Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 31 Lip 2016, 22:19

Nie twierdzę, że system działający w krajach anglosaskich nie działa. Oczywiście, że działa i to pewnie lepiej niż u nas. Różnica jest tylko taka, że tam funkcjonuje w całym kraju, a u nas w dalszym ciągu jest system WORD-ów. Wprowadzenie możliwości zdawania egzaminu w NDM spowoduje, że będą do nas ciągnęły pielgrzymki kiepsko wyszkolonych kursantów, którzy wiedzą że będą mieli wielki problem ze zdaniem egzaminu w Warszawie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez Bescon » 09 Sie 2016, 18:00

tk28 napisał(a):A Tobie zabrali :?: Nie każdy musi mieć prawko, kiedyś mało kto miał, samochodów teraz i tak jest już nadto i nie ma gdzie ich stawiać i co z nimi zrobić. Przez to, że niemal każdy ma prawko to upada komunikacja miejska bo przecież powietrza nie będą wozić. Jak chcesz coś się dowiedzieć na temat nowodworskiego WORD to grzecznie zapytaj tutaj a za jakiś tydzień dostaniesz odpowiedź.


Nic mi nie odpisali, ta strona to ściema po co to jest k***a.
Ostatnio edytowany przez rather, 10 Sie 2016, 09:16, edytowano w sumie 1 raz
Powód: uprasza się o nie używanie słów...
Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez tk28 » 09 Sie 2016, 20:34

Bescon napisał(a):Nic mi nie odpisali, ta strona to ściema po co to jest kurwa.

Zazwyczaj odpisują, serio. Może jeszcze poczekaj albo po prostu sprawa nie jest do końca jasna i nie widzą co mają odpisać.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 10 Sie 2016, 09:20

Pewnie siedzą i kombinują jaka odpowiedź im się bardziej opłaca. Zrobić dobrze paru firemkom prowadzącym kursy i paruset osobom zdającym co roku egzamin czy kilkunastu tysiącom mieszkańców, którzy będą raczej średnio zadowoleni z otwarcia WORD-u w NDM. Zakładam, że po przykrych doświadczeniach z kilkoma nietrafionymi inwestycjami firmowanymi przez UM, urzędnicy szybciorem wycofają się z tego pomysłu. Wybory w końcu już niedługo :)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez adaman1tos » 10 Sie 2016, 16:10

rather napisał(a):Pewnie siedzą i kombinują jaka odpowiedź im się bardziej opłaca. Zrobić dobrze paru firemkom prowadzącym kursy i paruset osobom zdającym co roku egzamin czy kilkunastu tysiącom mieszkańców, którzy będą raczej średnio zadowoleni z otwarcia WORD-u w NDM. Zakładam, że po przykrych doświadczeniach z kilkoma nietrafionymi inwestycjami firmowanymi przez UM, urzędnicy szybciorem wycofają się z tego pomysłu. Wybory w końcu już niedługo :)

Czytajac Twoj wpis Rather mialem wrazenie, ze przezywam deja vu. Pierwsze skojarzenie w trakcie jego czytania to slowa Pana Bisialskiego o sprawie wspolnego biletu. On w tym samym stylu, tez bez przeprowadzenia zadnych badan ankietowych rzucal liczbami. Przypomne jego wypowiedz ""Mamy już tyle sklepów, basen, obiekty sportowe że naprawdę nie musimy jeździć do Warszawy. Jest grono ludzi którzy do pracy jeżdżą z naszej stacji ale nie wiem ile jest tych osób aby im fundować bilety. Na pewno nie jest to takie grono żeby nie mogli sobie poradzić. W danym roku będzie jeździć 100 osób no może 200 osób a my zapłacimy miliony – mówił przewodniczący." Wypowiedz ta byla slusznie potepiana i wyszydzydzana na tym forum rowniez przez Ciebie Rather. No, a teraz co? Tez zabawiasz we wszechwiedzacego Pana B.? Wygladato tak jakby w naszym miescie pojawil sie kolejny superczlowiek, ktory nie potrzebuje zadnych sondazy bo i po co? On wie co jest najlepsze dla kilkunastu tysiecy mieszkancow.
Rather troszeczke dystansu. Rozumiem, ze pewnie na tym forum czujesz sie pewnie jak Pan B. w radzie miejskiej. Nie wypowiadaj sie jednak w imieniu kilkunastu tysiecy ludzi naprawde majacych swoj rozum i swoje opinie na dane tematy.
adaman1tos
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 Kwi 2014, 08:02
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 10 Sie 2016, 22:19

W naszym pięknym mieście żyje ok 28 tysięcy mieszkańców. Średnia życia to ok. 73 lat - dla ułatwienia przyjmijmy 70. Co w dużym uproszczeniu daje 400 osób na rocznik. Czyli co roku pojawia się 400 osób z NDM, które potencjalnie mogą zdawać egzamin na prawo jazdy. Oczywiście mogę zajrzeć do rocznika statystycznego, ale chyba nie warto?

W przeciwieństwie do pana przewodniczącego posiadałem trudną sztukę logicznego myślenia.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez KPP.Brzask » 10 Sie 2016, 22:58

Czyli rocznie ubywa też czterysta osób, a komunalnego jak niema tak niema a na katolickim tłok i ścisk ..
Pozostanie tylko chyba urna na honorowym miejscu w domu.
KPP.Brzask
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 30 Gru 2015, 17:00
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 11 Sie 2016, 09:23

Okazuje się, że liczenie uproszczone nie zawsze się sprawdza, więc podam dokładne dane w oparciu o Bank Danych Lokalnych ze stron GUS. Otóż w roku 2015 w Nowym Dworze Mazowieckim mieszkało 1354 osób w wieku 15-19 lat i 1540 osób w wieku 20-24. Łącznie daje to 2894 osób w wieku 15-24 (10 roczników), czyli ok. 290 osób na rocznik.

W 2015 w Polsce było łącznie 4,38 miliona osób w wieku 15-24, więc ok. 438 tysięcy na rocznik. W tym czasie wydano 418384 prawa jazdy. Oczywiście nie tylko dla osób, które ukończyły 18 lat, ale możemy przyjąć to jako wskaźnik. Licząc z proporcji wychodzi, że spośród mieszkańców NDM egzamin zdaje co roku ok. 277 osób. Czyli mniej więcej tyle, ile zdaniem pana przewodniczącego, korzystałoby ze wspólnego biletu :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez adaman1tos » 11 Sie 2016, 12:54

rather napisał(a):W naszym pięknym mieście żyje ok 28 tysięcy mieszkańców. Średnia życia to ok. 73 lat - dla ułatwienia przyjmijmy 70. Co w dużym uproszczeniu daje 400 osób na rocznik. Czyli co roku pojawia się 400 osób z NDM, które potencjalnie mogą zdawać egzamin na prawo jazdy. Oczywiście mogę zajrzeć do rocznika statystycznego, ale chyba nie warto?

W przeciwieństwie do pana przewodniczącego posiadałem trudną sztukę logicznego myślenia.


Wszystko ladnie, pieknie. Papier wszystko przyjmie jak to sie mowi. Tylko w sztuce logicznego myslenia nie wziales pod uwage jednej rzeczy. Mianowicie nie kazdy czlowiek popiera tyllko inicjatywy, z ktorych ma bezposrednia korzysc w danym momencie. Ja np. nie jestem w gronie tych 400 czy jak to pozniej wyliczyles 270 osob z Nowego Dworu zdajacych co roku egzamin na prawo jazdy. Bo mam juz prawko od 20 lat. Nikt z moich bliskich rowniez nie bedzie zdawal w najblizszym czasie takiego egzaminu. No pewnie moj synek, ale to dopiero za jakies 15 lat :). Wsrod moich znajomych tez tez od lat posiadajacych prawo jazdy w zasadzie nie slyszalem glosow krytyki co do pomyslu utworzenia filii worda w naszym miescie. Wrecz przeciwnie, same glosy poparcia. A Ty tak po prostu z racji faktu, ze posiadamy juz prawo jazdy zaszufladkowales nas do grupy ludzi niezadowolonych z tej inicjatywy.
Dlatego porownalem twoj wpis do wypowiedzi Pana B. Tam jest analogiczna sytuacja. Ja nie pracuje w Warszawie i bywam w niej kilka razy w roku. Teoretycznie wiec wspolny bilet nie przynioslby mi bezposrednich korzysci. Mimo to popieram ta inicjatywe. Bo uwazam. ze podobnie jak word przynioslaby pewnego rodzaju prestiz i przyczynila sie do rozwoju miasta. Pan B. podobnie jak Ty nie wzial takiego toku myslenia pod uwage i zaszufladkowal mnie do przeciwnikow tej idei.
Twoje wyliczenia wiec sa dla mnie warte tyle co wyliczenia Pana B. Byc moze rzeczywiscie wiecej jest przeciwnkow worda, ale tez byc moze te proporcje sa odwrotne, a moze jest 50/50. Tak mozemy sobie gdybac. Gdyby wszysko mozna byloby wyliczyc na podstawie danych GUS-u osrodki badania opinii publicznej przestalyby istniec. No i zwiekszyloby sie bezrobocie:) Nie odbieraj wiec Rather pracy ludziom :). Niech robia to w czym sie specjalizuja bo tylko rzetelne badania sondazowe moga nam dac odpowiedzi na wiele zagadnien.
adaman1tos
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 Kwi 2014, 08:02
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 11 Sie 2016, 14:21

Tym razem to Ty przypisujesz mi wypowiedzi, których nie było. Nie jestem samozwańczym rzecznikiem grupy mieszkańców posiadających prawo jazdy i nie wypowiadam się w ich imieniu. Zwyczajnie kwestionuję sens ładowania się w inwestycję, która będzie służyła wąskiej grupie mieszkańców i to w większości jednorazowo. Czy mamy poświęcić atrakcyjną działkę w centrum miasta i zaangażować publiczne środki żeby część z 270 mieszkańców miała łatwiejszy egzamin na prawo jazdy? Piszę "część", bo spora grupa zda bez problemu ten egzamin w dowolnym WORDzie. Jaki jest sens ładować się w inwestycję, która zdezorganizuje życie dużej liczbie mieszkańców powodując większe utrudnienia w ruchu, a przysłuży się może kilkudziesięciu?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez adaman1tos » 11 Sie 2016, 18:22

rather napisał(a):Tym razem to Ty przypisujesz mi wypowiedzi, których nie było. Nie jestem samozwańczym rzecznikiem grupy mieszkańców posiadających prawo jazdy i nie wypowiadam się w ich imieniu. Zwyczajnie kwestionuję sens ładowania się w inwestycję, która będzie służyła wąskiej grupie mieszkańców i to w większości jednorazowo. Czy mamy poświęcić atrakcyjną działkę w centrum miasta i zaangażować publiczne środki żeby część z 270 mieszkańców miała łatwiejszy egzamin na prawo jazdy? Piszę "część", bo spora grupa zda bez problemu ten egzamin w dowolnym WORDzie. Jaki jest sens ładować się w inwestycję, która zdezorganizuje życie dużej liczbie mieszkańców powodując większe utrudnienia w ruchu, a przysłuży się może kilkudziesięciu?

Rather spokojnie. Przeciez ja tylko zakwestionowalem podane przez Ciebie liczby. Matematyka to piekna nauka, ale nie uwzglednia tzw. czynnika ludzkiego. W opisanych przeze mnie przypadkach tymi czynnikami ludzikimi sa osoby takie ja, ktore rzadko odwiedzaja stolice i zdawanie egzaminow na prawo jazdy maja za soba, a mimo to popieraja idee wspolnego biletu oraz worda w NDM.
Poza tym Rather...Przeciez wszyscy doskonale wiemy, ze liczby choc bardzo pomocne w codziennym zyciu za pomoca odpowiednio obranej metodologii obiczen moga byc mocno zanipulowane. I obrana przez Ciebie metedologia obiczen jest dla mnie taka troche manipulacja, a przynajmniej pozostawia wiele do zyczenia. Przyjales bowiem zalozenie, ze egazamin na prawo jazdy beda zdawac tyko bardzo mlode osoby. Na podstawie tego zalozenia uzyskales wynik 277 bodajze. Jednakze do tej liczby mozna byloby dodac jeszcze troszke starsza mlodziez powyzej 25 roku zycia, 30-to, 40-to czy moze nawet 50-latkow. W kazdym badz razie egaminow na prawo jazdy nie zdaja tylko 18-to latkowie.
No, ale ok. Przyjmijmy, ze nasze miasto jest wyjatkowe. Egazminy zdaje tyko nasza wspaniala zdolna mlodziez bo wszyscy starsi maja juz prawko. W porzadku, ale ta mlodziez z reguly ma rodzicow. I to wydaje mi sie, ze najczesciej dwoje rodzicow. W dodatku kochajacych swoje dzieci. Ta mlodziez posiada rowniez dziadkow, kochajace ciocie i wujkow. I byc moze wszyscy Ci ludzie chcieliby zeby ich pociechy mialy jak najlatwiej w zyciu np. zeby mialy wybor czy zdawac egzamin na prawo jazdy w swoim rodzinnym miescie czy np w Warszawie. Przyjmujac takie zalozenie nalezaloby pomnozyc ilosc zdajacych przez ilosc rodzicow, dziadkow, cioc i wujkow.
Idac jeszcze dalej moze przyjac teze, ze rodzice, dziadkowie itd. wszystkich dzieci w Nowym Dworze Mazowieckim chca aby ich pociechy w przyszlosci mialy wyobor co do miejsca zdawania egzaminu. Wowczas nalezaloby pomnozyc ilosc dzieci w NDM przez ilosc ich rodzicow, dziadkow itp. Uzyskany wynik wykazalby pewnie, ze tylko Ty rather i grupka Twoich znajomych jestescie przeciwnikami worda.
Z drugiej jednak strony jezeili przyjmniemy metodologie, ktora bedzie miala wykazac, ze praktycznie nikt nie chce worda w naszym miescie to nalezaloby by pojsc jeszcze o krok dalej niz Ty Rather. Mianowicie od uzyskanego przez Ciebie wyniku 277 nalezaloby odjac mlodziez uczaca sie w Warszawie no bo skoro tam sie ucza to z cala pewnoscia tam beda zdawac egazminy. Nalezaloby rowniez tak naprawde odjac pozostala mlodziez bo ambitni rodzice z NDM nie pozwola aby ich pociechy zdawaly egzamin na prowincji. One tez maja zdawac egzamin w STOLYCY. Przy takiej metodologii uzyskany wynik wykazalby pewnie, ze tylko ja i moi znajomi popieramy idee worda w NDM.
Uff. Alez sie napisalem. Mysle Rather, ze wiesz o czym mowie czy raczej pisze. W tym moich wywodach chcialem jeszcze raz wykazac ze takie deilktnie mowiac proste wyliczanie matematyczne mozna o kant d...y potluc. Stosujac odpowienia metodologie badania mozna uzyskac wynik tak jaki sie chce. Tak naprawde jedyna miarodajna metoda byloby referendum w tej sprawie albo rzetelne badania ankietowe.
I tyle w temacie, ktory tak Cie zajerzyl.
Zas co do sensownosci tej inwestycji to odbieganie od tematu naszego malego sporku:). Przeciez juz duzo o tym dyskutowalismy i nie widze senstu tego ciagnac. Mamy po prostu odmienne opinie na ten temat. To w czym sie zgadzam to kwestia lokalizacji takiej inwestycji. Lepiej byloby to ulokowac na obrzezach miasta. Choc niestety sprawa mocna przycichla i pewnie nic nie bedzie z tego calego Worda. Chyba wiec mozesz odetchnac z ulga Rather :).
adaman1tos
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 Kwi 2014, 08:02
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez Bescon » 14 Sie 2016, 00:46

Ja jestem po 30 i chcę zdawać w nowiaku prawko żeby dojeżdżać na początek Wawy samochodem a nie transludem za 14 zł w dwie strony. I jestem przekonany że mnóstwo osób z okolic i samej Wawy jak i całego Mazowsza wzięłaby pod uwagę nowodworski ośrodek w wyborze na miejsce zdawania prawka. Rahter ma swój świat i dobrze z nim pojechałeś adaman1tos brawo! Oby rahter juz więcej w tym temacie się nie produkował bo się go czytać nie chce społeczniaka.
Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez rather » 14 Sie 2016, 16:15

Jak rozumiem musisz zdawać w Nowym Dworze, bo zdając egzamin w Warszawie nie będziesz mógł dojeżdżać do Warszawy samochodem? Dobrze, że na tym egzaminie nie sprawdzają też umiejętności logicznego myślenia :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez user » 14 Sie 2016, 18:04

Po tym, gdy w tych czasach magistra daje się za frekwencję i w miarę normalny wyraz twarzy na egzaminie, nie widzę powodu, żeby prawa jazdy odmawiać ludziom bez umiejętności odróżniania kierownicy od koła zapasowego.
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Egzaminy na prawo jazdy w NDM

Postprzez DOMATOR » 14 Sie 2016, 18:42

Zdawania egzaminu na prawko szczególnie jazdy ludzie unikają w Warszawie . wolą Ciechanów bo tam mniejszy ruch i no i jazda prostsza nie to co w Warszawie ,a potem jak trzeba jechać do Warszawy to tylko do selgrosu lub na Bielany i dalej autobusem. Dlatego chętnych do egzaminu w nowiaku będzie mnogo.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości

cron