Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Heimat » 07 Wrz 2012, 17:08

Wynagrodzenie duchownych powinno kształtować się poniżej średniej krajowej, a stylem życia duchowni winni być bliscy przeciętnej, a raczej uboższej rodzinie.
(Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zarządzania kościelnymi dobrami materialnymi)

Ciekawe, co na to dziekan Krzysztof :?:
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 26 Paź 2012, 17:53

Dziekan Krzysztof wymyśla coraz to nowe sposoby jak skutecznie zniechęcić ludzi do kościoła.
Do I komuni ponad pół roku,a rodzice dzieci już za kabzę się trzymają.Musieli wpłacić po 150zł.Dzieciaki muszą zasuwać na różaniec wieczorem z rodzicami ,nie licząc mszy niedzielnej.Ale dopiero się zacznie jak będzie trzeba dzieciaka zrywać na 6 na roraty.Oby tak dalej i wyrośnie kolejne pokolenie antyklerykałów :D
Ja sobie takiego cyrku nie przypominam.Nikt nic nie notował,nie podpisywał,nie sprawdzał.Było się na mszy to się było,nie to nie.Jedynie jak się próby zaczęły dopiero trzeba było przyprowadzić rodziców.I tylko trzeba było mieć podpisaną kartkę,źe się było u spowiedzi.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez mtb » 30 Paź 2012, 19:36

Heimat napisał(a):Wynagrodzenie duchownych powinno kształtować się poniżej średniej krajowej, a stylem życia duchowni winni być bliscy przeciętnej, a raczej uboższej rodzinie.
(Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski w sprawie zarządzania kościelnymi dobrami materialnymi)
Ciekawe, co na to dziekan Krzysztof :?:


Krzych jak to Krzych, sprawdzi kajet, a w nim czy płacili na jego kościół - bo kto nie płaci głosu nie ma - czy jakoś tak ;)

Przypominam iż ktoś komuś podobno obiecał piękny cmentarz parafialny no i władze
mają stanąć na wysokości zadania tuż przed następnymi wyborami.
Co by dusze i stołki u nas w NDM się ostały.

Tu mam prośbę do wszystkich parafian by pamiętali o wieku naszego duchowieństwa nowodworskiego
i przestać dawać na tacę ciężkiego bilonu za to proponujemy wszystkim lekkiego Władysława II Jagiełłę
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Yogi » 01 Lis 2012, 17:43

Krzychu,jak Krzychu,wstydu i godności nie ma za grosz.Dziś na cmentarzu pojawił się na procesji w brudnej komży.Widać,że nie ma mu kto prać szat liturgicznych.
Yogi
 

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 01 Lis 2012, 18:03

Komża to taki biały kawałek firanki? :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez mmokrzycki » 02 Lis 2012, 08:44

disturbia napisał(a):Komża to taki biały kawałek firanki? :)

http://lmgtfy.com/?q=kom%C5%BCa
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2012, 11:21

Moja rodzina przebrnęła przez I komunię. W tym roku mamy rocznicę. Wymagania są takie, że zaliczamy pierwsze piątki miesiąca. Dziecko ma się najmniej 9 razy wyspowiadać, podpisać karteczkę. Spowiedź w niedzielę się nie liczy, podpisu nie dostaniesz. Chyba zrezygnujemy z tej rocznicy. Jakoś mnie mierzi jak moje dziecko spowiada się tym ............ Ostatnio była taka sytuacja, że dzieci ustawione w kolejce do spowiedzi wypatrywały Radka a tu proboszcz z jednej i brodacz z drugiej. W życiu takiego popłochu nie widziałam. Gdyby nie rodzice, babcie to dzieciaki by uciekły.
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Poprzednia

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości