Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez k.nowak32 » 17 Gru 2012, 14:07

Chciałbym zakomunikować, że wg oficjalnych danych GUS-u na dzień 31.12.2011 http://www.stat.gov.pl/gus/5840_13211_PLK_HTML.htm Nowy Dwór Mazowiecki posiadał dokładnie:
28 223 mieszkańców
W dniu 30.11.2010. liczba mieszkańców wynosiła 27 533, czyli o 690 osób mniej
Mam wrażenie, że takie tempo przyrostu może się utrzymać:)


Liczba mieszkańców powiatu też dynamicznie rośnie:
78 053 mieszkańców na dzień 31.12.2011
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 02 Lut 2013, 12:45

Ciekawą informację można znaleźć na stronie Gońca Lokalnego: "Pomimo tego, że na terenie Nowego Dworu Maz. wciąż budują się nowe bloki, to mieszkańców ubywa. Z danych statystycznych Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Maz. wynika, że w 2011 roku zameldowanych było 27 572 osób, w 2012 r. - 27 558. To o 14 osób mniej w stosunku do poprzedniego. "

Muszę powiedzieć, że zaskoczyła mnie ta wiadomość tym bardziej, że w ubiegłym roku był chyba wzrost o kilkaset osób i wydawało się, że polityka tworzenia podaży mieszkań spowoduje wzrost liczby mieszkańców. Wyniki z ub. roku pokazują jednak, że chyba nie tędy droga. Samo zbudowanie mieszkań w cenie poniżej 4.000zł nie przyciągnie nowych mieszkańców, jeśli jednocześnie miasto nie ma nic do zaoferowania. Bez rozwoju rynku pracy, usług, infrastruktury, gastronomii i rozrywek Nowy Dwór nie będzie się rozwijał.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez ukasz » 02 Lut 2013, 14:32

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Dw%C3%B3r_Mazowiecki

ciocia Wikipedia mówi coś innego ;) jak dla mnie żadne z tych źródeł nie jest wiarygodne. Najlepiej sprawdzić w GUS-ie :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 02 Lut 2013, 15:12

Rzeczywiście - GUS w roczniku demograficznym 2012 podaje 28131 w 2010 roku i 28223 w roku 2011. Ciekawe skąd w takim razie pochodzą dane podane przez Gońca Lokalnego?

Ciekawe, że na swoich stronach GUS publikuje też Vademecum, w którym podaje informacje dotyczące poszczególnych miast i gmin (w załączeniu) i w tym dokumencie liczba mieszkańców w roku 2010 wynosi 27774 czyli 357 osób mniej niż w roczniku demograficznym.
Załączniki
Nowy_Dwor_Maz.pdf
(1.15 MiB) Ściągnięto 355 razy
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim

Postprzez Heimat » 14 Lut 2013, 04:10

k.nowak32 napisał(a):Chciałbym zakomunikować, że wg oficjalnych danych GUS-u na dzień 31.12.2011 http://www.stat.gov.pl/gus/5840_13211_PLK_HTML.htm Nowy Dwór Mazowiecki posiadał dokładnie:
28 223 mieszkańców
W dniu 30.11.2010. liczba mieszkańców wynosiła 27 533, czyli o 690 osób mniej
Mam wrażenie, że takie tempo przyrostu może się utrzymać:)

Jeżeli Twoje optymistyczne prognozy się sprawdzą, to już pod koniec 2014 roku Nowy Dwór będzie miastem trzydziestotysięcznym. Przydałby się taki krok do przodu po dwóch dekadach stagnacji.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez k.nowak32 » 14 Lut 2013, 09:27

Powołałem się na dane z ostatniego spisu powszechnego, więc traktuję je jako najbardziej wiarygodne.

Dlatego moim zdaniem tytuł wątku został nadany trochę tendencyjnie;)

Kiedyś na starym forum miejskim pytałem skąd rozbieżności między dodatnią migracją (kilkaset osób na plusie), dodatnim przyrostem naturalnym, a spadająca liczbą mieszkańców w latach 2000-2010. Otrzymałem nie do końca jasną odpowiedź, coś na temat tego, że dane podawane przez UM na temat liczby mieszkańców nie są zbyt wiarygodne - tak to zrozumiałem.

Niedługo pewnie obowiązku meldunkowego nie będzie - więc dane o liczbie mieszkańców będą pewnie tylko na podstawie spisu powszechnego. Czy się mylę?
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 14 Lut 2013, 10:17

Tytuł wątku jest teraz trochę mylący, bo skleiłem Twój post z innej części forum z moim wpisem nt. artykułu z Gońca Lokalnego, który mówił o spadku ilości mieszkańców.

Liczba mieszkańców rozjeżdża się chyba we wszystkich raportach - nawet na stronie GUS w różnych zestawieniach są różne dane dotyczące tego samego roku (załączyłem linki w poprzednim poście). Jednak niezależnie od tego z którego raportu GUS korzystamy - ilość mieszkańców spada. I niestety będzie spadać jeśli miasto w dalszym ciągu nie będzie miało nic sensownego do zaoferowania :(.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez admiralbar » 14 Lut 2013, 10:38

W pełni zgadam się z ratherem. Miasto nie ma nic do zaoferowania i dla człowieka przyjeżdżającego tutaj (np mnie) wydaje się być miastem gdzie nie ma po co tu mieszkać. Miałem i niestety dalej mam negatywną opinię o mieście i gdybym mógł, na pewno już bym szukał mieszkania w innym mieście gdzie i taniej i ładniej.
Liczba mieszkańców powiatu rośnie bo ludzie kupują tanie (w porównaniu np z Sulejówkiem, Legionowem itp ) działki.
Problem spadającej liczby ludności jakby był pomijany przez naszych włodarzy - a przecież podatki gdzieś płacimy.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 08 Kwi 2013, 23:58

No i doczekaliśmy się oficjalnego komentarza w sprawie spadku liczby mieszkańców. Na stronie miasta pojawił się ten dokument, w którym możemy przeczytać kilka radosnych wniosków. Przede wszystkim liczba mieszkańców zmienia się na tyle wolno, że można napisać: Skoro masowo nie opuszczamy naszego miasta i nie szukamy lepszych miejsc do osiedlenia się, to fakt ten jak najbardziej świadczy o tym, że nasze miasto, jest miastem przyjaznym dla mieszkańców. Śmiałe stwierdzenie powalające swoją logiką i prostotą. Później jest jeszcze lepiej, bo dowiadujemy się dlaczego liczba mieszkańców nie wzrasta pomimo wspaniałego rozwoju zapewnionego przez światłą nowodworską władzę. Otóż nie wzrasta, bo z nieznanej bliżej przyczyny mieszkańcy nie chcą się w naszym pięknym mieście meldować.

Niestety autor nie pokusił się o analizę dlaczego nie chcą się meldować? Jestem w stanie zrozumieć tych, którzy nie meldują się na przykład w Warszawie - mogą mieszkać w wynajmowanych mieszkaniach (właściciel nie zgadza się na zameldowanie), mogą np. nie chcieć płacić wyższych stawek za ubezpieczenie pojazdu, itd. Ale w naszym pięknym mieście? Przyznam, że nie znajduję logicznego wytłumaczenia...

Zastanawia mnie za to ile osób w najbliższych miesiącach się wymelduje? Szczególnie, że ci którzy już dawno wynieśli się do Warszawy albo innych dużych miast są cały czas kuszeni (także za pomocą nagród i innych motywatorów), żeby uregulować sprawy meldunkowe. Dodatkowo ustawa śmieciowa zniechęca do utrzymywania martwych dusz, za które trzeba będzie płacić nowy podatek. Może więc na fali nowej ustawy wymeldują się z naszego miasta ci, którzy przeprowadzili się gdzie indziej lub skorzystali z działającego (krótko) lotniska i wynieśli się szukać szczęścia w innych krajach?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez Betonowa WieÅ› » 10 Kwi 2013, 20:12

Rather chyba ostatnie zdanie ktore napisales jest clue tej sprawy.
Poprostu odlecieli i w przenosni i doslownie :))))
Polska dla Polakow ziemia dla ziemniakow, ksiezyc dla ksiezy.
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 10 Kwi 2013, 20:32

Może awaria lotniska jest świadomym działaniem władców Nowego Dworu Mazowieckiego mającym na celu powstrzymanie spadku liczby mieszkańców? Pewnie za dużo naszych ziomów wypierdzielało w poszukiwaniu szczęścia i lepszej przyszłości w bardziej cywilizowanych miejscach? :lol: :lol: :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez Heimat » 10 Kwi 2013, 20:36

rather napisał(a):Może awaria lotniska jest świadomym działaniem władców Nowego Dworu Mazowieckiego mającym na celu powstrzymanie spadku liczby mieszkańców?

:D Początkowo również brałem pod uwagę taką ewentualność ;)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 27 Paź 2014, 09:38

Przy okazji wyborów dowiadujemy się po raz kolejny, że liczba mieszkańców naszego miasta w dalszym ciągu spada. I to pomimo zaklęć urzędników i prowadzenia kreatywnej statystyki. Jak podaje na swoich stronach PKW w czasie wyborów w 2010 miasto Nowy Dwór Mazowiecki liczyło 27481 (uprawnionych do głosowania 22169) http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141401.html. W tym roku PKW podaje odpowiednio: 27402 i 22124 http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/141401.

Należy mieć nadzieję, że pomimo spadku ilości, przynajmniej jakość wzrosła :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez mich8 » 27 Paź 2014, 10:01

rather napisał(a): I to pomimo zaklęć urzędników i prowadzenia kreatywnej statystyki.


Rozszerzysz Rather?



rather napisał(a):Należy mieć nadzieję, że pomimo spadku ilości, przynajmniej jakość wzrosła :P


Oby, oby...
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Ubyło mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego

Postprzez rather » 27 Paź 2014, 10:57

Wystarczy, że zajrzysz do tego dokumentu, który linkowałem 8.04.2013 - składa się głownie z zaklęć :). A co do kreatywnej statystyki - był taki rok, kiedy ilość mieszkańców nagle wzrosła o kilkaset osób (też o tym pisaliśmy na forum). Zakładam, że nie w wyniku wzrostu liczby urodzeń spowodowanej awarią linii produkcyjnej i spadkiem jakości wyrobów w fabryce prezerwatyw...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron