Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2011, 22:30

Ja mam już kłopoty bo mój mąż buntownik powiedział, że komunię miał i nie chce chodzić do kościoła ale mamy asa w rękawie: regularnie płacimy.
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez cekalto » 30 Lis 2011, 22:31

rather napisał(a):To dopiero początek - zobaczysz co się będzie działo dalej... U nas tuż przed komuniami proboszcz strzelił focha i stwierdził, że komunii nie będzie. Na szczęście dał się ubłagać :P - jajca były jak berety...


A mógłbyś doprecyzować gdzie u was, bo deklarujesz ze jesteś z osiedla młodych , czy na osiedlu młodych są 2 parafie ?
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2011, 22:55

"u nas" w tłumaczeniu " kiedy moje dziecko miało komunię
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2011, 23:01

Na osiedlu jest jedna parafia i jesteśmy na nią skazani.
Mojemu teściowi nasz X walnął, że skoro nie chodzi do kościoła to go nie pochowa. Mój teść jest z tych "niebojących" powiedział mu, że jest w doskonałej kondycji więc nie będzie miał raczej tej szansy.
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez cekalto » 30 Lis 2011, 23:07

ala0909 napisał(a):"u nas" w tłumaczeniu " kiedy moje dziecko miało komunię

Pytanie nie było kierowane do ciebie więc nie odpowiadaj za kogoś ;)
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez ala0909 » 30 Lis 2011, 23:26

Odpowiedziałam ci więc się ciesz skoro nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
ala0909
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 27 Lis 2011, 19:25

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez rather » 01 Gru 2011, 00:26

Dokładnie tak jak napisała ala0909 - "u nas" dotyczyło miejsca w czasie, a nie w przestrzeni. :D

Kolejne cyrki będziesz miała przy bierzmowaniu. Tak się jakoś składa, że moje dziecko jest na mszy w każdą niedzielę. Pomimo tego, że została w ten sposób wychowana (chodzimy do kościoła razem) - musi od jakiegoś czasu zbierać podpisy w jakiejś durnej książce, w której odnotowywane są uczestnictwa w mszach, roratach, rekolekcjach itp. Pytanie jaki to ma sens? Rozumiem, że chodzi o zmotywowanie do chodzenia tych, którzy nie uczestniczą? Tylko jaką wartość ma uczestnictwo, którego jedynym sensem jest podpis w książeczce? No bo co mam powiedzieć dziecku? Że do kościoła idzie dla kontaktu z Bogiem czy po jakiś durny podpis?

Dużo większą wartość ma uczestniczenie w mszy prowadzonej przez takiego kapłana jak usunięty ks. Jacek niż zmuszanie dzieciaków do gromadzenia podpisów. Dziwi mnie to, że nikt tej praktyki nie ukrócił, a Kościół zmusza do fikcji jaką jest gremialne uczestniczenie w sakramencie bierzmowania osób, które nie mają z religią żadnego kontaktu (poza podpisami w zeszycie).
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez cekalto » 01 Gru 2011, 01:48

rather napisał(a):Dokładnie tak jak napisała ala0909 - "u nas" dotyczyło miejsca w czasie, a nie w przestrzeni. :D


Ciekawe , ja bym to nazwał waszym z góry ustalonym umownym skrótem myślowym .
Ale jak by do tego odniósł się prof. Miodek lub bardziej liberalny prof. Bralczyk , to zgoła inny temat .
Nie dziwnym jest fakt że obcokrajowcy uważają język Polski za niezrozumiałe dziwadło :?
Ale i tak myślę że świat jest piękny :)
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez wtm » 01 Gru 2011, 08:46

ala0909 napisał(a): Klasy są przydzielone do obsługi poszczególnych świąt, tj ubierania choinek, przygotowywania żłóbka, grobu PJ, robi się dekoracje kwiatowe chyba na Wielkanoc.
Jeszcze zapomniałaś o koszeniu trawników przed komunią, i myciu okien w kościele i kosmicznych opłatach za różaniec MADE IN CHINA (wystarcza na dwie wizyty na nabożeństwie). Znajomi mieli komunię w u św. Michała i jak opowiadali to tam jest "inne wyznanie".
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez rather » 01 Gru 2011, 09:07

To fakt, że zamordyzm jest prawie jak u Anioła w Alternatywach. Jeszcze tylko piosenek na cześć brakuje... :D

cekalto napisał(a):Ciekawe , ja bym to nazwał waszym z góry ustalonym umownym skrótem myślowym .

Może nie "ustalonym", ale faktycznie skrótem myślowym, wynikającym prawdopodobnie z jednakowych traumatycznych przeżyć, związanych z działalnością proboszcza :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez disturbia » 01 Gru 2011, 13:13

Wpisy w kajecie sa dla ksiedza.Tyle dzieci chodzi,ze nie sposob spamietac,a tak jest czarno na bialym i nie ma zmiluj jak ktos nie ma autugrafu ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Chelsea » 01 Gru 2011, 18:42

Może to co napiszę zabrzmi niewiarygodnie, ale gdy moje dzieciaki szły do komunii (niedawno) w Waszej parafii to:
- nie miałam ani jednego namacalnego potwierdzenia uczestnictwa w niedzielnej mszy św. (choć ksiądz proboszcz kazał zbierać co niedziela kolorowe karteczki -"ziarna")
- nie miałam czasu aby chodzić z dzieckiem ani na pażdziernikowy różaniec, ani na roraty ( chociaż były tam rozdawane obrazki )
- nie dekorowałam ani szopki bożonarodzeniowej, ani grobu na Wielkanoc - do dekorowania zgłosiło się baaardzo dużo rodziców
- nie sprzątałam po budowie kościoła (chociaż wiele matek pracowało na wysokościach przy myciu okien, wiele babć latało z grabiami wokół kościoła) - mało tego, mojego nazwiska nie było na żadnej liście obecności dla rodziców.
- nie musiałam wnosić żadnych dodatkowych opłat ( chociażby z tego powodu, że jestem z innej parafii )

I co najważniejsze - nie było żadnych przeszkód, żeby posłać dzieci do komunii w parafii na Osiedlu.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez wtm » 02 Gru 2011, 07:19

ale miałaś zaświadczenie ze swojej parafii, że dzieci mogą przystąpić do komunii na Osiedlu?
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez Chelsea » 02 Gru 2011, 13:15

Miałam. Myślisz, że to mogło mieć wpływ na to, że byłam inaczej traktowana?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Prywatny folwark czy parafia na Osiedlu MÅ‚odych?

Postprzez rather » 02 Gru 2011, 16:29

Mam taką teorię: ponieważ nasz proboszcz przymierza się do dokonania anschlussu ziem, które zamieszkujesz, to bardzo możliwe, że przed Wami udaje aniołka :D. Żebyście nie fikali jak ogłosi przyłączenie do parafii. Póki co żyjesz w przekonaniu, że facet jest dobrotliwym pasterzem - a po prostu jeszcze nie zobaczyłaś rożków :twisted: :twisted: :twisted:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

cron