Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez agnes » 25 Kwi 2013, 09:29

Chciałabym poznać Wasze opinie na temat jak się mieszka w róznych dzielnicach NDM rodzinom z dziećmi.Zastanawiam się nad zamieszkaniem na Osiedlu Młodych, a głównie nurtujące mnie pytania to:
-szkoła dla dzieci - czy jesteście zadowoleni zarówno z podstawówki jak i z gimnazjum
-jak można spędzić tam wolny czas, co mogą robić dzieci
- i jak ogólnie się mieszka na osiedlu oraz w którym miejscu najfajniej zamieszkać z dziećmi, żeby maluchy bezpiecznie mogły same chodzić do szkoły i bez obawy żeby mogły same biegać przed blokiem i poruszać się po osiedlu.
agnes
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Lut 2011, 01:19

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez siasia » 26 Kwi 2013, 10:22

Co do starszych dzieci to nie pomogę, ale jakbyś jeszcze planowała maleństwo to nasze miasto praktycznie nic nie zapewnia. W mieście powiatowym brak żłobka, ba nawet prywatnego nie ma! Dopiero pod koniec zeszłego roku otworzyło się jedyne prywatne przedszkole, w którym przyjmują dzieciaczki od 1,5 roku! Do tego czasu, babcia lub niania zostaje.
Zapisać trzylatka do przedszkola graniczy z cudem.
Placyk zabaw w park w centrum fajny, odpicowany, ale malutki i wymagający stałej opieki opiekuna...
My pod tym względem baaardzo jesteśmy rozczarowani.
siasia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 15 Mar 2011, 18:26
Płeć: kobieta

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez Chelsea » 26 Kwi 2013, 11:20

Miałam przyjemność przez kilka ładnych lat mieszkać na Osiedlu Młodych i stwierdzam, że to jest chyba najlepsza dzielnica NDM do zamieszkania dla młodych małżeństw z dziećmi (od wieku niemowlęcego po gimnazjalny).
Wszystko pod ręką - szkoły (najlepsze w NDM :) ), przychodnia, sklepy, kawiarnia.
Dzieciaki w wieku szkolnym mogą same wracać ze szkoły do domu. Nie nudzą się, bo po sąsiedzku mieszka dużo kolegów i koleżanek z klasy. Jest bezpiecznie, czysto, zadbana zieleń.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez ukasz » 26 Kwi 2013, 12:30

Nigdy nie mieszkałem na Osiedlu Młodych i chyba bym nie chciał. Osiedle kojarzy mi się z osadą, taką na uboczu, bo jak coś ważniejszego masz do zrobienia to i tak do centrum musisz jechać. Do tego mało komfortowe dojście do PKP, czy niebezpieczna ul. Wojska Polskiego (szczególnie skrzyżowanie z Leśną i Morawicza). Jak w okolicy MarcPola powstaną kolejne sklepy to ruch się jeszcze bardziej zwiększy. Dla dzieci może i fajnie (szkoły), ale wydaje mi się, że trzeba brać pod uwagę wszystko. To dorośli załatwiają sprawy urzędowe, zakupy, jeżdżą do pracy. Dobrze byłoby nie tracić na tych podstawowych rzeczach połowy dnia.

Ja bym brał pod uwagę Pólko - głównie teren między ul. Inżynierską, a Boh. Modlina. Teren nie tylko dogodny dla dzieci, ale również dla rodziców - ze względu na dużą ilość terenów do biegania, małą ilość ulic, place zabaw, bliskość SP5 i szkół średnich, sklepy, NOK, czy NOSiR. Wadą na pewno jest to, że chyba całe Pólko to bloki z wielkiej płyty.

Na pewno odradzam Modlin (Twierdzę i Górkę), Okunin i samo centrum (ul. Warszawska, Modlińska, Zakroczymska). Tak naprawdę idealnej dzielnicy dla rodzin z dziećmi w NDM nie znajdziesz, ale warto rozważyć jakieś ustępstwa ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez tk28 » 26 Kwi 2013, 13:54

ukasz napisał(a):Wadą na pewno jest to, że chyba całe Pólko to bloki z wielkiej płyty.

Na Pólku nie ma bloków z wielkiej płyty, są na Oś. Młodych w Centrum i na Modlinie Tw.
Ja dla dorosłych polecałbym też Pólko ale dla dzieci to raczej Oś. Młodych, jest tam dużo zieleni, podwórek i jest ogólnie przyjemnie. Pamiętam jeszcze Oś. Młodych z blokami wśród piachu, błota i dołów wypełnionych wodą. Wystarczyło 20 lat i osiedle to się zazieleniło i wielu nowszych mieszkańców nawet nie wie jakie to było dawniej wygwizdowie z wielką płytą nie tylko wiszącą na blokach ale i leżącą gdzie popadnie. Problemem jest raczej sprawa wspólnot, które każdy skrawek swego terenu grodzą i obsadzają zielenią likwidując przy tym place zabaw i piaskownice żeby im się czasem dzieci nie wydzierały pod oknami. Społeczeństwo się starzeje i w starszych blokach już nie ma miejsca dla młodego małżeństwa z małymi dziećmi a pod blokami grodzone ogrody.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez ukasz » 26 Kwi 2013, 15:02

tk28 napisał(a):Na Pólku nie ma bloków z wielkiej płyty, są na Oś. Młodych w Centrum i na Modlinie Tw.

a to z czego są te bloki? Zawsze myślałem, że to wielka płyta... Tak czy inaczej to lata 80-te (o ile się nie mylę), bloków z roku 2000 czy młodszych raczej tam nie znajdziemy.
tk28 napisał(a):a pod blokami grodzone ogrody

A widziałeś co się dzieje na Pólku między Inżynierską a Sempołowskiej? Tam pogrodzili chyba każdy skrawek zieleni. Ostatnio tamtędy przechodziłem to wyglądało to jak labirynt - tyle różnych płotków, że człowiek musi się zatrzymać i zaplanować drogę z punktu A do B... Inaczej czeka Cię skakanie przez płotki. Na szczęście Pólko "niższe" (okolice boiska) nie jest jeszcze pogrodzone. Jak tak dalej pójdzie to niedługo zamienimy płotki na 2-3 metrowe ekrany, żeby nam ktoś przypadkiem nie poniszczył trawy....
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez Heimat » 26 Kwi 2013, 15:18

Większość bloków na Pólku zbudowano na przełomie lat 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Konstrukcja budynków jest oczywiście żelbetonowa, natomiast ściany wykonane są z bloczków zwanych popularnie pustakami.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez tk28 » 26 Kwi 2013, 19:38

ukasz napisał(a):a to z czego są te bloki? Zawsze myślałem, że to wielka płyta... Tak czy inaczej to lata 80-te (o ile się nie mylę), bloków z roku 2000 czy młodszych raczej tam nie znajdziemy.

Dokładnie tak jak napisał Heimat, wszystkie bloki po obydwu stronach ulicy Boh. Modlina zostały zbudowane pomiędzy 1971 a 1975 rokiem a bloki Inżynierska 3 i Paderewskiego 10 w 1967 roku, wybudowane zostały dla wojskowych. Najstarszymi blokami na Pólku są bloki Sportowa 72 i 74, które zostały zbudowane przed wojną dla oficerów i podoficerów. Najmłodszymi blokami (z tych starych) na Pólku są bloki Paderewskiego 8 (1976), Inżynierska 1 (1978) i Sportowa 70 z lat 80-tych. Bloki punktowce zostały pobudowane w międzyczasie razem z pozostałymi do końca lat 70-tych.

ukasz napisał(a):A widziałeś co się dzieje na Pólku między Inżynierską a Sempołowskiej? Tam pogrodzili chyba każdy skrawek zieleni. Ostatnio tamtędy przechodziłem to wyglądało to jak labirynt - tyle różnych płotków, że człowiek musi się zatrzymać i zaplanować drogę z punktu A do B... Inaczej czeka Cię skakanie przez płotki. Na szczęście Pólko "niższe" (okolice boiska) nie jest jeszcze pogrodzone. Jak tak dalej pójdzie to niedługo zamienimy płotki na 2-3 metrowe ekrany, żeby nam ktoś przypadkiem nie poniszczył trawy....

Wiem to doskonale bo to moje okolice, przeraża mnie to co widzę. Niedługo postawią wysokie mury żeby nikt tam nie zajrzał. Ja na szczęście nie mieszkam w żadnym getcie, przynajmniej na razie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez Heimat » 27 Kwi 2013, 01:41

Budynek Sportowa 70 oddano do użytku około 1984 roku.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez admiralbar » 27 Kwi 2013, 12:54

Znajomy mojego teścia opowiadał jak dostał mieszkanie na Beringa zaraz po powstaniu osiedla - był załamany :)
A wracając do tematu gdzie mieszkać (a nie który blok ile ma lat) to chyba OM najlepsze - wszystko pod nosem :) i hołoty zbytnio nie ma.
A tak na prawdę to koniecznie musisz mieszkać w NDM ?
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez Chelsea » 27 Kwi 2013, 13:33

Osiedle Młodych też ma swoje lepsze i gorsze części. Najciekawiej jest wg mnie w rejonie od Sikorskiego, przez Wyszyńskiego, Młodzieżową aż do Okulickiego.
Z tej części Osiedla nie jest już wcale tak daleko do Centrum NDM. I nie jest daleko do szkół osiedlowych.
Poza tym bloki w tej części (te z płyty) były budowane na przełomie lat 80-ych i 90-ych. I mieszkania w nich są dużo ładniejsze, przestronniejsze niż w blokach budowanych na początku
przy Berlinga i Szarych Szeregów.
Jeśli chodzi o porównanie czy Pólko, czy Osiedle, to uważam, że dużym plusem dla Osiedla jest to że w klatce na Osiedlu mamy przeważnie 8 mieszkań. Na Pólku przy Lotników, Boh. Modlina w jednej klatce jest mieszkań dwadzieścia.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez Heimat » 27 Kwi 2013, 16:24

admiralbar napisał(a):A wracając do tematu gdzie mieszkać (a nie który blok ile ma lat)

Wiek domu oraz materiały użyte do jego budowy są akurat dość istotnymi informacjami przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez agnes » 27 Kwi 2013, 20:53

Dziękuję, za podpowiedzi. Niestety żadna z dzielnic nie daje 100% zadowolenia z zamieszkania.
agnes
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Lut 2011, 01:19

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez kuba2013 » 28 Kwi 2013, 05:30

A myślałeś o okolicach Legionów,Mazowiecka,Modlińska??
kuba2013
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Kwi 2013, 11:50
Płeć: mężczyzna

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać w NDM rodzinie z dziećmi

Postprzez agnes » 28 Kwi 2013, 06:46

Z tej okolicy do SP5 jest kawałek drogi i do tego przejście przez główne ulice miasta. Potrzebuję, żeby młodsze dzieci same chodziły do szkoły.
agnes
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 35
Rejestracja: 11 Lut 2011, 01:19

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości