Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Postprzez 85tiesto85 » 16 Kwi 2013, 15:42

PaffDadi napisał(a):Pan doktor miałby opinię miłego i pomocnego, gdyby nie przeszkadzali mu w tym pacjenci, którzy dodatkowo jak na złość zjawiają się w gabinecie w godzinach przyjęć. Mnie osobiście przekonują wyjaśnienia pana Ahmeda, z sympatii dorzucę kilka tekstów pomocnych w relacjach z upierdliwymi pacjentami zgłaszającymi się z problemami zdrowotnymi do lekarzy w jego placówce:

- pacjent z raną szarpaną - "W zeszłym roku widziałem gdzieś tu jakąś igłę"
- pacjent ze złamaniem - "Na moje oko samo się zrośnie"
- pacjent z raną otwartą - "Bandaże się skończyły"
- pacjent na szczepienie - "A to na to już wymyślili szczepionkę?"
- pacjent z naroślą na twarzy - "Tyle lat pan żeś z tym żył to i dwa jeszcze wytrzymasz"
- pacjent wymagający podłączenia do respiratora - "Siostro, ten pacjent spod czwórki jeszcze żyje?"

Gdyby jakiemuś niezadowolonemu pacjentowi zachciało zgłosić się do prasy, wtedy oczywiście trzeba będzie te propozycje zamaskować odpowiednimi paragrafami. Pacjentów szczególnie upartych i domagających się swoich praw sugeruję przesuwać na koniec kolejki z terminem wizyty na 2017 rok.



Wiesz co Ci powiem kolego @PaffDadi szkoda mojego czasu, i zużycia się klawiatury na to by skomentować to co napisałeś.
Awatar użytkownika
85tiesto85
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 88
Rejestracja: 04 Gru 2012, 14:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Postprzez r16 » 20 Kwi 2013, 01:09

uważam że w tym całym zamieszaniu zapomiano o najwazniejszym - dziecku, a pozostałe to drugoplanowe sprawy.
r16
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Kwi 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna

Re: Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Postprzez rather » 20 Kwi 2013, 10:30

Uważam, że podejście lekarzy do pacjentów nie jest wcale drugorzędną sprawą. Niestety część lekarzy (szczególnie pracujących w szpitalach) ma bardzo brzydką tendencję do wykorzystywania zjawiska bezradności i zależności swoich pacjentów. Przyzwyczaili się do tego, że większość pacjentów nie zaprotestuje i nie poskarży się w sytuacji kiedy leżą w szpitalu i ich zdrowie oraz życie jest uzależnione od lekarza.

To obrzydliwe zjawisko dotyczy wielu polskich szpitali i niestety sporej grupy lekarzy (na szczęście nie wszystkich). Jego bezpośrednią konsekwencją jest między innymi brak skarg na lekarzy, którzy w swoisty sposób terroryzują pacjentów dając im do zrozumienia, że lekarz jest w swoim rewirze panem i władcą i jeśli pacjent będzie "podskakiwał" to nie może liczyć na dobrą i fachową opiekę ze strony lekarza.

Dziwi mnie tylko, że dyrekcje szpitali z tym nie walczą, przez co część szpitali zamienia się w rodzaj obozów koncentracyjnych, w których pacjent nie ma żadnych praw, a lekarz sprawuje władzę absolutną decydując często o życiu lub śmierci. Dodatkowo cały system premiuje kiepskich lekarzy, na których zastraszeni pacjenci nie składają skarg. Jednak wcześniej czy później ci lekarze popełniają błędy, których skutkami są zgony pacjentów opisywane przez prasę.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Postprzez kocur » 20 Kwi 2013, 11:25

Mnie się wydaje, że będzie niestety jeszcze gorzej. Sytuacja ta wynika z tego co powiedział pan Mohamed. Lekarze są w swej bezczelności bezkarni bo nie ma konkurencji dla nich. Mało jest wśród młodego pokolenia dr. Judymów, idealistów którzy za 1/5 stawki będą leczyć Polaków jak mogą za godziwe pieniądze leczyć w starej UE. Nie tyczy się to wszystkich ale jest to zjawisko na tyle powszechne, że w mniejszych ośrodkach zostają właśnie takie kwiatki jak opisywany jegomość. Chociaż tutaj brak empatii jest połączony ze zwykłym chamstwem, więc jeżeli pan Pietruszka trafi kiedyś na chama równego sobie ( a co do Ciebie Tiesto nie mam wątpliwości że nim nie jesteś ) to dostanie bombę w palnik, jak mało to dwie. Historia jednak zna przypadki że ludziom puszczają nerwy i jak ktoś nie bardzo może się opanować dochodzi do scen. Chociażby jak kilka lat temu mój kuzyn - nerwus zdemolował gabinet i pobił jednego z lekarzy bo były problemy z przyjęciem jego matki a mojej ciotki na SOR.
Najsmutniejsze jest to, że zmusza się ludzi do korzystania z prywatnej służby zdrowia jednocześnie okradając ich brutalnie przy każdej wypłacie na NFZ. W warunkach wolnej konkurencji taka pietruszka już dawno by uschła ...
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Osoba Pana Doktora Pietruszki w podejściu do pacjentów.

Postprzez 85tiesto85 » 22 Kwi 2013, 08:57

No ja tej sprawy nie pozostawię. Będę walczył do końca aż ktoś odpowie za to. Mam nadzieję że w tym tygodniu sprawa zostanie skierowana do Rzecznika Praw Pacjenta a później zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
85tiesto85
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 88
Rejestracja: 04 Gru 2012, 14:31
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

cron