. Sportowa jest rowniez nieoswietlona. Zadzwonilem do znajomego mieszkajacego przy tej ulicy i powiedzial mi, ze lampy uliczne nie dzialaja tam od ponad tygodnia a na energetyke ndm nie moze sie dodzwonic...
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Mavgan » 09 Wrz 2013, 18:54

Lampy w okolicach centrum działają bardzo dziwnie i dosyć trudno określić ścisłe godziny w których powinny świecić.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez helga4 » 10 Wrz 2013, 07:41

Również zauważyłam niedobory oświetlenia m. in. na odcinku drogi 630 na wysokości os. Dębowy Park-Os. Dębinka, ale to droga wojewódzka więc może prąd działa tam na innych zasadach. I drugi odcinek w Twierdzy, mniej więciej od Klubu do zjazdu do Bramy Ostrołęckiej, tam ciemność jest nieprzenikniona.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Zadraa » 10 Wrz 2013, 17:42

helga4 napisał(a):Również zauważyłam niedobory oświetlenia m. in. na odcinku drogi 630 na wysokości os. Dębowy Park-Os. Dębinka, ale to droga wojewódzka więc może prąd działa tam na innych zasadach. I drugi odcinek w Twierdzy, mniej więciej od Klubu do zjazdu do Bramy Ostrołęckiej, tam ciemność jest nieprzenikniona.


Potwierdzam.
W nocy kierowcy jeżdżą tamtędy na "długich". Dostrzeżenie wysepek, czy co gorsza pieszego graniczy z cudem, i o nieszczęście nietrudno.
O tej porze roku, nawet po 5 rano są tam egipskie ciemności.
Zadraa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 6
Rejestracja: 09 Cze 2013, 11:59
Płeć: kobieta

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez maja19 » 10 Wrz 2013, 18:04

Ja też potwierdzam.Zważywszy, że coraz wcześniej zapada zmrok- a sprawa przebudowy z ul Leśną nie rozwiązana. powinno być dobre oświetlenie a i pasy są niewidoczne .
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez ukasz » 10 Wrz 2013, 20:35

ja pisałem na forum jakiś czas temu o braku oświetlenia na drodze/chodniku prowadzącej od Sportowej do SP 5. Dziś światło było, ale kila dni temu nie. To wygląda na jakąś loterię. Może w ten sposób oszczędzają na prądzie? ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Betonowa WieÅ› » 10 Wrz 2013, 20:42

E tam oświetlenie przecież w mieście jest najjaśniejszy i kilku światłych więc po co komu swiatła heheh
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Yogi » 10 Wrz 2013, 20:46

No,ja wracając w niedzielę,ok 19:30 do domu też zauważyłem że nie działały latarnie na ulicach Paderewskiego ,Inżynierskiej,Chemików.Widać burmistrz szuka kasy oszczędzając na bezpieczeństwie mieszkańców...
Yogi
 

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez ukasz » 10 Wrz 2013, 21:15

Na przykładzie z zeszłego tygodnia: nie działały latarnie na Sportowej, Maturzystów, Górskiej, część latarni na Boh. Modlina (wyglądało na przepalone żarówki). Dokładnie wygląda to tak, jakby sobie danego dnia wymyślili, że "tu dziś światła nie będzie, bo było wczoraj. Ale jutro już będzie to może nikt nie zauważy"
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez tk28 » 10 Wrz 2013, 21:38

Na Boh. Modlina to chyba przez całe wakacje świeciła co druga latarnia i na pewno nie wyglądało to na przepalenie się żarówek bo nie świeciła dokładnie do druga. Dopiero jak w którejś lokalnej gazecie poruszono ten temat to nagle wszystko się naprawiło. To samo jest a przynajmniej było przez wiele miesięcy wzdłuż Warszawskiej na wyjeździe w stronę mostów, nie świeciła się co druga latarnia. To są celowe zabiegi oszczędnościowe, z resztą co my się martwimy swoją mieścinką jak takie same rzeczy dzieją się w Warszawie i to niemal w centrum miasta. Nie mam nic przeciwko oszczędzaniu ale w tym przypadku oszczędza się na naszym bezpieczeństwie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 11 Wrz 2013, 16:03

Od znajomego elektryka, który pracuje w branży wiem, że większość latarni w Nowym Dworze Mazowieckim jest podłączona pod programator czasowy, który musi być ręcznie przestawiany (nie wiem ile pod jeden programator podłączanych jest latarni). Jak wiemy z lekcji geografii, z dnia na dzień jest +/- 4 min więc panowie z energetyki nie zmieniają co dzień tych ustawień.
Nie wiem czy to są tacy słabi elektrycy czy taki mieli przykaz, ale przecież do takich rzeczy stosuje się automat zmierzchowy i po kłopocie...

Swoją drogą, oświetlenie przed klatkami itd w blokach na osiedlu są też podłączone pod programator, który trzeba ręcznie przestawiać a nie pod automat zmierzchowy. Na osiedlu powodem jest to, że zmierzch to jeszcze nie noc i można dzięki temu zaoszczędzić pieniądze, ale oświetlenie ulic i chodników chyba jest całkiem inną sprawą i miasto powinno dołożyć wszelkich starań, żeby wszystkie ulice był oświetlone.

Przejeżdżając przez nieoświetloną ul. Paderewskiego wygląda strasznie biednie...


PS. świetna zmiana wyglądu strony :)
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Marian » 11 Wrz 2013, 18:37

godzina 19:30, przejezdzalem ulicami: Sportowa, Nowołęczna, Boh. Modlina, Paderewskiego, Warszawska. Na żadnej z tych ulic nie dziala oswietlenie. Energetyka nie odbiera telefonow.

Ja proszę tylko o wolna jazdę w takich warunkach, poniewaz sam wlasnie potracilbym starsza pania na pasach na ulicy Paderewskiego, ale cale szczescie jechalem okolo 20km/h. Nie wiem co by sie stalo gdybym jechał 50 km/h. Nic nie widać!

Wstyd!
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Mavgan » 11 Wrz 2013, 18:42

to samo jest na ul. Bohaterów Modlina, przejścia dla pieszych toną w mroku
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez mich8 » 11 Wrz 2013, 19:29

A ja zaobserwowałem coś zupełnie innego. Nieduża ulica na Osiedlu - Na Skraju. Latarnie załączają się jeszcze gdy na dworze jest jeszcze dość widno. Niby oszczędności w mieście, ale mieszkańcom domków siwiała się nie szczędzi.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez Tomecki » 12 Wrz 2013, 20:29

Marian napisał(a):Od znajomego elektryka, który pracuje w branży wiem, że większość latarni w Nowym Dworze Mazowieckim jest podłączona pod programator czasowy, który musi być ręcznie przestawiany (nie wiem ile pod jeden programator podłączanych jest latarni). Jak wiemy z lekcji geografii, z dnia na dzień jest +/- 4 min więc panowie z energetyki nie zmieniają co dzień tych ustawień.
Nie wiem czy to są tacy słabi elektrycy czy taki mieli przykaz, ale przecież do takich rzeczy stosuje się automat zmierzchowy i po kłopocie...

Swoją drogą, oświetlenie przed klatkami itd w blokach na osiedlu są też podłączone pod programator, który trzeba ręcznie przestawiać a nie pod automat zmierzchowy. Na osiedlu powodem jest to, że zmierzch to jeszcze nie noc i można dzięki temu zaoszczędzić pieniądze, ale oświetlenie ulic i chodników chyba jest całkiem inną sprawą i miasto powinno dołożyć wszelkich starań, żeby wszystkie ulice był oświetlone.

Przejeżdżając przez nieoświetloną ul. Paderewskiego wygląda strasznie biednie...


PS. świetna zmiana wyglądu strony :)


Znajomy elektryk się myli , zgodzę się że nie całe ale większość oświetlenia jest sterowana zegarami, ale nie takimi co trzeba przestawiać co jakiś czas, są zastosowane zegary astronomiczne http://www.fif.com.pl/produkt/24/309 , które same zmieniają czas zapalania i gaszenia oświetlenia według kalendarza astronomicznego , co do automatów zmierzchowych odchodzi się już ponieważ zapalają oświetlenie w sposób niekontrolowany, tu przykładem jest ulica na Skraju którą zapala automat zmierzchowy , ale super elektrycy chyba o tym wiedzą :)
Tomecki
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Rejestracja: 12 Wrz 2013, 19:50
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości