Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 19 Sty 2015, 20:53

Pytanie: kto by ją zatrudnił? Bo prywatna, wynajęta firma usuwała awarie na niebieskim moście, na którym też jest notorycznie ciemno. Więc nie przeceniaj prywatnych firm, bo wystarczy że zatrudnią ją urzędnicy i firma zaczyna działać po urzędowemu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez mich8 » 19 Sty 2015, 21:55

Przy dobrze skonstruowanej umowie od prywatnej firmy jest zdecydowanie łatwiej wyegzekwować naprawę, niż od miejskiego przedsiębiorstwa działającego w warunkach monopolu. Oczywiście jeśli obie strony tego chcą.
Prywaciarz nie będzie się tłumaczył, że nie ma podnośnika, że nie ma ludzi, albo że jest tyle awarii, że się nie wyrabia. Tak jak to zrobiła Pani Prezes Energetyki NDM w ostatnim wydaniu GN.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 19 Sty 2015, 22:30

Pani prezes ma w zwyczaju opowiadać banialuki - od czasu kiedy powstał ten wątek co chwila wypowiada się w prasie na temat pasma problemów jakie napotyka zarządzana przez nią spółka. Pani prezes nie bardzo sobie radzi z zarządzaniem, bo wcześniejsze szlify zdobywała chyba jako księgowa w bibliotece miejskiej. Więc nie dziwadło, że ma problemy, bo we wcześniejszej robocie faktury pewnie nie ulegały ciągłym awariom. I nie trzeba było do nich wysyłać ekip remontowych - co najwyżej brało się większy dziurkacz albo bardziej zaawansowany spinacz. Na nieszczęście nasze i pani prezes, pan burmistrz uznał, że pani prezes powinna sprawdzić się w energetyce, nawet jeśli mieszkańcy będą musieli funkcjonować w egipskich ciemnościach przez kilka lat. Pan burmistrz jest gotów na takie poświęcenie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez rather » 26 Sty 2015, 09:19

Na ulicy Młodzieżowej od kilku tygodni wieczorami nie działają latarnie uliczne. Pewnie jak zwykle nikt o niczym nie wie, bo to w końcu dzikie odludziu i służby miejskie się tu nie zapuszczają. Za kilka dni pani prezes znów się wypowie w prasie, że o niczym nie wie i problemu nie ma...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez helga4 » 26 Sty 2015, 09:57

Dziś rano wiadukt ul Leśnej "pojawiał się i znikał" tzn. oświetlenie wiaduktu gasło i zapalało się z częstotliwoscią co kilka sekund.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez tk28 » 26 Sty 2015, 10:03

To włączanie i wyłącznie się oświetlenia wiaduktu na Leśnej to już się pojawiło kilka tygodni po oddaniu go do użytki. Kiedyś była o tym mowa na forum ale nie mogę znaleźć.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez mich8 » 27 Sty 2015, 17:30

Rozwalone barierki po tym jak pijany kierowca wyleciał z ulicy Berlinga już drugi tydzień leżą na trawniku i nie ma komu ich sprzątnąć. Jak również pogięty, niezabezpieczony słupek nadal wystaje z chodnika, stwarzając zagrożenie. Nie mówiąc już o skasowanej latarni, która została co prawda uprzątnięta, ale nie postawiona nowa. Taka sytuacja ma miejsce już drugi tydzień, nikt się tym nie zajął.

W ostatnim czasie lokalne media informowały o pladze potrąceń pieszych na przejściach przy ulicy Bohaterów Modlina, na odcinku od Sukiennej do Poradni Psychologicznej. W którymś medium była również wypowiedź urzędnika, który nie wiedział jaka może być przyczyna nasilenia tych zdarzeń. Wystarczy spojrzeć na ten odcinek po zmroku. Mokra jezdnia powoduje, że nie widać zużytego, startego już nieco oznakowania poziomego. Dodatkowo, a może przede wszystkim, w okolicach tych przejść nie świeci się kilka latarń ulicznych, które dodatkowo potęgują zaciemnienie przejść. Po tego typu zdarzeniach naprawa oświetlenia w tym miejscu powinna być priorytetowa. Niestety, dziś kilka dni po ostatnim zdarzeniu latarnie nie są naprawione.
Ale nie wymagajmy od Energetyki NDM zbyt wiele. W końcu mają tyle pracy, ciągłych awarii. Należy raczej współczuć Pani prezes i pracownikom.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez disturbia » 04 Lut 2015, 13:11

Miasto się zatroszczyło o bezpieczeństwo i postawiło na Boh.Modlina stopika :roll: Na Morawicza też ciemno jak wiadomo gdzie. Nie działa również latarnia w Modlinie na skrzyżowaniu DK 62 i 85 od trzech miesięcy, a urzędnicy sobie w najlepsze pierdzą w stołki.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez FlashNDM » 26 Wrz 2016, 12:14

A ja chcę dziś powiedzieć,jak sobie u nas kpią z bezpieczeństwa nie naprawiając zepsutych latarni.Otóż na ulicach Miła, Dobra,Mała,kilka latarni od ponad tygodnia nie działa.Ja to zgłaszałem dwukrotnie-po raz pierwszy tydzień temu tj.19 września,drugi raz dziś rano.Powiedziano mi za pierwszym razem,że zgłoszenie przyjęte i przekazane do konserwatorów i naprawa w ciągu 7 dni...Mija tydzień, i cóż..? Latarnie nadal ciemne,nikt nie naprawił.Dzwonię znów,dziś,o 9:18 .Pani przyjmująca zajęta,odbiera jej koleżanka,która każe mi czekać aż jej koleżanka skończy pogaduchę,Proszę więc o połączenie z kierownikiem wydziału.Tam on sam przyjmuje zgłoszenie,i dowiaduję się od niego,że konserwatorzy nawet własnego podnośnika nie mają a jeżdżą wynajętym.Usłyszałem,że będzie naprawione,ale kiedy..? Nie wiadomo,pewnie kolejny tydzień poleci,jak ich znam.Ech,kiedyś za poprzednich włodarzy,jak się naprawę zgłaszało, jeszcze tego samego dnia,w ciągu kilku godzin monterzy przyjeżdżali i naprawiali,a teraz.. cóż,jaki gospodarz,takie i porządki niestety...To,co się dzieje teraz z poziomem konserwacji i napraw oświetlenia ulicznego,to skandal jednym słowem i drwina w żywe oczy z czyjegoś bezpieczeństwa w wykonaniu panów z WND sprawujących od paru lat władzę w naszym szarym mieście.Kasa miejska świeci od paru lat pustkami i wielomilionowym długiem,a pan burmistrz widać chce zaoszczędzić trochę grosza na rachunkach za prąd zasilający uliczne latarnie,narażając kogoś na to,by został niemal na progu własnego domu napadnięty i obrabowany lub nawet zabity po ciemku.A to już jest jednym słowem draństwo w czystej postaci.Może lepiej zwolnić paru niepotrzebnych urzędasów,pierdzących osiem godzin w fotele w urzędzie miasta a te dziesiątki miesięcznie ,a setki tysięcy złotych rocznie,które idą na ich pensje,premie i nagrody,przeznaczyć na inne,szlachetniejsze cele,między innymi właśnie na poprawę jakości i poziomu napraw i konserwacji oświetlenia w mieście,podpisując korzystny kontrakt z rzetelną firmą,dysponującą własnym parkiem samochodowym,w odpowiednim stanie technicznym rzecz jasna.A to ,ponieważ ten pojazd,który wynajmuje ekipa konserwatorów,to szrot zza Odry,w wieku kilkunastu lat co najmniej,i w opłakanym stanie technicznym,ostatnio jak ich widziałem na mieście,to ten wóz miał rozj....ny wydech i chodził jak ruski czołg.Wydech jedno,..ale co może się stać gdy nastąpi awaria układu kierowniczego,lub hamulców,albo ramienia podnośnika?Aż nie chcę myśleć,czym się to skończyć może...Czas już najwyższy na zmiany,tak władzy lokalnej,jak i ekipy konserwacyjnej...
FlashNDM
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 157
Rejestracja: 04 Lut 2014, 22:41
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez vanesca » 30 Gru 2022, 17:10

A jak macie przed domem na przykład pomnik, to jak myślicie go naświetlić? Ja się zastanawiałam nad takimi https://sklep.co-unity.eu/kategoria-pro ... -lights-4/ naświetlaczami przemysłowymi. Przemysłowe, czyli mocniejsze i solidniejsze i na pewno na dłużej będą działać. Co wy na to?
vanesca
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 Lip 2021, 12:40
Płeć: mężczyzna

Re: Oswietlenie miasta przez Energetyka Nowy Dwór Maz.

Postprzez osbor » 25 Maj 2023, 12:08

Witam,

1. co druga latarnia nie świeci czasami bo zdarza się przepięcie na sieci i po prostu wywala bezpiecznik
2. nie jestem urzędnikiem i nie muszę się tłumaczyć ani nie jestem dla Was
3. jestem zwykłym można nazwać "robolem" który sobie pomyślał poczytam zobaczę gdzie są awarie, pogadam z ludźmi pokarzą ich więcej to się je naprawi
4. nie obrażam się bo Was nie znam i szczerze nie interesuje mnie Wasze zdanie
5. po prostu nie widzę sensu już zaglądania tu i pisania, ot tak poprostu
Awatar użytkownika
osbor
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Maj 2023, 17:42
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości