Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez andrzej1974 » 10 Sty 2017, 14:23

z fejsa:

15 stycznia 2017r. na ulice naszego miasta wkroczy 132 wolontariuszy z identyfikatorami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej edycji fundacja Jurka Owsiaka zbierać będzie pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Image
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez andrzej1974 » 16 Sty 2017, 16:32

wosp.jpg
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez BURBUL » 16 Sty 2017, 18:20

Moje wielkie podziękowania dla dzieciaków i ich opiekunów za zbiórkę do puszek i tych wszystkich co w naszym mieście organizowali WOŚP 2017. Zebranej kwoty nie musimy się wstydzić. Jedna taka moja uwaga a zarazem prośba na przyszłość. Miedzy 12.30 a 13.00 między kościołem w Twierdzy , marketem Mila i szkołą nie spotkałem żadnej osoby z puszką. Wpłaciłem datek przez internet. W przyszłości w rejonie Mili ktoś cały czas powinien być , tym bardziej, że jest gdzie się ogrzać. Co do wpłat to sms-y nie zostały niestety zwolnione z Vat, dlatego najlepsza opcja poza puszką to wpłata na konto , także w przyszłości. ( darowizna ). I jeszcze taka ciekawostka z dzisiaj. Podają, że orkiestra przekazała hospicjum pod patronatem Caritas Warmińsko- mazurskiego samochód do bieżącej działalności. Poprzedni , także przekazany przez WOŚP temu hospicjum w 2010 roku przejechał 350 tyś km. Można współpracować ? można !. Może ktoś wie czy nasi księża zagrzewali parafian do wspierania WOŚP ? :D :D :D
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez Thermuthis » 19 Sty 2017, 10:24

My niestety nie spotkaliśmy wolontariuszy w niedzielę między 15-16.30. Pojechaliśmy we wszystkie "strategiczne" miejsca miasta od kościoła poprzez ratusz i niemal przez wszystkie centra handlowe i duże sklepy. Niestety nie udalo się. Skorzystaliśmy zatem z puszek ustawionych w Lidlu :)
Awatar użytkownika
Thermuthis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 115
Rejestracja: 31 Paź 2012, 23:16
Płeć: kobieta

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez BURBUL » 19 Sty 2017, 14:14

Czyli coś jest na "rzeczy". Myślę, że przy lepszej organizacji zbiórki kwota była by większa. Zapewne takich osób jak Ty i ja było więcej i skorzystały, przymusowo z innej formy , że tak powiem złożenia " ofiary " :D Organizatorzy ! jest co poprawić na 26 WOŚP w 2018 roku, a za 2017 i tak Wam dziękuję i doceniam Wasz wysiłek
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez andrzej1974 » 19 Sty 2017, 19:33

Pod Biedronką na końcu miasta też nikogo nie było, musiałem iść pod kościół.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez gość2 » 19 Sty 2017, 20:29

Każdy raczej ma konto i można przelew zrobić. No ale zawsze trzeba mieć powód do narzekań.
gość2
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 Lut 2012, 14:33

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez BURBUL » 19 Sty 2017, 20:56

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Czy jedna uwaga, którą starałem się przekazać mega delikatnie, to Twoim zdaniem narzekanie. Tak skorzystałem z konta, ale robię tak kilka razy w roku wspierając różne potrzeby. Dla mnie ważne jest, by w trakcie WOŚP na naszym terenie pieniądze trafiały do puszek trzymanych przez nasze dzieci, wynagradzając zrazem ich trud i cierpliwość. Ponadto ominęła mnie w tym roku przyjemność przyklejenia sobie serduszka WOŚP i poczucia tym samym wspólnoty w tym pięknym Święcie. Idąc za Twoim tokiem myślenia, to Owsiak powinien w dniu WOŚP o 7.00 zawołać : siema , wpłaćta kochani z konta , na konto , dzięki siema do przyszłego roku. Kumasz różnicę ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez gość2 » 19 Sty 2017, 21:49

A dla mnie ważne jest, żeby pieniądze trafiały do adresatów tej akcji, a czy one trafią do nich za pośrednictwem puszek czy też gołębi pocztowych to mi jest rybka. No ale jeżeli są też tacy którzy dają na szczytne cele dla przeparadowania się po mieście z przyklejonym serduszkiem to sorry. Dzieciaki były widoczne na mieście tyle tylko, że chodziły zgrajami.
gość2
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 28 Lut 2012, 14:33

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez rather » 20 Sty 2017, 14:42

Mi zawsze w tej akcji podobał się kontakt z wolontariuszami i przyznam, że od kilku lat czuję spory niedosyt. Uważam, że udział dzieci i młodzieży w tego rodzaju zbiórkach jest dobrym wstępem do działalności w wolontariacie i fajną nauką, że zbieranie na jakiś szczytny cel jest zazwyczaj nagradzane datkami i uśmiechem ze strony darczyńców.

Od kilku lat niestety zbiórki, które prowadzone są w naszym mieście polegają na tym, że wolontariuszy trzeba szukać - najczęściej są uchwytni w kilku miejscach, ale nie o to chyba w tej akcji chodzi. Szkoda, że organizatorzy nie zwracają na to większej uwagi i nie dbają o to, żeby wolontariusze rzeczywiście prowadzili aktywną kwestę.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez andrzej1974 » 20 Sty 2017, 15:21

gościu2, chodzi o to że sytuacja z wolontariuszami się wyraźnie pogorszyła. W poprzednich latach było dobrze, w tym nastąpiła jakaś dziwna obsuwa.
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez Bescon » 20 Sty 2017, 18:01

Zamiast złodziejowi lepiej dać na PCK. Jest przyzwolenie społeczeństwa bo jest pomoc, ale zakłamany oszust musi odejść. Szkoda że jakiś prawy człowiek nie wymyślił tej inicjatywy tylko komuszek. To trzeba mu oddać że to jego pomysł. (kasę)
Bescon
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 67
Rejestracja: 01 Sie 2014, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez BURBUL » 20 Sty 2017, 18:42

Bescon, pamiętaj , że wszyscy urodzeni ( poczęci ) przed 1989 rokiem to komuchy. Jeśli nie Ty , to twoi rodzice na pewno. Co im zrobisz ? ,jak ich nazwiesz, jak ich ocenisz ?? Masz dowody na złodziejstwo ?. Gangrena wpełzła jednak na nasze forum i trzeba jakoś z tym żyć. Oto Polska właśnie :evil: :evil: :evil:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez dziadek » 20 Sty 2017, 21:01

Bescon, mam nadzieję, że jak Ty lub Tobie ktoś najbliższy trafi do szpitala (czego nie życzę), i będziecie musieli skorzystać z urządzenia na którym będzie czerwone serduszki WOŚP odmówicie podłączenia się do tego urządzenia. Bez względu na skutki. Przecież to urządzenie będzie komusze! Mam nadzieję, że skorzystacie z urządzenia zakupionego przez innego "zbieracza" - jeśli taki będzie.. A ty jesteś pewnie taki prawy. Co przemawia przez Twój post? Wiara, że nigdy nie będziesz potrzebował pomocy? Jesteś w ogromnym błędzie. Przykre jest to, że są osoby, które nie widzą ile istnień ludzkich jest uratowanych dzięki WOŚP.
Czy uważasz, że urodzeni w "komuszych czasach" powinni być odejść? Powiedz to swym najbliższym, Rodzicom, Dziadkom. Wyniesienie na górkę na Słowackiego? Tego im życzysz?
Życzę Ci zdrowia do 100 lat, abyś nie musiał nigdy korzystać z "komuszej" pomocy.
dziadek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 07 Maj 2013, 20:32
Płeć: mężczyzna

Re: Wielka Orkiestra ÅšwiÄ…tecznej Pomocy w NDM

Postprzez BURBUL » 21 Sty 2017, 08:23

Do " dziadek " Dzięki , bardzo trafny post. Co tu dodawać, bo przecież nie o to chodzi, by komuś udowadniać, że " czarne jest czarne, a białe jest białe " :lol: . Bescon, to człowiek po 30- ce, co ogłosił w jednym ze wcześniejszych postów. Można powiedzieć , nówka sztuka. Kiedyś już, ten " prawomyślny " Bescon " pisał, że nienawidzi lewicy i to wszystko wyjaśnia. Zresztą przeczytaj jego komentarz do postu, chyba " andrzej " o próbach wyłudzeń na wnuczka w Leoncinie. Jego durny wpis świadczy o niebywałym intelekcie. Powodzenia Bescon w dziele naprawy Rzeczypospolitej " w ruinie " i tępieniu "komuchów".
P.s Zacznij najpierw od swojego otocznia i oświeć nas jak Ci idzie. :shock:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości