Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Heimat » 05 Sty 2012, 03:31

Dlatego mieszkańcy NDM powinni zabiegać o utworzenie w swoim mieście CMENTARZA KOMUNALNEGO. Niestety tradycyjne grzebanie zwłok (nie są one poddawane procesowi spopielania) stanowi przyczynę dużego skażenia ziemi oraz wód gruntowych :( Zdumiewać może fakt, iż nikt się tym w Polsce specjalnie nie przejmuje, natomiast w Skandynawii od wielu już lat praktykuje się wyłącznie pochówki skremowanych prochów (tam wszystko musi być eko).
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 05 Sty 2012, 10:45

Bo u nas tradycja rzecz swieta,a zwlaszcza to,co powie ksiadz z ambony. Zreszta w tej kwestii tez wydali nowe zarzadzenie,zeby rzucic klody pod nogi w nadziei,ze to juz zupelnie ludzi zniecheci i zaprzestana kremacji. W ogole w naszym kosciele dzieja sie cuda :shock: niekiedy cos,co wczoraj bylo grzechem,jutro w cudowny sposob nim nie jest. W zaleznosci od widzimisie hierarchow,jak chocby z postem w wigilie.I tylko gadaj madre glowy,ze kosciol potrzebuje zmian,tylko komu na tym zalezy. Katolikom,sprawa oczywista,reszta,ktorej nie po drodze z kosciolem z roznych powodow uwaza,ze to nie ich problem,bo nie maja nic wspolnego z kosciolem.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez rather » 05 Sty 2012, 12:05

Maria napisał(a):Po mojej wczorajszej wypowiedzi zawrzalo ale ok. Ludzie jesli ktos uwaza ze lawki z kosciele za 100 tys to duzo to chyba nie wiedza ile kosztuje np syol drewniany do domu. Nie no soper pomyslem by bylo kupic lawki ze sklejki ludzie opanujcie sie jesli nie chodzicie do kosciola bo jest ksiadz zly to poprostu nie wierzycie bo do kosciola sie nie chodzi dla ksiedza tylko dla Boga!!! Opanujcie sie bo ci co najglosniej gadaja naj mniej daja mimo tego ze maja a ci co nie maja daja bo wiedza ze trzeba dokonczyc te dzielo ktore bylo zaczete a to ze ktoremos z ksiezy cos sie kiedys wymsknelo to nie skresla czlowieka. Ja mam 22 lata i jestem dumna z tego ze w tym kosciele moge co niedziele sie pomodlic ze jak sie wchodzi do kosciola to sie czuje go a nie pomieszczenie tak jak na miescie sie to dzieje. Ludzie gdyby nie ten proboszcz to by tego nie bylo poprostu!!! Pozdrawiam

Kilka drobnych uwag do tego postu, bo mam wrażenie, że są jeszcze cały czas użytkownicy, którzy nie znaleźli czasu na przeczytanie, całego (długiego już w tej chwili) wątku. W moim odczuciu (mogę się oczywiście mylić) w całej dyskusji nie chodzi o kwestię budowania kościoła lub składania ofiar na jego budowę. To jest wolna wola każdego członka parafii czy daje i ile daje. Problemem jest metoda "motywowania" do składania ofiar - i to jest w moim odczuciu największy zarzut do obecnego proboszcza. Stosowanie szantażu wobec rodziców przy okazji bierzmowania lub Pierwszej Komunii, naliczanie im wyimaginowanych zaległości albo praktyki takie jak odmowa pochówku (bo ktoś nie płacił) powodują, że ludzie odsuwają się od kościoła. I nie ma absolutnie znaczenia to, co piszesz, że chodzi się do kościoła dla Boga a nie dla księdza - bo po coś tam ten ksiądz jednak jest. Tak na marginesie - mogę się założyć, że gdyby proboszczem był ktoś pokroju ks. Jacka to frekwencja na mszach byłaby dwukrotnie wyższa.

Oczywiście inną kwestią jest dystrybucja uzyskanych w ten sposób środków. Nie przypominam sobie, żeby choć raz padło w czasie ogłoszeń słowo o tym, że część pieniędzy jest przeznaczana na remont plebanii, a przypominam, że był okres kiedy prace wykończeniowe kościoła zamarły, bo była rozbudowywana plebania. Poza tym to normalna praktyka, że kościoły buduje się przez wiele lat - w miarę dostępności środków. No chyba, że budowniczy ma wizję kościoła i wizję w jaki sposób na jego budowę pozyskać środki. Tylko w ten sposób to można budować bez końca i wylądować z czymś w rodzaju katedry. Już teraz mamy granitową podłogę (która nota bene już pęka), ławki, za chwilę pewnie będą organy, a później miedziany dach? Wyobraźnia ludzka jest nieograniczona...

A o co w tym wszystkim chodzi widać, po sposobie prowadzonych zbiórek. Tempo zbierania kasy, prowadzenie całej buchalterii itp, wskazuje na to, że chodzi wyłącznie o pieniądze. Ciekawe dlaczego ksiądz leci od mieszkania do mieszkania z wywieszonym językiem zamiast znaleźć chociaż 10 minut na rozmowę z wiernymi? Co jest ważniejsze - kasa na ławki w kościele czy możliwość kontaktu z człowiekiem i rozmowy o jego problemach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez gadas » 05 Sty 2012, 15:22

.
Ostatnio edytowany przez gadas 24 Lut 2012, 19:34, edytowano w sumie 2 razy
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 05 Sty 2012, 15:53

Nigdy nic nie wiadomo,moze niektorzy maja na tyle wrazliwe siedzenie,ze wyczuja roznice ;) zwlaszcza tacy,ktorym sie wydaje,ze bycie chrzescijaninem polega glownie na nasiadowkach w kosciele i klepaniu zdrowasiek.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 05 Sty 2012, 19:12

Dobra,starczy tego gledzenia. Kto jest źa opcja Kloda na drzwi? Tylko konkret,zadnego tiutiu jaki to ksiadz jest niedobry. Sama wejscia nie zatarasuje.Chcecie zmiany proboszcza,czy zamierzacie odciskac dupy w tych lawkach za ponad 100 kawalkow,modlac sie o cud?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Heimat » 05 Sty 2012, 19:47

KŁÓDA!
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez cekalto » 05 Sty 2012, 19:50

Wreszcie coś może drgnie !!!
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Heimat » 05 Sty 2012, 20:02

cekalto napisał(a):Wreszcie coś może drgnie !!!


To nie jest konkretna odpowiedź
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Maria » 05 Sty 2012, 20:04

Nie ocenialam czyjejs wiary nie mowie ze dobry chrzescijanin to jest ten co daje duzo kasy i koniec. Wiara to jest indywidualne zycie kazdego czlowieka. Ale ja z tym ksiedzem nigdy nawet nie rozmawialam nie spowiadalam sie i trafiam na te msze ktorych on nie prowadzi bo nie ma ustalonych oprocz tego ze ksadz Radek dla dzieci ma. Ale jesli ktos mowi ze tylko rodzice komunini musza placic to jest klamstwo poprostu i tyle. Ja jak przychodzi do mnie ksaidz to daje tyle co mam i zawsze slysze Bog Zaplac i dziekuje. Mieszkam tu od 4 lat i widzialam ten kosciol jak stal jeszcze 6 lat temu jak nie mial nawet dachu wylanego. Jestem z Pomiechowka i znam ten kosciol od lat bo wkoncu niedaleko. Ale teraz jako parafianka ktora jak chce to daje na tace wcale nie zarabiam kokosow ale daje bo rozumiem ze mosze wspolfinansowac parafir bo jestesmy wspolnata. I ja rozumiem to slowo. I powiem jeszcze tyle ze jesli jest ktos taki madry to niech znajdzie lawki ze sklejki i ile by to kosztowalo napewno wiecej niz te 100 tys, bo ja powiedziala ze te lawki napewno kosztowaly ponad 100 tys. Sorki ale albo wy jestescie nie wierzacy nie rozumiejacy slowa WSPOLNOTA PARAFIALNA albo poprostu zrobicie wszytsko aby zniechcecic ludzi do Boga ale to wam daje jakas satysfakcie czy co??? Pzdrawiam
Maria
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Sty 2012, 23:35

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 05 Sty 2012, 20:09

No i co z wami! To Heimat moglby miec to w d***, bo juz tu nie mieszka,a wy co!
Ostatnio edytowany przez rather, 22 Sty 2012, 23:07, edytowano w sumie 1 raz
Powód: wyedytowe niecenzuralne słowo
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Heimat » 05 Sty 2012, 20:16

Nie mieszkam obecnie w NDM, ale bardzo kocham to miasto i pragnę w przyszłości do niego powrócić.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez disturbia » 05 Sty 2012, 20:23

No to wszystko jasne Maria. Zaloz rodzine,urodz dzieci,zaciagnij kredyt,nie zaplac kilka razy i zobaczymy jak wtedy ksiadz bedzie gadal z toba. Myslisz,ze bedzie sie liczyc ile wlozylas do tej pory? Byc moze w tamtej parafii mialas w porzadku ksiedza,ale to nie Pomiechowek.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez cekalto » 05 Sty 2012, 20:27

Heimat napisał(a):
cekalto napisał(a):Wreszcie coś może drgnie !!!


To nie jest konkretna odpowiedź


Czytaj moją wcześniejszą propozycję .
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu Młodych?

Postprzez Maria » 05 Sty 2012, 20:32

No kurcze ale ile koc ksiadz byl u mnie zawsze zapraszalam go do srodka i pytalam co juz zostalo zrobione ile jest potrzebne na to co teraz jest robione i zawsze uslyszalam odpowiedz kakretna i tyle ile moglam to dalam. Bo wiem ile kosztuja materialy budowlane ile kosztuje drewno to sa naprawde duze pieniadze. pracuje w biurze projektowym wiec sie orientuje w tym. Dzis sie sama zapytalam kolege od drewna i sam powiedzial widzac te lawki jak byl u mnie ze drewno jest dobre i te lawki beda sluzyc tej parafi ponad 100 lat wiec nie mowmy ze cos tyle kosztuje bo juz sobie wyobrazam wasze obuzenie jak by inny probosz za 20 lat powiedzial lawki sie sypia i trzeba kupic nowe. pozdrawiam
Maria
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 02 Sty 2012, 23:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

cron