Co z GaleriÄ… HIT?

Nowy Dwór Mazowiecki - wszystko o tym, co dzieje się w naszym mieście. Wydarzenia, koncerty, imprezy, komentarze, polityka.

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez k.nowak32 » 23 Paź 2016, 07:32

Co do cen to w Hicie w ogóle szału nie ma. Jak z ciekawosci porównywałem ceny niektórych produktów w markecie spożywczym jaki tam został otwarty to ceny o kilka procent wyższe niż w innych dużych sklepach. Chyba za mały sklep żeby mógł konkurować ceną... A opłaty za powierzchnię pewnie, jak znam właściciela Marcpolu, płacą ogromne.

Biedny Jysk - gdyby był w budynku przylegającym do Galerii miałby więcej klientów. Obecnie ludzie tylko przejeżdżają obok po skończonych zakupach w głównej Galerii.

No i klapa z dojazdem:
- parkingi za małe (miejsc tyle co przy Kauflandzie);
- w weekendy zupełny brak komunikacji z miastem/z Twierdzą - autobusy Translud/PolonusBUS zatrzymują się przy głównej szosie, ale tylko W JEDNĄ STRONĘ - naprawdę to się nadaje do dowcipu w Teleexpresie;
- miał kursować autobus dla klientów z Osiedla Młodych i z Twierdzy, ale jakoś sprawa ucichła;
- fatalnie zorganizowany wyjazd - żeby wyjechać w stronę centrum trzeba się nieźle nakręcić w uliczkach, przez co tworzą się zatory;
- szeroki pas dla rowerów po drugiej stronie naszej "autostrady" Warszawskiej - prawie nikt tam nie jeździ, a po stronie Galerii wąski chodnik na którym ledwo dwie osoby się mijają, a chodzi dużo osób pieszo z zakupami i jeszcze na rowerze sporo próbuje się przeciskać;
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez BURBUL » 23 Paź 2016, 12:49

k.nowak32, nic dodać , nic ująć . Ze swojej strony dodam jedno dziwadło. Jadąc z Twierdzy objechałem dookoła skrzyżowanie ( to przy mcdonaldzie ) i skręciłem w prawo zgodnie ze znakiem ( tu przy Lotosie ) a tu niespodzianka , dwa zakazy wjazdu ( z tabliczką, że kogoś tam nie dotyczą ) . Wycofać się nie można. Pierwszy raz chciałem tak wjechać do Hitu w zeszłą niedzielę , nurtowała mnie ta sytuacja i dlatego wczoraj ponowiłem próbę , bez zmian ? .
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez tk28 » 23 Paź 2016, 15:33

k.nowak32 napisał(a):- szeroki pas dla rowerów po drugiej stronie naszej "autostrady" Warszawskiej - prawie nikt tam nie jeździ, a po stronie Galerii wąski chodnik na którym ledwo dwie osoby się mijają, a chodzi dużo osób pieszo z zakupami i jeszcze na rowerze sporo próbuje się przeciskać;

Ludzi jeżdżących rowerami tym wąskim grodzonym chodnikiem powinno się blokować i nie przepuszczać przy okazji posyłając im odpowiednią "wiązankę". Może się czegoś nauczą jak będą musieli zawracać. Na tym chodniku nawet nie ma gdzie uciec czy odskoczyć a bezmyślne lenie pchają się tam rowerami i jeszcze natarczywie dzwonią żeby ich przepuścić. Już kilkakrotnie byłem świadkiem takiego zachowania i uważam, że w końcu trzeba zacząć z tym walczyć bo rowerzyści nie życzą sobie pieszych na ścieżkach rowerowych.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez k.nowak32 » 23 Paź 2016, 17:33

Zgadzam się z Tobą. Można zrozumieć, że nie jadą ścieżką rowerową po drugiej stronie, bo wtedy nadrabiają sporo drogi, ale przecież mogą jechać w kierunku Galerii prawą stroną ul Warszawskiej jezdnią, nie widzę w tym problemu. Wybaczam jedynie dzieciom, które dopiero się uczą jeździć rowerem.

Co do wjazdu do Lotosie, przyznam, że nie zbadałem jeszcze sprawy, przy okazji wypróbuję ;)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez andrzej1974 » 30 Lis 2016, 10:09

Centrum Handlowe Hit w Nowym Dworze Mazowieckim w grudniu kończy 2 miesiące. Wkrótce do grona najemców obiektu dołączą kolejni najemcy: Swiss, Makarun, Abra i Komfort.

Wśród najemców można znaleźć takie marki jak: Carrefour, H&M, Maxi Bazar, CCC, Smyk, Home&You, Empik, Rossmann, Diverse, Pepco, KIK, Telepizza czy Grycan. W ostatnich tygodniach do grona najemców dołączyli Martes Sport, KS Sport, Top Secret, Briju, a już za chwilę dołączą również Swiss, Makarun, Abra czy Komfort.

Powierzchnia najmu centrum to 12 000 m2 GLA. Obiekt znajduje siÄ™ blisko trasy S7 oraz lotniska Warszawa Modlin.

Centrum Handlowe Hit należy do spółki Galeria Hit, która prowadzona jest przez rodzinę Mikuśkiewiczów (właścicieli sieci Marcpol).
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez k.nowak32 » 30 Lis 2016, 12:35

Nadal brak:
> kawiarni/herbaciarni z prawdziwego wydania...
> sklepu z odzieżą męską elegancką - koszule/garnitury
> restauracji
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez user » 30 Lis 2016, 12:40

Lepiej żeby się to nie rozrastało, bo ten mini-parkinżek zapełnia się już przy tym minimalnym zainteresowaniu
user
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 140
Rejestracja: 23 Kwi 2016, 10:06
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez k.nowak32 » 30 Lis 2016, 14:46

Ja bym chętnie dojeżdżał autobusem gdyby był tam dojazd komunikacją. W moim otoczeniu sporo ludzi tak się wypowiada. Mówimy o rejonie Osiedla Młodych.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez rather » 30 Lis 2016, 16:26

Też macie takie wrażenie, że sprzedających jest tam więcej niż kupujących?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez BURBUL » 30 Lis 2016, 17:53

Byłem dzisiaj około godziny 13, i odniosłem takie samo wrażenie jak Rather. Myślę , że po południu jest z tym lepiej.
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez rather » 30 Lis 2016, 19:19

Ja najczęściej jestem po południu, więc to raczej stan, który się utrzymuje. Z tym "najczęściej" to trochę na wyrost, bo w sumie byłem 2 razy. Moim zdaniem to będzie niewypał - mam wrażenie, że część najemców będzie się zwijać jeszcze przed upływem roku. Szczególnie, że chyba konkurują mocno między sobą - Pepko, Jysk, Maxi Market i Home&You mają praktycznie ofertę, która pokrywa się w 80% - jaki to ma sens? Empik jest praktycznie odbieralnią zamówień złożonych online, a po ciuchy ludzie raczej jeżdżą do Warszawy. Słabo to wygląda...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez k.nowak32 » 01 Gru 2016, 08:08

Taki jest efekt jak Galeria powstaje z daleka od terenów zamieszkanych i nie organizuje się żadnego dojazdu.

A przy dworcu teren piękny i nic nie robią...

P.S. Duży ruch jest tylko niezależnie od pory dnia w McDonaldzie :P No i empik w weekend odwiedzam co weekend i zazwyczaj dwie kasy musza być czynne.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez otomato » 01 Gru 2016, 08:56

k.nowak32 napisał(a):A przy dworcu teren piękny i nic nie robią...


Przy dworcu teren znalazł swoje optymalne zastosowanie bez żadnej ingerencji "łebskich pomysłodawców". Pozostaje jedynie utwardzenie większej powierzchni, kosmetyka i pielęgnacja zieleni wokół.
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez BURBUL » 01 Gru 2016, 09:11

Tylko , że przy przy dworcu powinien powstać parking piętrowy, a reszta terenu, budynek dworca z usługami. :shock:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Co z GaleriÄ… HIT?

Postprzez otomato » 01 Gru 2016, 13:20

BURBUL napisał(a):Tylko , że przy przy dworcu powinien powstać parking piętrowy, a reszta terenu, budynek dworca z usługami. :shock:

SÅ‚usznie
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nasze miasto

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron