Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez PaffDadi » 01 Lis 2011, 18:05

Za kropienie cudów różnorakich np. naprzeciwkościelnego parku i dotknięcie świętą kroplą kibla z promu Enterprise Kościół sp. z bardzo o.o. wystawia przenajsłodszy rachunek. Pomijając więc tych, którym ból zgruchotanych rzepek przeszkadza w logicznym myśleniu, reszty nie powinno to dziwić.

W kalendarium dostępnym na stronie parafii historia świętego wyłudzenia zaczyna się niemrawo, mdło jak w filmie Zanussiego, z kulturą godną dworu Windsorów, zdaniem "oficjalne rozpoczęcie wymiany korespondencji z Agencją Mienia Wojskowego w celu pozyskania działki pod kościół", by po roku kościelny niedźwiedź zdziwiony brakiem jedynie słusznej reakcji zawarczał: "w dalszym ciągu istnieje problem z pozyskaniem działki pod nowy kościół od Agencji Mienia Wojskowego".
Kończy się ta parafialna historia z pozoru niewinnie, bo wpisem "w dalszym ciągu nie ma zgody Agencji Mienia Wojskowego na przekazanie działki pod kościół" i wygląda na poddanie się, zniechęcenie.

Czy to tylko fałszywy manewr, uśpienie przeciwnika, i czy nagle cała potęga świętej instytucji skierowała się ku miastu, i niczym radziecki lodołamacz w starciu z krowią szczyną poddaną ostatnim marcowym przymrozkom, skruszyła opór i wreszcie otworzyła skarbiec? Ciekaw jestem, chociaż złudzeń nie mam.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 01 Lis 2011, 22:11

Agencja Mienia Wojskowego jest pewnie mniej podatna na wpływy miejscowych księży i pewniej mniej skłonna do robienia tego typu darowizn. A z samorządem to jest jak kiedyś między wójtem, panem i plebanem - wszystko zostaje w rodzinie. No i za przysługę należy się w przyszłości przysługa. Jakieś ciepłe słowo przed wyborami. Abocóś... :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez PaffDadi » 02 Lis 2011, 12:59

W ostatnich 20 latach, głośno i dobitnie wyartykułowany sprzeciw wobec słusznych żądań najświętszej organizacji jest równie opłacalny jak wczasy nad Bałtykiem. AMW jawi się więc jako ostatnia niezależna państwowa instytucja, która poważnie traktuje realizację zadań postawionych przed sobą. Co nie zmienia faktu, że działka i tak na koniec wpadnie w święte łapska. Przy wydatnej pomocy ministrantów z rady miejskiej.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez PaffDadi » 04 Lis 2011, 13:37

Jak pisze Goniec Lokalny w artykule, działka kupiona przez miasto od AMW kosztowała 800 tauzenów, ale cena może jeszcze wzrosnąć o VAT, który AMW chce dołożyć gratis do ceny zakupu, wyjdzie wtedy prawie równa bańka. Warto zacytować wypowiedź burmistrza o planach dotyczących tej działki:

"Na części działki stanie kościół, druga część zostanie sprzedana pod budownictwo mieszkaniowe. Myślę, że będzie to podział pół na pół. Nie będę ukrywał, że chciałbym, aby zwróciły się pieniądze z zakupu działki. W najbliższym czasie czekają nas rozmowy z parafią na temat transakcji. Być może zamienimy się nieruchomościami, czyli miasto przekaże działkę pod budowę kościoła, a w zamian otrzyma teren obecnej parafii."

Jako że w słowach pana Jacka pełno jest sformułowań życzeniowych, typu "myślę, że będzie to", "chciałbym, aby" czy "być może zamienimy się" pokusiłem się o interpretację tej wypowiedzi i odkryłem, co tak naprawdę kryje się w podświadomości burmistrza. Oto co chciał powiedzieć burmistrz:

"Na części działki stanie kościół, druga część powinna zostać sprzedana np. pod budownictwo mieszkaniowe, ale również oddamy ją parafii z przeznaczeniem np. na przykościelny parking. Miło by było, gdyby to był podział pół na pół, ale wiadomo, że zgodzimy się na wszystkie warunki księdza. Pieniądze i tak nie miałyby szans się zwrócić, bo kto by chciał budować i mieszkać w sąsiedztwie kilka razy dziennie napi....ych dzwonów. W najbliższym czasie czekają nas rozmowy z parafią, co jeszcze miasto mogłoby dla niej zrobić. Być może zamienimy się nieruchomościami, czyli miasto przekaże działkę pod budowę kościoła, a w zamian kościół zatrzyma teren obecnej parafii."

Za dodatkowy komentarz niech posłuży fakt, że na stronie obok jest artykuł o tym, że mimo postulatów mieszkańców nie ma szans na stworzenie lodowiska w nowopowstałym amfiteatrze z powodu, jak mówi burmistrz, braku środków w budżecie...
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez IronRun » 04 Lis 2011, 14:08

A pro po amfiteatru to ostatnio sprawdziłem działanie zegara słonecznego i z przykrością muszę stwierdzić że zegarmistrz jest partaczem. Jednej wskazówki nie umie postawić tak by to działało, no ale cóż tak pewnie namalowała arkitekta z Syjamu Kraszan Hamarandżandra i wykonawca nie zrozumiał. Pomijam fakt, że odbiór też ktoś robił, ale kto by zwracał na to uwagę. I jeszcze jedno - kibel 22 wieku też się zepsuł chyba ktoś bardzo dużą kupą go załatwił, ach ta technika :)
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 04 Lis 2011, 15:12

PaffDadi napisał(a):(...)Za dodatkowy komentarz niech posłuży fakt, że na stronie obok jest artykuł o tym, że mimo postulatów mieszkańców nie ma szans na stworzenie lodowiska w nowopowstałym amfiteatrze z powodu, jak mówi burmistrz, braku środków w budżecie...

Wiesz jak jest. Była kampania i Jaco musiał się wciskać bez wazeliny różnym politykom co to go może kiedyś łaskawie poklepią po plecach. I cała wolna kasa poszła na konferencje, otwarcia, inauguracje, a na koniec na tytuł Honorowego Strażnika Miejskiego. Ale może znowu Wisła wyleje i ślizgawkę dzieciakom się zrobi na łąkach? I też będzie dobrze...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez DOMATOR » 04 Lis 2011, 17:17

rather napisał(a):
PaffDadi napisał(a):(...)Za dodatkowy komentarz niech posłuży fakt, że na stronie obok jest artykuł o tym, że mimo postulatów mieszkańców nie ma szans na stworzenie lodowiska w nowopowstałym amfiteatrze z powodu, jak mówi burmistrz, braku środków w budżecie...

Wiesz jak jest. Była kampania i Jaco musiał się wciskać bez wazeliny różnym politykom co to go może kiedyś łaskawie poklepią po plecach. I cała wolna kasa poszła na konferencje, otwarcia, inauguracje, a na koniec na tytuł Honorowego Strażnika Miejskiego. Ale może znowu Wisła wyleje i ślizgawkę dzieciakom się zrobi na łąkach? I też będzie dobrze...



Nie Wisła nie wyleje bo jej poziom jest bardzo niski , tak samo Narwi i Wkry.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 04 Lis 2011, 17:19

No to kochane dzieci: NICI ZE ŚLIZGAWKI...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 21 Lis 2011, 16:36

A wracając do tematu parafii, to przez chwilę wydawało się, że może jednak coś się zmieni. Zamiast Marka, który wyjechał do Kanady (zdaje się, że przy okazji unikając oskarżeń o różne brzydkie rzeczy), przysłano nowego księdza - chyba jakiegoś świeżo po seminarium - tak mi się przynajmniej wydaje, bo było widać, że mu się jeszcze chce. Niestety nasz proboszcz uznał, że chce mu się za bardzo i po zaledwie dwóch miesiącach załatwił mu przeniesienie w inne miejsce. Bo po jaką cholerę młody ma robić w kościele ludziom wodę z mózgów? Jeszcze to obniży poziom ściągalności, a boco?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Yogi » 21 Lis 2011, 19:29

Wiesz,rather,ja po wczorajszym pożegnaniu ks,.Jacka byłem zdziwiony ,że odchodzi zaledwie po kilku miesiącach.Od razu wydało mi się to podejrzane,zwłaszcza ,że zdarzyło się to poraz pierwszy w historii tej parafii.Ale teraz nie mam już wątpliwości,że to robota waszego "proboszcza".No cóż,ostro musiał się narazić.

Ale,chłopaki skończcie już te wycieczki,bo wyszliście ostatnio poza temat.
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez anczok » 23 Lis 2011, 01:39

Ja nie wiem czy to akurat sprawa proboszcza, bo w diecezji ogólnie były kolejne translokaty ze względu na powołanie nowego biskupa pomocniczego, który był proboszczem jakiejś parafii. Ktoś go więc musiał zastąpić, a tego kogoś jeszcze ktoś inny, itd. Pewna jestem jedynie, ze naszemu proboszczowi było na rękę, że ks. Jacek odejdzie - nie pasował do "duchowości" swojego zwierzchnika. http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=2396. Nie mogę do dziś wyjść z szoku, że proboszcz ani pisnął na żadnej mszy św. niedzielnej, że ks. odchodzi. Wiem, bo wyjątkowo nasza rodzina poszła na różne msze (8.00, 9.30, 11.00 i 18.00). na wieczornej mszy ks. Jacek sam skromnie, ale w jaki Boży sposób pożegnał się z parafianami, a proboszcz nawet zwykłego "dziękuję" z siebie nie wydusił, chociaż razem sprawowali tę mszę św. (Notabene ks. Marka żegnał kwiatami 365 dni przed odejściem). Porażający był też kontrast kiedy na tej samej mszy stanął proboszcz i zaczął mówić o miesięcznych wydatkach na ogrzewanie kościoła - rzędu 7 tys., i o tacy w następna niedzielę. Jest mi wstyd za naszego proboszcza, to wprost niewyobrażalne, żeby wykazywać się takim brakiem podstawowych zasad kultury, a wystarczyło choćby samo "dziękuję". Ja dziękuję księdzu Jackowi, że od tylu lat wreszcie ktoś czekał w konfesjonale już przed msza św. i nie uciekał kilka minut po jej rozpoczęciu. Dziękuję za te wszystkie kazania powiedziane od serca, za wszystkie rozmowy na schodach kościoła, których byłam świadkiem, za głaskanie po twarzy tych wszystkich starszych osób, które do niego lgnęły, bo miał dla nich czas i dobre słowo. Przypominał mi poprzedniego proboszcza, który na schodach ciągał dzieciaki za nosy i zagadywał do rodziców. Przyznam szczerze, że zryczałam się strasznie, ale jestem niepoprawną optymistka i wciąż wierzę, że sytuacja w naszej parafii w końcu się zmieni. Mam nadzieję, że do kurii wreszcie dotrze to, co się u nas dzieje. Oby ludzie nie bali się mówić o tym co ich tu spotyka (m. in. zaświadczenia za uregulowanie składek, to samo dopuszczanie do sakramentów, itd.). Najsmutniejsze jest to, że działalność naszego proboszcza jest zgorszeniem dla ludzi, zwłaszcza dla młodzieży. A potem dziwić się, że Palikot ma tylu wyborców. Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
anczok
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Sie 2011, 01:28

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Yogi » 23 Lis 2011, 16:35

Otóż, kochani osiedlowicze na tego waszego proboszcza jest sposób:Totalny bunt parafian.Po pierwsze:Wystarczy po prostu na jakiś czas chodzić na msze do miasta. Po drugie: Zbuntować się i nie wpuszczać ,kiedy idą po comiesięczny haracz. Po trzecie:zamknąć kościół i nie wpuszczać go do środka.Ludzie,odwagi,jego można ruszyć ,tylko trzeba to zrobić razem,całą parafią! ODWAGI! Uwierzcie,że można! TAK JUŻ DŁUŻEJ BYĆ NIE MOŻE! Dokąd można dać się tyranizować i zastraszać jednemu człowiekowi!On jest jeden a was tylu! A historia dowodzi ,że razem można osiągnąć bardzo wiele.A tak na koniec,to dodam jeszcze,że nad nim i kurią naszej diecezji jest Prymas Polski,oraz Nuncjatura Apostolska,i myślę ,że śmiało możecie się tam zwrócić.
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 25 Lis 2011, 13:37

Swieta racja,szkoda tylko,ze wielu mowi to samo a i tak wysuplaja ostatnie grosze na tace.A kilka osob,ktore znam,i ktore kosekwentnie odmawiaja proboszczowi swiata nie zbawi.Odkad siegam pamiecia jest sciagana danina,czyli mniej wiecej od 20 lat :!: z ktora to pierwszy proboszcz sie zawinal,kolejny tez zbieral,ale nie straszyl,co sie chyba kurii nie spodobalo.Placili nasi rodzice,dorosly dzieci,ktore tez placa.Niektorzy chyba chca,zeby ich wnuki tez bulily w przyszlosci.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2011, 21:27

Już ktoś wspomniał, że rodzice dzieci komunijnych są traktowani jak barany. Właśnie tego doświadczam. Dostaliśmy książeczki gdzie wpisywane są obecności na mszach niedzielnych. Po pracy z wywalonym ozorem biegaliśmy na różańce bo dzieci obrazki dostawały. W tej chwili zrywam się rano i biegnę na siódmą na roraty z przysypiającym dzieckiem. Mówię wam komedia. Raz na m-c jest msza dla rodziców i dzieci komunijnych. Proboszcz wita wszystkich na schodach i dopytuje/komentuje gdzie tatuś albo gdzie mama i dlaczego babcia przyszła z wnukiem. Klasy są przydzielone do obsługi poszczególnych świąt, tj ubierania choinek, przygotowywania żłóbka, grobu PJ, robi się dekoracje kwiatowe chyba na Wielkanoc. Oczywiście jest zrzutka na panią dekoratorkę/florystkę od Proboszcza. Kiedy koleżanka zapytała czy zdjęcia podczas komunii może robić fotograf, którego wybierze klasa to usłyszała, że nie bo nie. Bo Proboszcz ma swojego fotografa. Ogólnie ja już nie mogę na niego patrzeć. Moje dzieci pójdą do komunii i definitywnie się pożegnam z tym Panem i Kościołem na czas jego urzędowania tutaj. Gdyby nie moja matka i moi teściowie nasze dzieci nie poszłyby do komunii. Szczerze mówiąc ani mnie, ani mojemu mężowi na tym nie zależy.
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 30 Lis 2011, 21:57

To dopiero początek - zobaczysz co się będzie działo dalej... U nas tuż przed komuniami proboszcz strzelił focha i stwierdził, że komunii nie będzie. Na szczęście dał się ubłagać :P - jajca były jak berety...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron