"Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołąbowi

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

"Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołąbowi

Postprzez KaloNDM » 08 Kwi 2013, 20:55



Zapraszamy Państwa na nietuzinkowe wydarzenie, które powstało dzięki zaangażowaniu miłośników historii naszego miasta.
"Zapomniane klisze" to wystawa niepublikowanych nigdy wcześniej zdjęć pancerniaków z Twierdzy Modlin dedykowana pamięci Pana Ryszarda Gołąba.

Dzięki zaangażowaniu osób, dla których historia ma szczególne znaczenie mamy przyjemność zaprosić Państwa na wystawę,
której inauguracja odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.00 w budynku, w którym mieści się Centrum Informacji Turystycznej
i Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin przy ul. Baśki Murmańskiej 164.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołą

Postprzez Japko » 09 Kwi 2013, 06:51

A wystawa potrwa do... ?
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: "Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołą

Postprzez KaloNDM » 09 Kwi 2013, 09:32

Wystawa będzie dostępna przez 2 tygodnie od inauguracji, tj. do 25.04.2013 roku

Co ciekawe, piszą już o niej lokalne media :)
http://www.nowodworska.pl/art,995,odswi ... lisze.html
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołą

Postprzez LOL21NDM » 10 Kwi 2013, 00:10

Zapowiada się interesująco. Niestety, osobiście nie dotrę (zbyt duża odległość). Dziękuję za możliwość obejrzenia filmiku. Czy materiały z wystawy będą później jakoś dostępne (może jako album)?
Awatar użytkownika
LOL21NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 148
Rejestracja: 03 Wrz 2011, 21:14
Płeć: kobieta

Re: "Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołą

Postprzez KaloNDM » 10 Kwi 2013, 21:55

LOL21NDM napisał(a):Czy materiały z wystawy będą później jakoś dostępne (może jako album)?

Postaram się utrwalić kilka scen kamerą :)

Tak w skrócie...

Faktem jest, że pomysł na wystawę w zamkniętym gronie przewodników "Bastion" wypłynął od osoby prywatnej.
Pomyślałem, że dobrze by było, aby mieszkańcy miasta też mogli obejrzeć te unikalne zdjęcia.
Skontaktowałem się ze wspomnianą wyżej osobą prywatną oraz przedstawicielem LOT 3 Rzek i wspólnie omówiliśmy szczegóły.
Prace nad wystawą trwały ponad miesiąc.
Do współpracy namówiliśmy również jednego z członków zarządu NTH, właściciela większej części unikalnych i zapomnianych klisz, które wypłynęły w pewnym serwisie aukcyjnym.
Wspomniane filmy, zostały zlokalizowane przez jednego z członków NTH, który poinformował pozostałych stowarzyszonych i po krótkim namyśle, zapadła decyzja o uzbieraniu pieniędzy na wygranie licytacji.
Klisze kupiły 2 osoby z Nowego Dworu Mazowieckiego, z czego jedna z nich po namyśle, stwierdziła, że nie che żadnych pieniędzy od stowarzyszonych
ponieważ - tutaj cytat - "ja jestem właścicielem i są to moje klisze".
Nie mniej jednak, po kilku dłuższych rozmowach, zgodziła się na upublicznienie zdjęć.

Co do albumu...

Osoby, które są właścicielami "zapomnianych negatywów" chcą pozostać anonimowe.
Myślę, że z pytaniem o to, czy będzie wydany album, trzeba zwrócić się do Zarządu NTH albo Zarządu LOT 3 Rzek.
Chociaż byłem dość mocno zaangażowany w ten projekt, to nie jestem organizatorem tej wystawy, ani osobą kompetentną, aby wypowiedzieć się w tej sprawie.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Zapomniane klisze" - Wystawa poświęcona Ryszardowi Gołą

Postprzez KaloNDM » 29 Kwi 2013, 08:30



Zapraszam na relację z inauguracji wystawy "Zapomniane klisze" - Broń Pancerna w Twierdzy Modlin,
która odbyła się 12.04.2013r.
Na wystawie, zostały pokazane niepublikowane wcześniej zdjęcia pancerniaków z Twierdzy Modlin
i została poświęcona pamięci Pana Ryszarda Gołąba.

Wernisaż powstał dzięki zaangażowaniu osób, dla których historia ma szczególne znaczenie.
Gorące podziękowania dla:
Elżbiety Wiercińskiej i Janusza Gołąba, za udostępnienie zdjęć.
Prezesowi LOT 3 Rzek, Sebastianowi Sosińskiemu, za zorganizowanie wystawy.
Sławomirowi Kalińskiemu, za pomoc i motywację w działaniach.
Nowodworskiemu Towarzystwu Historycznemu, za znalezienie zapomnianych klisz na jednym z portali aukcyjnych.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości

cron