Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowych

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowych

Postprzez rather » 11 Kwi 2011, 12:31

W jednym z poprzednich wydań Tygodnika Nowodworskiego ukazał się krótki artykuł (link) na temat ścieżek rowerowych powstających w naszym pięknym mieście. Zapewne licząc na kolejny medalu lub jakiś nic nie warty tytuł, władze miasta postawiły na ilość, a nie na długość. Sygnalizuje to zresztą sam tytuł artykułu: "Metry dla rowerzystów".

Dosłownie chodzi o metry, bo chyba nie ma w mieście żadnej ścieżki, która miałaby ponad kilometr i którą dałoby się dojechać gdziekolwiek. Przykład ścieżki w wydaniu miejscowych urzędników można zobaczyć w Modlinie na ulicy Kraszewskiego w tym miejscu (link). Ścieżka ma dosłownie 90m - zmierzyliśmy wraz z IronRunem.

Może urzędnicy miejscy, którzy najwyraźniej nie korzystają z rowerów (pewnie brzuch przeszkadza w pedałowaniu), zapytają mieszkańców do czego służy ścieżka rowerowa. Bo chyba w Urzędzie Miasta panuje przekonanie, że do poprawiania statystyk i informacja, że "mamy 20 ścieżek rowerowych (w kawałkach po 400m)" jest dla nich wielkim osiągnięciem. A to, że nie można nigdzie tymi ścieżkami dojechać? To już nie ich problem - podobnie jak z innej infrastruktury w mieście - po prostu nie korzystają...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 11 Kwi 2011, 16:17

Odnośnie ścieżek rowerowych - jakie było moje zdziwienie, gdy wraz z budową "Rezydencji modlińskiej" powstała owa w centrum miasta, na przeciwko poczty. Kojarzycie? Dokładniej przy ul. Modlińskiej oraz Słowackiego. Nie wiem, ile ma długości, ale pewnie z 50 m będzie :D
Brak miejsca - jeśli się nie mylę, to w zeszłym roku wymieniano chodniki przy ul. Bohaterów Modlina. Dlaczego nie powstała tam taka ścieżka? Miejsca jest na pewno wystarczająco dużo, ponieważ ulica jest chyba jedną z najszerszych w NDM, do tego z jednej strony mamy chodnik o szerokości gdzieś 2-3 metrów.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 11 Kwi 2011, 18:09

Nie powstała żadna ścieżka, bo jak się wyraził zastępca Gereluk "na razie brak terenów". W domyśle - wkrótce się pojawią. Wszechświat się cały czas rozszerza, więc należy liczyć na to, że proces ten obejmuje także Nowy Dwór Mazowiecki i niezbędne tereny prędzej czy później się pojawią...

W 2009 powstała koncepcja budowy ścieżek rowerowych, oczywiście wykonana na zlecenie i oczywiście za kasę (link). I oczywiście jak inne koncepcje - leży pewnie na jakiejś szafie w Urzędzie Miejskim. Kolejne dobrze wydane pieniądze...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 11 Kwi 2011, 19:29

ukasz napisał(a):Odnośnie ścieżek rowerowych - jakie było moje zdziwienie, gdy wraz z budową "Rezydencji modlińskiej" powstała owa w centrum miasta, na przeciwko poczty. Kojarzycie? Dokładniej przy ul. Modlińskiej oraz Słowackiego. Nie wiem, ile ma długości, ale pewnie z 50 m będzie :D
Brak miejsca - jeśli się nie mylę, to w zeszłym roku wymieniano chodniki przy ul. Bohaterów Modlina. Dlaczego nie powstała tam taka ścieżka? Miejsca jest na pewno wystarczająco dużo, ponieważ ulica jest chyba jedną z najszerszych w NDM, do tego z jednej strony mamy chodnik o szerokości gdzieś 2-3 metrów.

Odnośnie ul. Modlińskiej i Boh. Modlina są to ulice wchodzące w skład przyszłej obwodnicy śródmiejskiej, na której na całej długości ma być ścieżka rowerowa, od początku miasta do końca ul. Boh. Modlina a może też i dalej przez ul. Okunin. Na Boh. Modlina być może nie robiono na razie ścieżek rowerowych bo ta ulica ma być poszerzona (podobnie jak ul. Modlińska) i byłby to niepotrzebny wydatek, zlikwidowano tylko pasy zieleni między ulicą a chodnikiem, swoją drogą nie mam pojęcia w jakim celu. Być może ma to na razie służyć rowerzystom :?: Na to wszystko jeszcze trzeba poczekać dopóki nie zbudują wiaduktów.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 11 Kwi 2011, 21:17

Skoro Boh. Modlina ma być poszerzona, to po co oni robili te chodniki takie szerokie? rozumiem, że jeśli droga będzie poszerzana, to będą je fragmentami rozbierali i układali od nowa? :) Plany maja fajne - mam nadzieję, że doczekam ;)
A tak w ogóle to bardzo mi szkoda tego pasa zieleni, który oddzielał jezdnię od chodnika. Mogli tam posadzić kilka drzew tak jak na ul. Paderewskiego, które przysłoniłyby np. brzydkie pawilony przy dawnym Manhattanie. Od razu zrobiłoby się przyjemniej :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez Rafał » 12 Kwi 2011, 14:31

ukasz napisał(a):Skoro Boh. Modlina ma być poszerzona, to po co oni robili te chodniki takie szerokie?

bo ktuś musiał te kase przytulić :oops:
Nie jestem wściekły, dopiero zaczynam być zły
Rafał
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:06

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 12 Kwi 2011, 14:36

Mnie również szkoda tej zieleni bo jak sięgnę pamięcią to zawsze były drzewka tylko jakoś około roku 2000 komuś coś się pomieszało i zaczęto z tym cudować. Wymieniano wciąż roślinność aż w końcu wszystko zlikwidowano nie rozumiem w ogóle w jakim celu. Ja również chciałbym doczekać takich zmian i odciążenia ul. Warszawskiej, być może z którejś niewielkiej ulicy powstałby w końcu jakiś deptak. Chciałbym również aby ciąg moim zdaniem zbędnych trawników wzdłuż Boh. Modlina został zabudowany bo w mieście, które ma ograniczoną ilość terenów do zabudowy te po prostu się marnują od wielu lat, budownictwo mieszkalno-usługowe byłoby odpowiednie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 12 Kwi 2011, 16:38

Myślę, że idealne miejsce na deptak to ulice: Zakroczymska, Sobieskiego, Kościuszki, Przejazd oraz Daszyńskiego. Oczywiście nie wszystkie, bo trzeba byłoby dobrze to rozplanować, ale te ulice głównie służą za parkingi, nie ma na nich dużego ruchu. Powstanie deptaka przy parku na pewno zachęciłoby inwestorów do otwarcia jakiejś knajpki z parasolkami.
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez rather » 12 Kwi 2011, 19:37

Rafał napisał(a):
ukasz napisał(a):Skoro Boh. Modlina ma być poszerzona, to po co oni robili te chodniki takie szerokie?

bo ktuś musiał te kase przytulić :oops:

Mam podobne wrażenie jak Ty. Często widać w mieście, że jedna ekipa kładzie nowy chodnik, a parę miesięcy później ktoś ten chodnik demoluje, bo się poszerza w tym miejscu ulicę albo robi coś innego...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ninel » 12 Kwi 2011, 22:08

Boże, to oni chcą poszerzać te ulice?! Po co? Żeby było na drogach jeszcze bardziej niebezpiecznie?

ukasz napisał(a):Myślę, że idealne miejsce na deptak to ulice: Zakroczymska, Sobieskiego, Kościuszki, Przejazd oraz Daszyńskiego.

Chwila, skoro ma być robiona ta obwodnica, to czemu po prostu jako deptaka nie zrobić… Warszawskiej?

Poza tym, przydałoby się wtedy też np. utworzyć strefę tzw. „shared space” w Centrum, czy też połączyć ten trójkąt zieleni z resztą parku miejskiego.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 12 Kwi 2011, 22:36

ninel napisał(a):Boże, to oni chcą poszerzać te ulice?! Po co? Żeby było na drogach jeszcze bardziej niebezpiecznie?

Plany poszerzenia tych ulic to tylko takie przypuszczenia wzięte po prostu z planu zagospodarowania, na którym ta obwodnica jest znacznie szersza od innych ulic a także szersza od obecnej szerokości Boh. Modlina. Ten plan zagospodarowania przeszedł już chyba jakieś zmiany od tamtej pory ale nie można się doprosić upublicznienia z UM, w planach jest obecnie aż kilka rond związanych właśnie z tą obwodnicą. Poczekamy zobaczymy, na razie pozostaje nam fantazja.

ninel napisał(a):Chwila, skoro ma być robiona ta obwodnica, to czemu po prostu jako deptaka nie zrobić… Warszawskiej? Poza tym, przydałoby się wtedy też np. utworzyć strefę tzw. „shared space” w Centrum, czy też połączyć ten trójkąt zieleni z resztą parku miejskiego.

To ciekawy pomysł ale czy realny :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 13 Kwi 2011, 07:59

a o jaką obwodnicę chodzi? macie jakieś plany, żeby zobaczyć co, gdzie i jak?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez tk28 » 13 Kwi 2011, 09:10

ukasz napisał(a):a o jaką obwodnicę chodzi? macie jakieś plany, żeby zobaczyć co, gdzie i jak?

Droga zaznaczona na zielono:

Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ukasz » 13 Kwi 2011, 13:48

Z tego co widzę to ta obwodnica ma "lecieć" przez środek miasta, ale zawsze lepiej mieć dwie główne drogi prowadzące przez miasto niż jedną :) I chyba jest nie do zrealizowania w najbliższym czasie, ze względu na dużą ilość zabudowań, o kosztach nie wspominając. Nie podoba mi się też ul. Boh. Modlina - wygląda, jakby miały być tam aż 4 pasy ruchu?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Jak się "służy ludziom" na przykładzie ścieżek rowerowyc

Postprzez ninel » 13 Kwi 2011, 17:26

tk28 napisał(a):To ciekawy pomysł ale czy realny :?:

Realny, ale nie za kadencji obecnego burmistrza, Jacka "jestem przeciwnikiem progów zwalniających" Kowalskiego.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron