Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Yogi » 15 Sie 2011, 20:17

disturbia napisał(a):Hahaha dobrze powiedziane.Jakims zrzadzeniem boskim nie mialam jeszcze'przyjemnosci'z naszym proboszczem i oby tak dalej,chyba zaczne sie bac ;) na przemiane ani zmiane bym nie liczyla.Trzyma w garsci przerazone owieczki,wiec pewnie kuria zadowolona ze swojego pasterza.


Nie ma co się bać,disturbia@.A on się chyba już nie zmieni,chyba tylko na gorsze,niestety...! ;)
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 16 Sie 2011, 17:07

Zmieni się na gorsze albowiem na pograniczu Rajszewa i Skierd pojawił się dziwny budynek (foto poniżej). Początkowo wygląda jak kurnik o przeznaczeniu wojskowym (zielony kolor), ale po bliższej analizie okazuje się, że przeznaczenie jest zgoła inne. Świadczy o tym symbol religijny górujący nad wejściem do tego hangaru.

Zdaje się, że za chwilę to coś przepoczwarzy się w pełnoprawny kościół, a następnie parafię co oznacza ubytek sporej kasy, która w tej chwili jest zbierana w tamtych okolicach. Lukę trzeba będzie pewnie uzupełnić przykręcając śrubę duszyczkom z Osiedla :)
Załączniki
kaplica.jpg
kaplica.jpg (62.67 KiB) Obejrzany 7139 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez anczok » 17 Sie 2011, 15:47

Cieszę się z tej prowizorycznej kaplicy, oto kolejna alternatywa dla naszej parafii - jeszcze jedno miejsce do uprawiania churchingu (skądinąd przymusowego). A jaką mają prężnie działającą stronę internetową. Nawet schola u nich śpiewa, pozazdrościć... http://www.osrduszprajszew.bnx.pl/news.php
Awatar użytkownika
anczok
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Sie 2011, 01:28

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 18 Sie 2011, 11:36

Moze to garaz na ksiezowski automobil :lol:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 18 Sie 2011, 14:44

Ładne to jest podlinkowane na tamtej stronie pisemko generała dywizji Sławoja Leszka Głódzia do pana księdza :). Forma i treść wymiata - szczególnie "przewielebni" wymienieni na końcu :)

Image
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Yogi » 19 Sie 2011, 10:06

disturbia napisał(a):Moze to garaz na ksiezowski automobil :lol:

Jeśli to garaż,to on chyba musi jezdzić ciężarówką! :lol: :lol: :lol: :lol:
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez gadas » 21 Wrz 2011, 20:04

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Yogi » 22 Wrz 2011, 20:01

gadas napisał(a):
rather napisał(a):Zmieni się na gorsze albowiem na pograniczu Rajszewa i Skierd pojawił się dziwny budynek (foto poniżej). Początkowo wygląda jak kurnik o przeznaczeniu wojskowym (zielony kolor), ale po bliższej analizie okazuje się, że przeznaczenie jest zgoła inne. Świadczy o tym symbol religijny górujący nad wejściem do tego hangaru.

Zdaje się, że za chwilę to coś przepoczwarzy się w pełnoprawny kościół, a następnie parafię co oznacza ubytek sporej kasy, która w tej chwili jest zbierana w tamtych okolicach. Lukę trzeba będzie pewnie uzupełnić przykręcając śrubę duszyczkom z Osiedla :)

Jechałem którejś niedzieli trasę powrotną rowerem z Legionowa do Nowiaka i powiem że droga była cała zastawiona samochodami,
a i ten parking obok był szczelnie zastawiony .
Więc podwyżki na OM będą znaczące by zrekompensować utratę tylu wiernych …
No chyba że nasz przedsiębiorczy ksiądz teraz wystawił przenośną rezydencję i będzie skubał z listą obecności mieszkańców sąsiednich miejscowości
Tak sobie gdybam że ludzie już mieli dosyć tego naszego Boba budowniczego i zapragnęli choć by małego ale własnego normalnego świata .

To na co jeszcze czekacie,szanowni parafianie z Osiedla???
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez gadas » 17 Paź 2011, 16:51

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:31, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez WND » 18 Paź 2011, 08:31

gadas napisał(a):To że nie miałaś jeszcze z "nim" przyjemności nie zwalnia cię z "dobrowolnych wpłat na budowę" kościoła.


Ja bym się pokusił nawet powiedzieć że "zaległości rosną" :mrgreen:
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 19 Paź 2011, 11:18

A z odsetkami,czy bez :lol:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 19 Paź 2011, 11:57

Śmiej się, śmiej... Już było kilkoro takich co chcieli dostać zaświadczenie, że mogą być na przykład świadkami i usłyszeli, że mają nieuregulowane zaległości. Takie same historie dzieją się też na przykład przy załatwianiu formalności związanych ze ślubem lub z pogrzebem.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez cekalto » 20 Paź 2011, 06:32

Ja na Palikota nie głosowałem , ale jestem zdecydowanie za ukróceniem chorych przywilejów dla niektórych cwaniaków w sutannach
a jest ich sporo cwaniaków i przywilejów .
Nie zdziwiłbym się jak by się okazało że kościół włada większym majątkiem ziemskim w Polsce niż skarb państwa czy też grunty mienia wojskowego !
Jestem wierzący ale nie praktykujący , właśnie z powodu cwaniactwa kleryków .
Nie zapomnę czasów jak w latach 70-tych kościół dostawał dary z zagranicy w kontenerach niektórzy (?) zbili na tym niezły majątek .
Ale cóż dopóki będzie przyzwolenie społeczne na ten stan rzeczy to i ewentualne ustawy ograniczające nie przejdą .
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez WND » 20 Paź 2011, 10:19

rather napisał(a):Śmiej się, śmiej... Już było kilkoro takich co chcieli dostać zaświadczenie, że mogą być na przykład świadkami i usłyszeli, że mają nieuregulowane zaległości. Takie same historie dzieją się też na przykład przy załatwianiu formalności związanych ze ślubem lub z pogrzebem.



No i na tej zasadzie proboszcz trzyma (jak to już ktoś napisał) wszystkich za jaja, no a ucznia to wychował , nie wiem nawet czy powoli nie przerasta mistrza

Nie wiem gdzie tu jest miejsce na Boga, skoro po nieudanej probie wyciągnięcia 150zł "uczeń mistrza" pisze mi adnotacje na zaświadczeniu żeby tylko uprzykrzyć życie mimo że z "mistrzem" już byłem dogadany.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 21 Paź 2011, 12:44

cekalto napisał(a):Ja na Palikota nie głosowałem , ale jestem zdecydowanie za ukróceniem chorych przywilejów dla niektórych cwaniaków w sutannach
a jest ich sporo cwaniaków i przywilejów .
Nie zdziwiłbym się jak by się okazało że kościół włada większym majątkiem ziemskim w Polsce niż skarb państwa czy też grunty mienia wojskowego !
Jestem wierzący ale nie praktykujący , właśnie z powodu cwaniactwa kleryków .
Nie zapomnę czasów jak w latach 70-tych kościół dostawał dary z zagranicy w kontenerach niektórzy (?) zbili na tym niezły majątek .
Ale cóż dopóki będzie przyzwolenie społeczne na ten stan rzeczy to i ewentualne ustawy ograniczające nie przejdą .
Mnie tez by to nie zdziwilo.A co do problemow z formalnosciami...slubu koscielnego nie planuje,nikt mi nie zawraca dupy,zeby zostac matka chrzestna,swiadkiem byc nie musze,zeby byc na slubie,dzieci raczej miec nie bede,a gdyby to jak juz bedzie na tyle rozumne,to samo zdecyduje,a co do pogrzebu to sa inne mozliwosci :)
zreszta ludzie robia te wszystkie dziwne rzeczy bardzij chyba dlatego,bo co ludzie powiedza ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości