Restauracja Versal

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Restauracja Versal

Postprzez 85tiesto85 » 04 Lip 2013, 16:20

Padłem VERSAL RESTAURANCJA podbiła dzisiejszy odcinek teleexpresu
Awatar użytkownika
85tiesto85
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 88
Rejestracja: 04 Gru 2012, 14:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez tk28 » 04 Lip 2013, 16:25

Ja też padłem jak to zobaczyłem, ale nie wspomnieli gdzie się znajduje ta, jak rzekł Orłoś, RestauraNcja Francja.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez Mavgan » 04 Lip 2013, 17:43

a ja nie widziałem :(
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Restauracja Versal

Postprzez ganz » 04 Lip 2013, 18:33

Mavgan napisał(a):a ja nie widziałem :(

nic straconego:
http://teleexpress.tvp.pl/ wydanie z dnia 04.07.2013 od 00:14:30 ;)
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez Mavgan » 04 Lip 2013, 19:10

Ganz, dziękuję bardzo. Kliknąłem, odwiedziłem i padłem :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Restauracja Versal

Postprzez kocur » 04 Lip 2013, 22:27

Nie ważne jak - ważne żeby mówili. Za reklamę w TV w prime time właściciel zapłaciłby majątek. A tak - to każdy domyśla się że jakiś lebiega pomylił się w słowie ale najważniejsze że poszło w Polskę, że coś takiego jak Versal jest w Nowiaku.

Chytrze.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Restauracja Versal

Postprzez rather » 04 Lip 2013, 22:37

Chytrze, ale nie do końca, bo poszło w świat, ale bez informacji, że to w Nowym Dworze - najbogatszym mieście w Polsce ;) . Trzaby zaprosić jeszcze raz telewizję, no i przede wszystkim uprzedzić Kowalskiego z Bisialskim, że będą kamerować, żeby w porę zdążyli się ustawić pod napisem w odświętnych błyszczących garniturach :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez Heimat » 04 Lip 2013, 23:45

W ten mało wyszukany sposób wiele firm próbuje zrobić sobie darmową reklamę w Teleexpressie. Żadnych namiarów na RESTAURANCJĘ VERSAL nie podano właśnie dlatego, aby dotarło do chytrych kmiotków, że za reklamę w mediach słono należy zabulić.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez dziadek » 07 Lip 2013, 14:37

Jeśli wersja reklamy restauracji jest w języku francuskim, to myślę, że jest zgodna z tym co jest we Francji. Proszę wejść na stronę Paryża czy innego miasta i wpisać "RESTAURANT". Wyskoczą nazwy wielu " restaurant". Gdyby "WERSAL" pisany był w takiej formie to należałoby napisać "RESTAURACJA". Ale może odpowie na to jakiś polonistka lub językoznawca? Może to pytanie do Profesora Miodka lub Bralczyka? A może zacząć używać tylko rodzimych nazw pisanych w Ojczystym języku? Chyba mieszkamy w Polsce. A reklamę zrobili sobie doskonałą, w NDM wiedzą gdzie to jest i tłumnie ją odwiedzają. Jeszcze gorzałka za darmo, wprawdzie do posiłku alu to już coś. Jeszcze nie byłem, ale chyba wybiorę się.
dziadek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 07 Maj 2013, 20:32
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez tk28 » 07 Lip 2013, 15:38

Nie trzeba być prof. Miodkiem czy innym językoznawcą żeby stwierdzić, że jest to najzwyklejszy współczesny makaronizm (słowo zapożyczone z łaciny, języka francuskiego czy włoskiego). W czasach gdy na porządku dziennym są apartamenty, rezydencje, keczupy, weekendy, halloweeny czy sorki takie słowa nie dziwią. Polacy chętnie zapożyczają sobie różne wyrazy czy zwroty nie zdając sobie sprawy z tego, że szkodzą językowi ojczystemu i jest to wbrew ustawie o języku polskim. Niestety nie da się z tym walczyć w inny sposób jak tylko odpowiednio edukować młodych ludzi aby szanowali swój język. Większość zapożyczanych przez stulecia słów ma swoje odpowiedniki w języku polskim ale zawsze byli ludzie, którzy uważali, że obcobrzmiące słowo jest bardziej prestiżowe. Takie postawy w narodzie są spowodowane kompleksami a Polska zawsze była narodem wysoce zakompleksionym na co bezpośredni wpływ miała jej historia.

Przykładem germanizmu w języku polskim jest np. słowo burmistrz, w oryginale bürgermeister.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez mcba » 07 Lip 2013, 19:21

jak zauważyłeś, RESTAURANT to z fr. restauracja po naszemu, moim zdaniem wersja z szyldu to miks obu wyrazów i do tego w stylu Czesia z "Włatców móch" --> RESTAURANcja
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez helga4 » 08 Lip 2013, 08:16

Niedaleko NDM, za Bożą Wolą, istnieje druga wersja osiedlowej wersalowej relkamy. Tym razem twórca reklamy opanował swoją chęć nalkejenia wszystkich literek jakie mu pozostały i na płachcie widnieje napis "RESTAURANT" :)
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Restauracja Versal

Postprzez Heimat » 08 Lip 2013, 08:52

Qrna, robi się coraz bardziej światowo :P
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Restauracja Versal

Postprzez Thermuthis » 11 Maj 2014, 19:41

Parę dni temu miałam wątpliwą przyjemność zjeść w tym światowym Wersalu. Obsługa chyba z łapanki, nie znająca nawet podstaw goszczenia w restauracji. odniosłam nawet wrażenie że testowali swój barek zbyt intensywnie... lokal nie jest przytulny, to nie jest miejsce do posiedzenia. jedzenie takie sobie, nie warte tych cen z pewnością, na dodatek nie wszystkie dania z karty były dostępne. W naszym starym Hicie przy stacji je się dużo smaczniej i taniej!
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Restauracja Versal

Postprzez rather » 11 Maj 2014, 22:53

Problemem Versalu zdecydowanie jest obsługa której się po prostu nie chce. W ubiegłym roku pracowali tam całkiem inni ludzie - tacy którym się chciało i którzy tworzyli fajną atmosferę tego miejsca. Obecny personel (szczególnie kelnerki) to jakaś pomyłka - praktycznie za każdym razem jest jakiś problem przy realizacji zamówienia. A to przyniosą coś innego niż się zamówiło, a to w inny sposób niż się prosiło, a do tego cały czas chyba mają focha, że klienci marudni...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron