Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez rather » 11 Kwi 2012, 09:28

"Przykład idzie z góry" jak mówi stare porzekadło. Pytanie zatem do wszystkich: czyj samochód widzimy zaparkowany na chodniku, w miejscu objętym zakazem parkowania? Dodam, że w sposób, który uniemożliwia przeciśnięcie się pomiędzy płotem i pojazdem. Zdjęcie zostało zrobione dziś przed sesją rady powiatu. Dziwi mnie postawa tego pana, tym bardziej, że jego kolega burmistrz twierdzi, że w mieście jest cała masa miejsc parkingowych - na Placu Solnym na przykład. Mam nadzieję, że użytkownik pojazdu pokaże, że ma jaja i pofatyguje się do straży miejskiej rezydującej w tym samym budynku z wnioskiem o ukaranie go stosownym mandatem.

Przy okazji zastanawia mnie czemu użytkownik tego pojazdu nie wykazał go w oświadczeniu majątkowym? Może będzie w najnowszej edycji, która ukaże się już na początku maja?
Załączniki
parkowanie.jpg
parkowanie.jpg (268.89 KiB) Obejrzany 6367 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 09:58

Sprawa, o której chcę napisać jest raczej dyskusyjna: czy miasto w tym wypadku służy ludziom ..., czy może to miasto czerpie korzyści.
Chodzi mi o organizowaną cyklicznie już Wystawę Psów.
Co zatem nasze miasto zyskuje, dzięki tej imprezie:
- prestiż, do NDM zjeżdżają się ludzie z innych miast, jest impreza itd.
- rozgłos, o NDM się mówi, może ktoś zapragnie odwiedzić okolicę ...
- ok. 6 tys PLN wpada do kasy miasta, dzięki tej imprezie

Co tracimy:
- uczestniczący w wystawie rozjeżdżają chodniki przy Sportowej, które i tak już są w fatalnym stanie
- na dwa dni zamykana jest ulica Sportowa - tutaj zastanawiam się, czy prywatna firma może zamknąć drogę publiczną :?:
(a propos widzieliście dziadka w jaskrawozielonej kamizelce stojącego z lizakiem pod wiaduktem przy Paderewskiego i dyrygującego ruchem :D ),
- halę też trzeba po imprezie dokładnie posprzątać
wystawa.jpg
wystawa.jpg (60.54 KiB) Obejrzany 6254 razy


I druga rzecz, może odbiegająca od tematu, ale też o chodnikach i służeniu ludziom ...
Jakiś czas temu Miasto udostępniło developerowi, budującemu Piaskowe Wzgórze, chodnik. Chodnik służył mieszkańcom pobliskim bloków. Za pewną kwotę - chodzą słuchy, że za dwadzieścia kilka tysięcy PLN - pozbawiono ludzi chodnika.
Od stycznia b.r. budowa została wstrzymana a ludzie chodnika nie mają. Zastanawiam się ile jeszcze czasu taka sytuacja będzie miała miejsce? Kilka tygodni, miesięcy a może kilka lat?
sportowa.jpg
sportowa.jpg (68.53 KiB) Obejrzany 6254 razy


P.S. Rather, daj jakąś jeszcze małą podpowiedź, dotyczącą właścieciela czarnego audi z Twojej fotografii :D
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez ukasz » 15 Kwi 2012, 10:28

@Chelsea ubiegłaś mnie odnośnie tej wystawy psów... Też mnie zastanawiało, jak można zamknąć publiczną drogę z okazji wystawy psów? No i jak wyglądała sprawa komunikacji - czy autobusy z tej okazji jeździły objazdami?

Pomijając kwestię wystawy psów - dlaczego przy Sportowej nie ma parkingu, na którym można byłoby zostawić samochód np. jadąc pociągiem do W-wy? Tam nawet nie ma gdzie poczekać, żeby kogoś odebrać z pociągu :roll: Między Sportową a torami jest kawałek ziemi, na której można byłoby zrobić parking - rozwiązałoby to m.in. brak parkingu na wystawę psów... Teren zapewne należy do PKP :?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 10:59

Chelsea napisał(a):P.S. Rather, daj jakąś jeszcze małą podpowiedź, dotyczącą właścieciela czarnego audi z Twojej fotografii :D

Jako podpowiedź wrzucę drugie zdjęcie - może charakterystyczna sylwetka Was naprowadzi na trop. No i jeszcze informacja, że u właściciela Audi lekką panikę mogła wywołać informacja, że odwołują przewodniczącego Rady - więcej nie powiem, bo teraz już chyba i tak jest za prosto.

Kwestia parkowania przy hali wyłazi przy każdej okazji - wystawie psów, dniach Nowego Dworu i większych imprezach. Tam po prostu nie ma miejsca na organizowanie imprezy, na którą przyjeżdża samochodami kilkaset osób. Sytuacja zresztą może się jeszcze pogorszyć, bo przecież Kowalski (przekonany, że jesteśmy piłkarską potęgą) chce budować w tym miejscu trybunę na 2000 osób. Nie zakładam, że na jakąkolwiek imprezę sportową przyjdzie tyle osób (no chyba, że na mecz piłki nożnej kobiet w strojach topless), ale jeśli już to samochody zablokują połowę miasta.

No i trzecia rzecz czyli udostępnianie deweloperom miejsca żeby im się jeszcze łatwiej budowało. Podobnie jak przy osiedlu Piaskowe Wzgórze, również przy nowym budynku w Osiedlu Versal deweloper dostał kawałek działki, bo mu się inwestycja nie zmieściła. Dodatkowo ustawiał materiały budowlane bezpośrednio na trawniku, który raczej nie należy do niego, bo nie został ogrodzony wraz z placem budowy i jest od niego oddzielony chodnikiem. Dzięki temu mieszkańcy Osiedla mieli za darmo fundowane strzały adrenaliny kiedy dźwig przenosił palety cegieł wprost nad głowami ludzi poruszających się wzdłuż Wojska Polskiego. Oczywiście nie ma w Nowym Dworze odpowiedniego urzędu, który zareagowałby w sprawie tak jawnego stwarzania zagrożenia dla mieszkańców.
Załączniki
parkowanie_.jpg
parkowanie_.jpg (232.78 KiB) Obejrzany 6234 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 12:52

A czy pan jest z PO ?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 13:07

Widzę, że zagadka jest trudna, więc jeszcze raz podsumowanie faktów:
- pan jest dość obszerny co widać na ostatnim zdjęciu
- urzęduje w UM (stąd uwaga, żeby pofatygował się po mandat do SM w tym samym budynku)
- przestraszył się odwołania przewodniczącego rady :!:
- nie jest z PO - jest z WND :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 15:46

Wiem, wiem, wiem :D Pan jest z Górki i ma bródkę.
Zmylił mnie wzrost tego pana ze zdjęcia: w rzeczywistości pan jest obszerny, ale i słusznego wzrostu.
Natomiast na zdjęciu wydaje się, że mężczyzna jest średniego wzrostu, więc obstawiałam dwóch panów z Osiedla, tyle, że jeden zupełnie nie odpowiadał Twoim kryteriom :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez rather » 15 Kwi 2012, 15:57

Wydaje siÄ™ niski, bo nogi schowane za samochodem na przednim planie :D.

Ale wygrałaś mój mały konkurs - na zakazie i na całej szerokości chodnika zaparkował nie kto inny tylko przewodniczący Rady Miasta pan Krzysztof Bisialski. Mam nadzieję, że @kobra wykorzysta okazję do poprawienia sobie statystyki mandatowej i osobiście wręczy panu przewodniczącemu mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu.

A Chelsea za trafne wytypowanie użytkownika pojazdu wygrywa wejściówkę na kolejną Sesję Rady Miasta!!! Kawa, herbata i woda - gratis, kanapki musisz mieć swoje :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie parkowania

Postprzez Chelsea » 15 Kwi 2012, 16:39

Dziękuję za nagrodę !!! Jestem taka szczęśliwa, bo dzięki tej nagrodzie będę mogła obejrzeć pana ze zdjęcia - właściciela czarnego audi - na żywo :D
Od zawsze lubiłam czarne audi.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron