Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez rather » 28 Paź 2014, 20:53

Krążą słuchy, że z tym budynkiem jest większy problem niż miejsca parkingowe. Może jest na forum ktoś z mieszkańców i może potwierdzić czy to prawda, że są problemy z księgami wieczystymi poszczególnych lokali?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez Anna Franciszka » 28 Paź 2014, 21:18

Ma pan dobre informacje
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez rather » 28 Paź 2014, 22:03

Chętnie poznam szczegóły pozwu zarówno w sprawie parkingu jak i ksiąg wieczystych. Chociaż nie jestem nawet w stanie ogarnąć przeciwko komu będzie kierowany? Deweloperowi? Urzędnikom? Geodecie? Notariuszowi? Bo chyba wszyscy po trochu doprowadzili do tego, że mieszkańcy kupili po kawałku budynku z wadą...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez Anna Franciszka » 28 Paź 2014, 22:19

Będzie pozew w sprawie parkingu przeciwko deweloperowi Dwukrotne sprzedanie działki to dopiero kosmos
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez rather » 29 Paź 2014, 09:29

Czekam w takim razie na wieści w sprawie złożonego pozwu i trzymam kciuki za powodzenie. Proponuję również rozważyć skierowanie pozwu przeciwko lokalnym władzom, które walnie przyczyniły się do powstania całej sytuacji.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez Anna Franciszka » 29 Paź 2014, 11:07

Nie dziękuje, nie wiem czy wiesz jak trudno jest zmobilizować ludzi do działania w walce o swoje, jest to ciężka praca,
Ja nie pozwole się wykiwać, dla mnie firma BN jest skończona
Za pobudownie mieszkań na cudzej własności też odpowie
Będzie przeklinał ten dzień kiedy sprzedał mi mieszkanie
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez rather » 29 Paź 2014, 11:53

Zastanawia mnie jak to możliwe, że nikt z urzędników nie zwrócił uwagi, że deweloper wybudował mieszkania z wadą prawną. Może po prostu woleli odwrócić głowę i siedzieć cicho? W wyniku niekompetencji paru osób kilkanaście rodzin ma w tej chwili mieszkania z wadą prawną, praktycznie uniemożliwiającą jakiekolwiek operacje na nieruchomościach. Mieszkań nie można sprzedać, zaciągnąć kredytu hipotecznego, praktycznie nie można zrobić z nimi nic. Deweloper oczywiście też nie rozwiąże tego problemu, bo zainkasował kasę i teraz to nie jego problem...

Tak na marginesie - co w tej sprawie mówi deweloper, urzędnicy i notariusz?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kolejny ciekawy parking

Postprzez Anna Franciszka » 29 Paź 2014, 18:22

J
Jest to bardzo skomplikowana sprawa nawet dla prawnika, DEWELOPER proponuje ludziom,którzy mają lokale pobudowane na gruncie nie należącym do niego śłużebność działki o ile takową dostanie od właścicieli.
Co niektórzy z oszukanych godzą się na to byle by mieć jakikolwiek akt notarialny.
To jest chore
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez rather » 29 Paź 2014, 22:28

Nie wiem co obiecuje deweloper, bo z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że właściciel działki chce za nią jakąś kosmiczną kwotę, której deweloper nie zapłaci, bo chyba kilkukrotnie przekracza jego zyski z tego budynku. Tak naprawdę to oferowanie służebności w sytuacji kiedy nie ma się żadnego prawa do działki, to kolejne robienie ludzi w trąbę żeby tylko pozbyć się problemu. Jak to w ogóle możliwe, że budynek powstał na działce należącej do kogoś innego? Przecież rozpoczęcie budowy i dopuszczenie budynku do użytkowania wymaga zgody odpowiednich urzędów...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez Anna Franciszka » 29 Paź 2014, 22:48

NIE BĘDZIE JUŻ KOMENTARZA NA TEN TEMAT SORY MAMY KIEPSKI KLIMAT, ZAWIODŁAM SIĘ NA WAS
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez jacekm » 30 Paź 2014, 07:46

rather napisał(a):Nie wiem co obiecuje deweloper, bo z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że właściciel działki chce za nią jakąś kosmiczną kwotę, której deweloper nie zapłaci, bo chyba kilkukrotnie przekracza jego zyski z tego budynku. Tak naprawdę to oferowanie służebności w sytuacji kiedy nie ma się żadnego prawa do działki, to kolejne robienie ludzi w trąbę żeby tylko pozbyć się problemu. Jak to w ogóle możliwe, że budynek powstał na działce należącej do kogoś innego? Przecież rozpoczęcie budowy i dopuszczenie budynku do użytkowania wymaga zgody odpowiednich urzędów...



A coś takiego to nie podlega przypadkiem pod paragrafy z kk ? Bo to przecież jawne zajęcie czyjegoś mienia i własności.

Moją obecność na forum zacząłem od założenia tematu dotyczącego właśnie problemów z KW na Dębowym. Widzę, że firma poszłą dalej.
Kolejny raz zadaje sobie pytanie, co w tym wszystkim robią Urzędnicy, z Panią Matuszewską z PINB na czele.

Właścicielowi działki się nie dziwie, chyba bym zrobił to samo. Sorry, ja czułbym się okradziony i nie tylko. Prócz kasy poszedłbym też z tym na policje.

A służebność tak jak piszesz, nic tu nie da. Współczuje ludziom, którzy mają kredyty, bo banki w tej sytuacji nie mają zabezpieczenia i może być niewesoło.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez admin » 30 Paź 2014, 08:23

Anna Franciszka napisał(a):NIE BĘDZIE JUŻ KOMENTARZA NA TEN TEMAT SORY MAMY KIEPSKI KLIMAT, ZAWIODŁAM SIĘ NA WAS


Jakie w takim razie były oczekiwania od forumowiczów? Może warto jest napisać, bo trochę nie rozumiem z wątku. Wydaje mi się, że forumowicze pomogą, jednak trzeba jasno napisać w czym jest problem, albo jakiej pomocy się oczekuje.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez żyła » 30 Paź 2014, 14:25

Ktoś po ludzku może opisać co i jak?
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez shad0w99 » 30 Paź 2014, 21:49

Również się dołączam do powyższej prośby, bo też nie wiem dokładnie o co chodzi.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Rezydencja Sobieskiego problemy z księgami wieczystymi

Postprzez admiralbar » 30 Paź 2014, 22:36

Jeśli prawnik twierdzi, że sprawa jest skomplikowana to należy go zmienić na takiego, który powie, że sprawa jest skomplikowana ale ją wygra. Rozsądzanie takich spraw przez nas na forum raczej nic nie pomoże poszkodowanym, nie wiem czemu Anna zawiodła się na forum, niemniej życzę udanego zakończenia sprawy.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron