Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Yogi » 19 Mar 2012, 22:00

WND napisał(a):
Yogi napisał(a):Jednakże jest tak,że jeśli jakiś zboczeniec popełni przestępstwo,idzie siedzieć,owszem,jednak przechodzi się nad tym do porządku dziennego.Ot,zboczeniec jakich wielu i tyle.Ale jeśli takie samo przestępstwo popełni ksiądz,o! to już jest wtedy zupełnie inne podejście społeczne.



Yogi z całym szacunkiem ale czy masz Ty takie same "podejście społeczne" do alkoholików, przysłowiowego kwiatkowskiego stojącego pod sklepem jak i do jego szwagra, kierowcy autobusu (aktywnego zawodowo oczywiście) kowalskiego ?

Jeśli nadal nie rozumiesz innego podejścia społecznego to mogę dać inny przykład.



* - zbieżność nazwisk oczywiście przypadkowa ;)


Widzę,że chyba nie przeczytałeś mojej wypowiedzi do końca.
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez WND » 19 Mar 2012, 22:33

Owszem przeczytałem, zacytowałem fragment który mnie dziwi że Cię dziwi, jak również to że dziwi Cię fakt postrzegania przez niektóre osoby całego kościoła przez pryzmat wykolejonych księży. Ale czy to nie sam kościół jest za to odpowiedzialny ? Czy to nie on przede wszystkim powinien piętnować i wyłapywać takie przypadki w swoich szeregach ? Ukrywanie winnych i próby tuszowania spraw ma własnie taki skutek że kościół jest tak postrzegany. Również przeze mnie.

I tak owszem również uważam że są świetni księża, ba są nawet i wspaniali, tak samo wspaniali jak potrafią być niektórzy lekarze mimo że cała służba zdrowia jest również postrzegana jak instytucja kościoła
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 23 Mar 2012, 21:05

Powiem Wam tylko, że gdybym miała syna to wolałabym żeby nie był ministrantem i kręcił się po kościele bez rodzicielskiego nadzoru. Tak na wszelki wypadek. Po co niepotrzebnie ryzykować.
Nasz rozkoszny Krzyś coś ostatnio chyba do Radka "pił", bo na mszy dziecięcej wyraził swoje WIELKIE niezadowolenie , że tak mało dzieci. Bo gdyby przyszły dzieci uczęszczające tylko do "siódemki" to by się w kościele nie pomieściły a była tylko garstka dzieci komunijnych, które po komunii przestaną przychodzić zapewne. Jakie to smutne i przykre. Powiedział, że katecheci powinni zrobić wszystko co w ich mocy żeby te dzieci do kościółka zaczęły uczęszczać. Ciekawe co powinni zrobić?
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Heimat » 23 Mar 2012, 22:01

Wymienić proboszcza-biznesmena na proboszcza-kapłana :D Duchowni w niektórych związkach religijnych podpisują czasowe (np. pięcioletnie) kontrakty ze swoimi "parafiami". Po wygaśnięciu umowy wierni mogą nie wyrazić zgody na jej przedłużenie i rozejrzeć się za nowym wielebnym. Niestety w Kościele katolickim nikt się nie liczy z opinią osób świeckich - o wszystkim decyduje biskup.
Ostatnio edytowany przez Heimat, 23 Mar 2012, 22:02, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 23 Mar 2012, 22:02

Do Krzycha najwyrażniej nie dociera,że to jego Świętobliwość tak działa na ludzi.Zapewne przez rozdęte do granic wyobraźni ego.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Yogi » 25 Mar 2012, 21:14

Heimat napisał(a):Gdy antyklerykałowie mówią o księżach-pedofilach i o kapłanach-homoseksualistach, można to przypisać ich antykościelnej furii. Ostatnio jednak coraz więcej duchownych (m.in. ks. Isakowicz-Zaleski) otwarcie przyznaje, że watykańskim Kościołem trzęsie homoseksualna mafia.

Jeśli o Zaleskiego chodzi,to jestem zdania,że ten człowiek po prostu pomylił powołania.
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Heimat » 27 Mar 2012, 02:28

Twardogłowi biskupi oskarżają skromnego ks. Isakowicza o "rozbijanie Kościoła", ale to głównie hierarchowie odpowiedzialni są za to, że coraz większa rzesza wiernych odwraca się od Kk. W Polsce od 1989 r. niezwykle szczodrze obdarzano Kościół przywilejami (czyniono to często tak skwapliwie, że spełniano także życzenia, których dostojnicy kościelni nie zdążyli jeszcze wyartykułować). Gdy bez wysiłku ma się to, co się chce, gdy ma się poparcie milionów, doskonałą frekwencję w świątyniach, polityków gotowych zawsze nisko się pokłonić i życzeniom wyjść naprzeciw - łatwo wtedy o moralne zepsucie, o brak samokontroli, o korupcję. Kościół pada ofiarą swej imperialnej pozycji. Wszystko przychodziło mu przez lata zbyt łatwo. Biskupi oduczyli się partnerskiego dialogu z państwem i z wiernymi. Od siedmiu lat Kościół nie jest już w stanie chować się za białą szatą papieża Polaka. Ten okres czasu w znacznej mierze przespano, dlatego przebudzenie może okazać się bolesne...
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez cien_nocy » 31 Mar 2012, 18:16

Witam, obserwuje temat od jakiegoÅ› czasu....
popisać na forum to większość może, ciekawi mnie ile z osób biorących czynny udział w dyskusji jest z "naszej parafii"?i co robi w "uduchowieniu " kościoła?!!!
Ludzie przeciez kościół to My sami a nie ...mury :(
cien_nocy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 Mar 2012, 23:51

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 31 Mar 2012, 18:46

Ja jestem z 'naszej'parafii :D uduchowieniu?Oczekujesz,że pójdę'nawrać'na właściwą drogę naszego proboszcza?Po pierwsze to stary dziad w porównaniu ze mną,więc już widzę jak będzie słuchał,co ma do powiedzenia taka gówniara.Jakbym powiedziała kim jestem,to byłoby jeszcze ciekawiej.A po drugie w naszym kościele nie praktykuje się dialogu z wiernymi,tylko im się nakazuje,co mają robić.I ostatnie,nawet gdyby Krzychu nie był ksiedźem,to nie sądzę,żeby w tym wieku zrewidował poglady.Nie nauczysz starego psa nowych sztuczek.Poza tym jak sie w tym wieku nie odrożnia dobra od zla,to jest się chyba degeneratem.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Sauron » 31 Mar 2012, 18:48

I tu sie wlasnie mylisz.Kosciol juz nie jest uduchowiony ale zmaterializowany.Co my mozemy zrobic?Aktualnie nic,procz stania z boku z zalozonymi rekami jak obserwatorzy z ramienia UEFA na meczu.A jesli cos chcesz z tym robic,to idz i rob:) Tylko powiedz jaki chcesz krzyzyk na droge?
Sauron
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 31 Mar 2012, 18:56

Rather jest tez tutejszy,wnd,gadas,ala :) a to innym jest zabronione się odzywać?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez cien_nocy » 31 Mar 2012, 19:41

źle mnie zrozumiałaś :) samym gadaniem nic się nie zdziała;)
cien_nocy
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 5
Rejestracja: 23 Mar 2012, 23:51

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 02 Kwi 2012, 20:49

To znaczy,że jesteś po Jasnej stronie Mocy? ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Zirhan » 03 Kwi 2012, 17:18

Sauron napisał(a):Tylko powiedz jaki chcesz krzyzyk na droge?
A po co komu krzyżyk?
Skoro nawet Jezusowi nie nie pomógł... Hahahaha.
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Heimat » 03 Kwi 2012, 17:20

Jezusowi wręcz zaszkodził :(
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości