przez ena » 18 Mar 2013, 22:08

przez rather » 18 Mar 2013, 22:22

przez Mavgan » 18 Mar 2013, 22:32
rather napisał(a):spróbuj dostać się do np. kardiologa.

przez PanJokerAKAStańczyk » 19 Mar 2013, 09:48
To ja się tylko nieśmiało zapytam, dlaczego szanowni rodzice owego maleństwa nie zaszczepili go na tegoż rotawirusa? to obecnie już niemalże standard w pediatrii.ena napisał(a):Tak się złożyło, że maleństwo w mojej rodzinie zachorowało na zapalenie krtani i wylądowało w Dziekanowie Leśnym. Jeszcze nie została wyleczona lecz już zarażona rota wirusem, bo w sali obok leżało maleństwo, które chorowało na tę chorobę.

przez Betonowa Wieś » 30 Mar 2013, 19:29

przez rather » 18 Maj 2013, 13:03

przez dahoovka » 19 Maj 2013, 09:07

przez rather » 19 Maj 2013, 13:31

przez ukasz » 19 Maj 2013, 15:39
rather napisał(a):W Szpitalu Zachodnim w Grodzisku wisi ranking szpitali opracowany przez Rzeczpospolita. Szpital jest na 7 pozycji wsrod placowek z calego kraju.

przez rather » 20 Maj 2013, 10:08

przez ukasz » 20 Maj 2013, 11:27
rather napisał(a):Tutaj jest link do rankingu za 2012 przygotowanego przez Rzeczpospolitą i CMJ http://static.presspublica.pl/red/rp/pd ... 202012.pdf. Grodzisk w ubiegłym roku wylądował na 11 miejscu. Z naszych okolic sklasyfikowano także między innymi Płońsk i Ciechanów - na miejscach pod koniec pierwszej setki. Nowego Dworu na próżno szukać w rankingu.

przez rather » 20 Maj 2013, 13:33

przez ukasz » 20 Maj 2013, 14:55
rather napisał(a):Ranking prowadzi Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia - jest to jednostka Ministerstwa Zdrowia, więc nie żadna sp. z o.o., która za 10.000zł daje dyplomy burmistrzom, samorządom i szpitalom.
rather napisał(a):sposób punktowania poszczególnych obszarów http://www.cmj.org.pl/ranking/wyniki_2012/wagi.php.

przez rather » 20 Maj 2013, 15:26

przez ukasz » 20 Maj 2013, 16:12
rather napisał(a):Widzę, że ciężko Cię przekonać. Dla mnie te wagi mają jednak sporo sensu. Wysoka punktacja np. za certyfikat systemu zarządzania jakością wynika chyba z tego, że posiadanie wdrożonego systemu przekłada się na jakość pracy całej placówki - także w sferze "obsługi" pacjenta
rather napisał(a):Szpital w Grodzisku powstał chyba ok. 2004 roku i mieści się w nowym budynku, co od razu stawia go parę oczek ponad szpitalami zlokalizowanymi w kilkudziesięcioletnich ponurych gmaszyskach. Na parterze pół ściany zajmuje tablica z nazwami firm (Grodzisk jest siedzibą kilkudziesięciu dużych, globalnych firm), które sponsorowały budowę szpitala.
rather napisał(a):Może zamiast łatać rozpadający się budynek - sprzedać go w cholerę, a pieniądze przeznaczyć na budowę od podstaw nowej placówki, z założenia przeznaczonej tylko dla określonych, ważnych z lokalnego punktu widzenia specjalizacji medycznych?


