Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez tk28 » 14 Gru 2010, 23:44

Pozwoliłem sobie w imieniu mieszkańców miasta NDM zapytać odpowiedni organ co dalej ze sprawą nazwy stacji w Modlinie, oto treść mojego listu:

Witamy, jesteśmy mieszkańcami Nowego Dworu Mazowieckiego i chcielibyśmy uzyskać odpowiedź na następujący problem:

- Mieszkańcy NDM chcieliby aby w końcu nazwa stacji w Modlinie, dzielnicy Nowego Dworu Mazowieckiego była zmieniona na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin. Obecna nazwa jest bardzo myląca dla osób przyjezdnych. Ponadto sytuacja Modlina jest taka, że jest to dzielnica NDM od niemal 50 lat i powinno być to uwzględnione już dawno temu, tak jak to ma miejsce w innych miastach posiadających dzielnice. Za kilka lat być może powstanie lotnisko Modlin i ta nazwa będzie jeszcze bardziej myląca.
W związku z powyższym pytamy się:

- Kiedy w końcu dojdzie do zmiany nazwy tej stacji?
- Czy w ogóle ta zmiana jest brana pod uwagę?
- Czy władze NDM mają coś w tej sprawie do powiedzenia?

Prosimy o rzetelną odpowiedź w tej sprawie.

Z poważaniem mieszkańcy NDM.



W odpowiedzi otrzymałem takie oto pismo:

zalacznik.jpg
zalacznik.jpg (365.6 KiB) Obejrzany 13385 razy


W związku z powyższym zastanawiam się co Pan Kowalski zamierza zrobić w tej sprawie i czy w ogóle interesuje go ta sprawa, myślę, że mieszkańcy powinni o to naciskać burmistrza. Co Wy na to :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez mieszkaniec_OM » 15 Gru 2010, 10:34

Nie byłoby kosztów, gdyby PKP PLK zareagowała na wcześniejsze wystąpienie miasta (o czym było na forum miejskim) i przy modernizacji peronów zamontowali nowe tablice z błędną nazwą:/
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez rather » 15 Gru 2010, 20:57

Dwie tablice na peronach w cenie 45.000 złotych - fajna cena. A co do uwagi przedmówcy, to jeśli miasto wystąpiło z odpowiednim wnioskiem (popartym uchwałą), to chyba problem ma kolej. Ale pewnie nie wystąpiło, no bo po co?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez nowodworzanin18 » 16 Gru 2010, 12:07

Dwie tablice na peronach w cenie 45.000 złotych


Minimalna ilość wg. przepisów to dwie tablice na peron, wydaje mi się że w Modlinie mamy po 3 na peron, więc 6 tablic. Nie mogą być sobie od tak sobie, muszą mieć atesty, ale przede wszystkim muszą wyglądać tak jak na planach wyglądu linii E65 (Niebieskie drągi, białe pole, czarne litery które nie mogą być namalowane tylko przywiercone), do tego musi być to ustawione przez firmę która będzie wybrana przez PKP.

to jeśli miasto wystąpiło z odpowiednim wnioskiem (popartym uchwałą), to chyba problem ma kolej


Kolej nie ma problemu, bo im to wszystko obojętne. Ostatnimi czasy było kilka zmian nazw stacji czy przystanków. Zapewne wina leży gdzieś indziej. Miasto nie jest znając życie doinformowane nt. tego jak to załatwić. Najlepiej zrobić coś takiego przed wejściem nowego rozkładu jazdy (czyli w grudniu za rok). Wtedy rozkłady będą wydrukowane z nową nazwą, system przeprogramowany, nazwa zmieniona.
nowodworzanin18
 

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez rather » 17 Gru 2010, 00:30

Jeśli tk28 dostał taką piękną odpowiedź na pytanie o zmianę nazwy, to miasto chyba też otrzymało coś podobnego? Zakładając, że wystąpili z inicjatywą zmiany nazwy :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez tk28 » 10 Mar 2011, 15:18

Odświeżam temat ponieważ burmistrz w końcu wyraził swoją opinię na temat nazwy stacji.

Pyt. - Czy dojdzie do zmiany nazwy stacji Modlin na Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin?

Wniosek taki złożyliśmy i dostaliśmy odpowiedz. Nazwa stacji jest za duża może mieć tylko 20 znaków. Modlin jest nazwą historyczną i jestem przeciwny zmianie nazwy

To, że nazwa byłaby zbyt długa jest kompletną bzdurą bo w Warszawie istnieją nazwy stacji jeszcze dłuższe. Odpowiedzi w rodzaju "Modlin jest nazwą historyczną i jestem przeciwny zmianie nazwy" się jak najbardziej spodziewałem po tym człowieku i niepotrzebna była żadna inna w postaci zbyt długiej nazwy bo od dawna zauważyłem, że nasz panujący woli mieszkać w Modlinie. Szkoda tylko, że większość mieszkańców liczy na tę zmianę bo jest po prostu błędna i myląca. Cóż, trzeba czekać na bardziej przytomnego burmistrza, który nie ma głowy w chmurach i myśli o przyszłości a nie zamierzchłych czasach.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez mcba » 10 Mar 2011, 15:34

na tej stronie była/jest prowadzona dyskusja na temat najdłuższej nazwy stacji kolejowej w Polsce ... http://infokolej.pl/printview.php?t=107 ... 400f8fc03c

większy komentarz z mojej strony jest zbędny ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez rather » 10 Mar 2011, 15:45

To jest historyczna nazwa i historyczne miejsce. Kowalski koło stacji miał budę, w której sprzedawał oranżadę (oczywiście zanim wkroczył do świata wielkiej polityki) i w związku z tym cała stacja i jej otoczenie powinna być skansenem. Proponuję wpisać to wszystko na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zakończyć tą żenującą dyskusję... ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez tk28 » 10 Mar 2011, 15:55

A więc wszystko jasne.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez rather » 10 Mar 2011, 16:02

No jasne, że jasne :). Modlin jest kolebką większą niż Stocznia Gdańska. Myślicie, że po co w naszej pipidówie budują lotnisko na 1.800.000 pasażerów? Ludziska będą z całego świata do nas walili...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez ninel » 10 Mar 2011, 16:36

A ja jeszcze raz zaproponuję, żeby zmienić nazwę na "Nowy Dwór Mazowiecki Modlin Stary (Górka)". Albo nie, lepiej - "Nowy Dwór Mazowiecki Modlin Stary (Górka) im. burmistrza Jacka Kowalskiego", może wtedy nasz uwielbiony Burmistrz Tysiąclecia się zgodzi...
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez rather » 10 Mar 2011, 16:46

Jeśli mamy się trzymać konwenansów to powinno być "Nowy Dwór Mazowiecki Modlin Stary (Górka) im. Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pana Jacka Kowalskiego". I tak powinno być właściwie. A jak się nie zmieści to można przedłużyć peron. Ewentualnie namalować na pasie startowym lotniska, żeby przybysze z całego świata mogli z powietrza podziwiać...
Załączniki
ndm.jpg
ndm.jpg (300.4 KiB) Obejrzany 13052 razy
Ostatnio edytowany przez rather, 10 Mar 2011, 17:12, edytowano w sumie 1 raz
Powód: dodałem zarąbiste zdjęcie :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez nowodworski24 » 10 Mar 2011, 18:15

rather napisał(a):Jeśli mamy się trzymać konwenansów to powinno być "Nowy Dwór Mazowiecki Modlin Stary (Górka) im. Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki Pana Jacka Kowalskiego". I tak powinno być właściwie. A jak się nie zmieści to można przedłużyć peron. Ewentualnie namalować na pasie startowym lotniska, żeby przybysze z całego świata mogli z powietrza podziwiać...


Dzieki Ci:) no tak się uśmiałem że szok :) poprawa humoru na 6 :) dzięki
nowodworski24
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 101
Rejestracja: 31 Sty 2011, 01:01
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez mieszkaniec_OM » 11 Mar 2011, 07:20

Czy nie można ponowić pytania na ten temat?

Na przykład coś w tym stylu:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiedy zostanie zmieniona nazwa stacji Modlin na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin? Pismo otrzymane od PKP PLK (zamieszczone na stronie nowego forum miasta) wyraźnie wykazuje, że to tylko kwestia pokrycia kosztów przez miasto (przede wszystkim dwóch tablic informacyjnych). To koszty nikłe jeśli je porównać z kosztami innych przedsięwzięć promujących miasto. Mała rzecz, a może wielu osobom, szczególnie turystom ułatwić poruszanie się po naszym mieście. Na pewno przyczyni się też do lepszej spójności miasta. Oczywiście jako mieszkańcy, nie wyobrażamy sobie, żeby w nowej nazwie nie było pełnej historycznej nazwy Modlin. Dlatego nie Nowy Dwór Mazowiecki - Północny, tylko Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin.

Argument PKP PLK o zbyt dużej długości nazwy jest dla mnie niezrozumiały. Oto przykłady w bliskim sąsiedztwie:
Warszawa Aleje Jerozolimskie - 26 liter
Warszawa Wola Grzybowska - 22 litery
Warszawa Ursus Północny - 21 liter
I wspomnÄ™ jeszcze o:
Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana - 33 litery

Natomiast jeśli rzeczywiście w naszym mieście PKP PLK ma jakieś wyjątkowe ograniczenia to jaki problem? Przecież można użyć nazwy z oficjalnym skrótem:

NOWY DWÓR MAZ. MODLIN
(18 znaków)


Gdyby jednak burmistrz nadal negował ten problem to można go zapytać czy wie, że przystanki autobusowe w Modlinie Starym oraz w Twierdzy Modlin już od lat mają w nazwie nazwę miasta Nowy Dwór Mazowiecki i jest to duże ułatwienie dla pasażerów. Pasażer jadący z Warszawy, nieznający naszego miasta (potencjalny turysta) kupując bilet do Nowego Dworu otrzymuje bilet do ostatniego przystanku w mieście (za taką samą cenę). Natomiast koleją nie dość, że bilet do drugiej stacji w mieście jest droższy to jeszcze taki podróżny zapłaci karę jeśli chce się udać do Nowego Dworu Mazowieckiego na ulice Kopernika lub Mieszka I a ma bilet tylko do Nowego Dworu. Czyż to nie absurd???
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Myślę, że pan burmistrz źle zrozumiał pytanie, ponieważ wcześniej sam pisał na forum miejskim, że jest za zmianą nazwy na Nowy Dwór Maz. Modlin.
Ostatnio edytowany przez mieszkaniec_OM, 11 Mar 2011, 09:16, edytowano w sumie 1 raz
mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Stacja Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin

Postprzez tk28 » 11 Mar 2011, 07:57

Obawiam się, że burmistrzowi nie chodzi o jakieś tam przepisy bo zresztą PKP PLK wypowiedziało się w tej sprawie na piśmie do mnie przesłanym, tu chodzi o najzwyklejszy kategoryczny sprzeciw ze strony p. Kowalskiego niczym nie uzasadnionym. Uzasadnieniem nie może być to, że jest to historyczna nazwa bo np. NDM też ma historyczną nazwę nawet starszą niż dawna osada Modlin więc jest to po prostu wymówka. Na przykład w Warszawie różne dzielnice też mają swoją osobną historię z czasów kiedy każda z nich była odrębną miejscowością a mimo to stacje w nazwie mają dziś Warszawę. Moim zdaniem jest to najzwyklejszy przykład lokalnego patriotyzmu ze strony burmistrza, który stamtąd pochodzi ale sęk w tym, że to jego działanie jest zwykłym egoizmem, który utrudnia życie mieszkańcom, którzy go w większości wybrali aby działał w ich interesie a przede wszystkim przyjezdnym. Ja już przestałem liczyć na tę zmianę za jego panowania, może kolejny kiedyś o tym pomyśli ale sądząc po mentalności mieszkańców NDM pewnie zmiana włodarza nie nastąpi przez najbliższe 20 lat :shock:


mieszkaniec_OM napisał(a):Czyż to nie absurd???

Absurd i to tragiczny, pozostaje tylko nadzieja, że znajdzie się ktoś w końcu kto przemówi to rozumu naszemu upartemu jak dziecko, beznadziejnie zakochanemu w swoim Modlinie burmistrzowi.
Ostatnio edytowany przez tk28, 11 Mar 2011, 08:05, edytowano w sumie 1 raz
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości

cron